Ваша поезија!

Член од
18 август 2006
Мислења
2
Поени од реакции
0
MOLITVA ZA. . .

MRAK,TISINA...
ZVEZDENA PRASINA.
MIR I NESPOKOJ
VO EDNA DUSA ZADUSENA.
BLESKAVOST I TEMNINA
VO EDNO SRCE ZAROBENI,
SE POTISKAAT,DA NE GO RASTRGNAT.

SOLZA JADOSNICA
GO OPISUVA SRCETO,
TAGA BESKRAJNA
JA IZDAVA DUSATA.
TRESKA GO TRESE TELOTO
NA EDNA LICNOST PREKRASNA
OD ZBOR PROKOLNATA
NA VECNA NESREKA.
BARA POMOS,IZLEZ...
IZLEZ OD SUDBINATA.
MRAK,TISINA
VO SOBA ZATVORENI.
SOLZA I MOLITVA
ZA EDNA DUSA UNISTENA.
BARA PROSKA
EDNA DUSA GRESNA,
BARA IZLEZ OD VECNATA TEMNICA.

DUSATA PLACE,
SRCETO GORI.
VODA I OGAN NA EDNO MESTO,
DALI TOA E CESNO?
STRAST GOLEMA,
A TAGA PREGOLEMA,
KADE LI SE SOVPAGA TOA...
...VO EDNA DUSA ZADISENA,
VO EDNO SRCE ZAROBENO.

BOLKA,SOLZI,TAGA..
BOLKATA BOLI,
SOZATA TECE,
A TAGATA GORI,
KADE SPASOT KE PROTECE?

MOLITVA ZA SPOKOJ,SREKA,
SE KAZUVA VO TIVKA MRACNA NOK,
DALI POSTOI NATPRIRODNA MOK,
DA NAJDE LEK ZA
EDNA DUSA ZADUSENA,
EDNO SRCE ZAROBENO,
ZA EDNA LICNOST PREKRASNA.

KAKVA IRONIJA?
ODIS PO PAT,
TI SE ZAMATUVA VO OCI
EDNA BLESKAVA SVETLINA
OD EDNA GRESNA GRADINA.
TI SE DOPAGA BLESOKOT NA GRESNATA GRADINA,
ZNAES DEKA IMA ZABRANET VLEZ,
A TI GO POSAKUVAS
ONOJ "NAJUBAVIOT" CVET,
POLN SO TAGA I PLAC.
GO KRADES CVETOT
TI SE DOPAGA MIRISOT NEGOV,
APOSLE SLEDI POKAENIE
I BARAS LEK NIZ SVETOT.
PRAVIS GRESKI,SVESNI,
A POTOA SE PRASUVAS ZOSTO?

KAKO STO BOG IMA KAZAL
NA ADAM I EVA,
DA NE GO BARAAT NAJVKUSNIOT PLOD,
ZATOA STO TOA KE BIDE NIVEN POSLEDEN OD.

SETO OVA E STORIJA PRAVA,
ZA EDNA ZBRKANA GLAVA,
ZA EDNA LICNOST PREKRASNA
KOJA ZNAE STO CUVSTVUVA I ZOSTO MOLI,
ZNAE KADE ZGRESI,
NO SEGA BOLI,
PLACE ZA IZGUBENOTO VREME,
PLACE ZA GRESKITE SVOI.

ZALNO E ZA EDNA PRIKAZNA VISTINSKA,
ZALNO E ZA EDNA SUDBINA EDINSTVENA.
ZALNO E ZATOA STO NEMA KADE DA SE BEGA,
ZALNO E STO EDNO SRCE GORI,
A EDNA DUSA PLACE,STRADA I MOLI.
A USTE POZALNO E
STO SETO OVA E MOE
I MENE ME BOLI !
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
povredena напиша:
MRAK,TISINA...
ZVEZDENA PRASINA.
MIR I NESPOKOJ
VO EDNA DUSA ZADUSENA.
BLESKAVOST I TEMNINA
VO EDNO SRCE ZAROBENI,
SE POTISKAAT,DA NE GO RASTRGNAT.

SOLZA JADOSNICA
GO OPISUVA SRCETO,
TAGA BESKRAJNA
JA IZDAVA DUSATA.
TRESKA GO TRESE TELOTO
NA EDNA LICNOST PREKRASNA
OD ZBOR PROKOLNATA
NA VECNA NESREKA.
BARA POMOS,IZLEZ...
IZLEZ OD SUDBINATA.
MRAK,TISINA
VO SOBA ZATVORENI.
SOLZA I MOLITVA
ZA EDNA DUSA UNISTENA.
BARA PROSKA
EDNA DUSA GRESNA,
BARA IZLEZ OD VECNATA TEMNICA.

DUSATA PLACE,
SRCETO GORI.
VODA I OGAN NA EDNO MESTO,
DALI TOA E CESNO?
STRAST GOLEMA,
A TAGA PREGOLEMA,
KADE LI SE SOVPAGA TOA...
...VO EDNA DUSA ZADISENA,
VO EDNO SRCE ZAROBENO.

BOLKA,SOLZI,TAGA..
BOLKATA BOLI,
SOZATA TECE,
A TAGATA GORI,
KADE SPASOT KE PROTECE?

MOLITVA ZA SPOKOJ,SREKA,
SE KAZUVA VO TIVKA MRACNA NOK,
DALI POSTOI NATPRIRODNA MOK,
DA NAJDE LEK ZA
EDNA DUSA ZADUSENA,
EDNO SRCE ZAROBENO,
ZA EDNA LICNOST PREKRASNA.

KAKVA IRONIJA?
ODIS PO PAT,
TI SE ZAMATUVA VO OCI
EDNA BLESKAVA SVETLINA
OD EDNA GRESNA GRADINA.
TI SE DOPAGA BLESOKOT NA GRESNATA GRADINA,
ZNAES DEKA IMA ZABRANET VLEZ,
A TI GO POSAKUVAS
ONOJ "NAJUBAVIOT" CVET,
POLN SO TAGA I PLAC.
GO KRADES CVETOT
TI SE DOPAGA MIRISOT NEGOV,
APOSLE SLEDI POKAENIE
I BARAS LEK NIZ SVETOT.
PRAVIS GRESKI,SVESNI,
A POTOA SE PRASUVAS ZOSTO?

KAKO STO BOG IMA KAZAL
NA ADAM I EVA,
DA NE GO BARAAT NAJVKUSNIOT PLOD,
ZATOA STO TOA KE BIDE NIVEN POSLEDEN OD.

SETO OVA E STORIJA PRAVA,
ZA EDNA ZBRKANA GLAVA,
ZA EDNA LICNOST PREKRASNA
KOJA ZNAE STO CUVSTVUVA I ZOSTO MOLI,
ZNAE KADE ZGRESI,
NO SEGA BOLI,
PLACE ZA IZGUBENOTO VREME,
PLACE ZA GRESKITE SVOI.

ZALNO E ZA EDNA PRIKAZNA VISTINSKA,
ZALNO E ZA EDNA SUDBINA EDINSTVENA.
ZALNO E ZATOA STO NEMA KADE DA SE BEGA,
ZALNO E STO EDNO SRCE GORI,
A EDNA DUSA PLACE,STRADA I MOLI.
A USTE POZALNO E
STO SETO OVA E MOE
I MENE ME BOLI !
Samo potzastana za da se svrti nazad,
no ne uspea prviot pat,
zosto polna so grevovoi bese taa.
Samo se svrte za da trgne nazad,
zosto poln so molitvi bese toj.
Samo tgnaa po patot,
zosto grevovite bea se' sto imaa,
zosto grevovite bea nivnite zivoti,
zosto samo vo grevot bea slobodni.
Samo prodolzija po zaednickiot pat,
koj na razni raskrsnici gi terase,
zosto grevot za drugite,
bese nivnata sloboda,
umetnost i nisto poveke,
za samo eden grev,
koj site go zaboravija, a tie go ziveeja.
Za samo edno delo,
koe zaedno go sozdadoa.
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
STREET SOLDIER


Street Soldier...
survive,though the world grows colder

Look at me...
i'm dieing in your world

What's life like
in the balance
seen in the blades of a knife

Look at me
drowning in a pool od your hate

We are together
yet sadly
not United

Look at me
i'm to sad to be happy
i'm to happy to be sad

You speak
i can't hear you
you scold,mock me,slander me,and yell
efects me not

As my mind becomes my hell
for me
what is life
My heart is empty... ....empty as your damn mind
My joy........
my love...

What i cant see
it's not authentic
Only a vision remains of you......http://forums.mymacedonia.eu/viewtopic.php?t=51&postdays=0&postorder=asc&start=0#top
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Лејди Сатори напиша:
Да можам темнината би ја покрила со темнина,
и да можам без светлото и него би го задушила,
за да не гледа никој како плачам,
како патам,
за нешто што некогаш било мое,
за некој што сеуште го посакувам,
за некој кој сеуште го чувствувам,
неговиот воздух го дишам,
мојот допир го заменувам за неговиот
и знам дека се ќе биде измиено,
од некоја која ќе му биде драга,
затоа плачам,
затоа што кај и да е,
по толку време,
ќе догори сламата,
љубовта меѓу нас,
а јас ќе треба повторно да се борам со темнината,
со љубовта за тебе...
Камоли јас да ја напишев песнава...:bravo:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
eve nesto moze od denovite na osamenost i srkesno srce


:toe:
.....znaes ponekad koga ke se probudam prvata pomisla mi e dali negde tamu pod ova nebo ima nekoj koj misli na mene koj me saka na koj mu falam.........i znaes kako pominuvaa taa misla taka se poveke nalveguvam vo realnosta ...i koga sonceto gree li gree svetlina nad mojata glava i temnina vo moeto srce.........
temnina vo koja patuvam vo dalecinata .patuvam so mesecinata
patuvam so tisinata.....patuvam da ja pronajdam srekata sto mi fali srekata koja e rodena pod ova isto nebo....sreka koj te saka i te odbegnuva sreka koja ti go vrti grbot i ti se smeska.........
i dodeka poleka proaga denot ..cvetam kako malo cveke....polien sum so ..krv
polien so ljubov ...polien so eden zbor tolku ednostaven te sakam.......i cvetam i cvetam.......da se nasmevnuvam..da placam......da tazam da bidam sreken.......mi velis cekaj me ke se vratam.....
srekata ti veli cekaj me ke se vratam.....................
cvetam i cvetam i denot pominuva toj cvet e poln so ljubov.......obvien vo siviloto na edna temnina kade sto cvetot patuva .......da ja pronajde svojata ljubov................
sonceto zaoga..........oblaci go obzemaat tvoeto srce..........pristapuva temnina dolgaaaa nok...........
zapocnuva saga vo tvoeto srce.........cvetot e pod zakrila ..na ona ednostavno te sakam........
hmmmmmmmmmmmmm pred vas e dolga nok...........
prvite misli ...........minato.......spoj na ubavite momenti.koga srekata demnese vrz tvoeto srce.......i minato i nasmevka vo nokta
temninata sepoti te sakam...........
trepet na tvoeto srce...........daleku vo tisinata nekoj go izgovara tvoeto ime.......daleku nekade nekoj........ja cuva srekata na tvoeto srce............daleku nekade nekoj misli na tebe...........
nok..........hmmmmmm negde vo nokta razmisluvame...kade e nasata ljubov dali e do nas so kogo e vo ovie osameni noki osameni momenti.........saga go obzema vaseto srce..............

dlaboko vo nokta..........se javuvaat solzi........solzi koj tezat .....mnogu custva mnogu emocii solzi na edna skriena strast..solzi na ludilo...solzi na bolka.............solzi od zborot te sakam......solzi solzi ....leat ocite vo nokta.........biserni solzi na tvoeto lice skrieno pagaat vo temninata.....vo nokta........placot na edna nok..........naednas tvoeto srce go obzema cudesen son.......navidum sreka........privblizna radost nesto novo ubavo interesno......TRAE !!!!! KRATKO :(.......nof den...novo patesestvie na tvojata dusa...........mislite deka stradate na ovoj surof svet..hahaha....ne ste osameni ......mislite deka vo noviot den greee isto sonce
mislite deka cvetot povtorono cveta......opien od ljubofta........hahaha.......
mislite da se e rozevo...mislite deka ste edinstvena osoba na koja i fali ljubovta......
se prasuvate kade ste ..so kogo li ste kogo li nosite vo srceto...........NAEDNAS....STRADANJE hmmmmm da nekoj vi ponudi.....ljubof i sreka ......ke recete deka e skitnik od ulica......vi nudi ljubof i sreka......ma kakof e ovoj covek sto li toj saka........a koga nekoj ke vi ja odzeme ljubovta i srekata......kolku se zlobni lugeto...i sekogas jas i jas i jas i povtorno jas
i dodeka denovite pominuvaat ...osamenosta na vaseto srce trae i trae i trae........pogledi okolu vas .srekni luge luge se smeat luge se raduvaat....pogledi vo ogledaloto ....pogledi vo sam sebe.......
denovite pominuvaat se prasuvate koj ste vie......kogo sakate...sto sakate sto imate sto nemate....
i...............moment na slabost.......pusta nok go obzema stradanieto vo vaseto srce....patuvate patuvate........!!!!!!!!! MOMENT....

''''''''''''''''''''''ZADOVOLSTVO KOE SE PLAKA SO CENATA NA LJUBOVTA''''''''''''''''''''''''''''....moment sreka moment radost moment ljubov.........koj li vi ja krade nasmevkata za moment...koj li go unistuva toa sto vo vaseto srce go cuva.....ljubovta....koj li ja unistuva ramkata na vasata sreka......koj li go otvara ona skapoceno ubafo darelzlivo srce.........koj li vinovnikot na vasata taga.......
,,,,,,,,,,,slabost vo nokta......!!! iskusenie ........ili..........zadovolstvo.......hrabrost....hahahaha....
dali se prasuvate kade ste vie
dali se prasuvate kade stojte kade odite kade ostavate tragi kade se povreduvate kade stradate kade patuvate.....kade zavrsuvate.....kade e krajot.............
hehehe POCETOK NA VASIOT KRAJ........hahaha

pocetok na vasiot kraj.....odlicna destinacija na vaseto stradanje...zvuci ironicno bolno..zvucite pred sebe nezadovlno od dadenoto.....stradate za zabranetoto......se borite za toa sto go sakate....i go dobivate te sakam.....zborot.......zbor koj vi nosi sreka..........
........SE prasuvate kade e vrednosta na denovite stradanje denovite na taga.denovite na osamenost. SE prasuvate kade e vrednosta .....dali vredi da se bide sreken......dali vredi da patuvas vo nokta.......dali vredi solzite biserni da gi leat tvojte oci......SE prasuvuvate dali vredi......

hmmmmmm.svrtete se okolu sebe....i gledajte gledajte gledajte pocnete da se smeete pocnete da se nasmevnuvate pocnete da se veselite pocnete da uzivate..pocnete da proslavuvate pocnete da crvenete pocnete da se raduvate.....ZOSTO !!!! ljubovta e pred vasite oci......
'''''sovrsenstvo bez mani''''=ljubof ....sakajte ja ljubofta pred vasite oci sakajte se sebesi..sakajte go toa sto e pred vasite oci....i toa bara ljubof i sreka...bara ..radost moment na smea...nasmevka

.........................denovite pominuvaat...nokite se dolgi.........vremeto e kratko.............potrudete se da najdete ...da ja vidite ljubovta pred vasite oci....pogledente se vo toa sto e pred vas i kazete .. te sakam
 
С

Сатори

Гостин
Тагата во сините очи,
не можам да ви ја опишам,
затоа што сите зборови на светот ми се малку,
да ви ја насликам уште помалку,
не знам да цртам,
можам само да ви го покажам
човекот што умира зад сините очи
и мојот љубен,
кога во моето синило тоне,
се прашува,
дали замислува дека очите ми го губат сјајот,
дури и кога него го гледам,
дури и кога плачам.
Се обидувам со мевлем од тага
да се излекувам,
стари рани да сошијам.
Да го допрам дното,
за да можам површината да ја разберам.
Зад тие сини очи,
има само пустина...
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
SCORPIO__20 напиша:
eve nesto moze od denovite na osamenost i srkesno srce


:toe:
.....znaes ponekad koga ke se probudam prvata pomisla mi e dali negde tamu pod ova nebo ima nekoj koj misli na mene koj me saka na koj mu falam.........i znaes kako pominuvaa taa misla taka se poveke nalveguvam vo realnosta ...i koga sonceto gree li gree svetlina nad mojata glava i temnina vo moeto srce.........
temnina vo koja patuvam vo dalecinata .patuvam so mesecinata
patuvam so tisinata.....patuvam da ja pronajdam srekata sto mi fali srekata koja e rodena pod ova isto nebo....sreka koj te saka i te odbegnuva sreka koja ti go vrti grbot i ti se smeska.........
i dodeka poleka proaga denot ..cvetam kako malo cveke....polien sum so ..krv
polien so ljubov ...polien so eden zbor tolku ednostaven te sakam.......i cvetam i cvetam.......da se nasmevnuvam..da placam......da tazam da bidam sreken.......mi velis cekaj me ke se vratam.....
srekata ti veli cekaj me ke se vratam.....................
cvetam i cvetam i denot pominuva toj cvet e poln so ljubov.......obvien vo siviloto na edna temnina kade sto cvetot patuva .......da ja pronajde svojata ljubov................
sonceto zaoga..........oblaci go obzemaat tvoeto srce..........pristapuva temnina dolgaaaa nok...........
zapocnuva saga vo tvoeto srce.........cvetot e pod zakrila ..na ona ednostavno te sakam........
hmmmmmmmmmmmmm pred vas e dolga nok...........
prvite misli ...........minato.......spoj na ubavite momenti.koga srekata demnese vrz tvoeto srce.......i minato i nasmevka vo nokta
temninata sepoti te sakam...........
trepet na tvoeto srce...........daleku vo tisinata nekoj go izgovara tvoeto ime.......daleku nekade nekoj........ja cuva srekata na tvoeto srce............daleku nekade nekoj misli na tebe...........
nok..........hmmmmmm negde vo nokta razmisluvame...kade e nasata ljubov dali e do nas so kogo e vo ovie osameni noki osameni momenti.........saga go obzema vaseto srce..............

dlaboko vo nokta..........se javuvaat solzi........solzi koj tezat .....mnogu custva mnogu emocii solzi na edna skriena strast..solzi na ludilo...solzi na bolka.............solzi od zborot te sakam......solzi solzi ....leat ocite vo nokta.........biserni solzi na tvoeto lice skrieno pagaat vo temninata.....vo nokta........placot na edna nok..........naednas tvoeto srce go obzema cudesen son.......navidum sreka........privblizna radost nesto novo ubavo interesno......TRAE !!!!! KRATKO :(.......nof den...novo patesestvie na tvojata dusa...........mislite deka stradate na ovoj surof svet..hahaha....ne ste osameni ......mislite deka vo noviot den greee isto sonce
mislite deka cvetot povtorono cveta......opien od ljubofta........hahaha.......
mislite da se e rozevo...mislite deka ste edinstvena osoba na koja i fali ljubovta......
se prasuvate kade ste ..so kogo li ste kogo li nosite vo srceto...........NAEDNAS....STRADANJE hmmmmm da nekoj vi ponudi.....ljubof i sreka ......ke recete deka e skitnik od ulica......vi nudi ljubof i sreka......ma kakof e ovoj covek sto li toj saka........a koga nekoj ke vi ja odzeme ljubovta i srekata......kolku se zlobni lugeto...i sekogas jas i jas i jas i povtorno jas
i dodeka denovite pominuvaat ...osamenosta na vaseto srce trae i trae i trae........pogledi okolu vas .srekni luge luge se smeat luge se raduvaat....pogledi vo ogledaloto ....pogledi vo sam sebe.......
denovite pominuvaat se prasuvate koj ste vie......kogo sakate...sto sakate sto imate sto nemate....
i...............moment na slabost.......pusta nok go obzema stradanieto vo vaseto srce....patuvate patuvate........!!!!!!!!! MOMENT....

''''''''''''''''''''''ZADOVOLSTVO KOE SE PLAKA SO CENATA NA LJUBOVTA''''''''''''''''''''''''''''....moment sreka moment radost moment ljubov.........koj li vi ja krade nasmevkata za moment...koj li go unistuva toa sto vo vaseto srce go cuva.....ljubovta....koj li ja unistuva ramkata na vasata sreka......koj li go otvara ona skapoceno ubafo darelzlivo srce.........koj li vinovnikot na vasata taga.......
,,,,,,,,,,,slabost vo nokta......!!! iskusenie ........ili..........zadovolstvo.......hrabrost....hahahaha....
dali se prasuvate kade ste vie
dali se prasuvate kade stojte kade odite kade ostavate tragi kade se povreduvate kade stradate kade patuvate.....kade zavrsuvate.....kade e krajot.............
hehehe POCETOK NA VASIOT KRAJ........hahaha

pocetok na vasiot kraj.....odlicna destinacija na vaseto stradanje...zvuci ironicno bolno..zvucite pred sebe nezadovlno od dadenoto.....stradate za zabranetoto......se borite za toa sto go sakate....i go dobivate te sakam.....zborot.......zbor koj vi nosi sreka..........
........SE prasuvate kade e vrednosta na denovite stradanje denovite na taga.denovite na osamenost. SE prasuvate kade e vrednosta .....dali vredi da se bide sreken......dali vredi da patuvas vo nokta.......dali vredi solzite biserni da gi leat tvojte oci......SE prasuvuvate dali vredi......

hmmmmmm.svrtete se okolu sebe....i gledajte gledajte gledajte pocnete da se smeete pocnete da se nasmevnuvate pocnete da se veselite pocnete da uzivate..pocnete da proslavuvate pocnete da crvenete pocnete da se raduvate.....ZOSTO !!!! ljubovta e pred vasite oci......
'''''sovrsenstvo bez mani''''=ljubof ....sakajte ja ljubofta pred vasite oci sakajte se sebesi..sakajte go toa sto e pred vasite oci....i toa bara ljubof i sreka...bara ..radost moment na smea...nasmevka

.........................denovite pominuvaat...nokite se dolgi.........vremeto e kratko.............potrudete se da najdete ...da ja vidite ljubovta pred vasite oci....pogledente se vo toa sto e pred vas i kazete .. te sakam
Убаво,стварно,ама ова повеќе е за во прозни искри.
 

moskva_bojan

Kirk Hammett
Член од
28 јануари 2007
Мислења
470
Поени од реакции
3
OVA E KRATKO NO NE ZNAM KOLKU DOBRO:
lenka pocna da stenka
vo gustata pcenka
otkako stavre i go navre
i tode i go klade
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
KE SE SETISH LI NA NAS

Ke se setish li ...
ako ti kazam zborovi odamna zaboraveni
namerno zaboraveni vo tvoite spomeni

ke se setish li ...
ako gi zatvorish ochite i za moment se vratish
na toa mesto...tajno mesto sto go kriesh

ke se setish ...
li na usnite angelski
kade sto go najde najslatkiot vkus na strasta

ke se setish li ...
na beganjeto od vremeto i prostorot i magijata
na moite zborovi od srce kazani

ke se setish li ...
ako ti kazam deka sum na najladnoto mesto
i znam deka sakam da sum kraj ognot

ke se setish li ...
ako go slushnesh glasot koj plache vo mene
a sepak se smee na glas

da...ke se setish i povtorno ke zaboravish...
zatoa sto srcata rastat zavitkani vo spomenite...
na nekoj nachin zaboravivme na chustvata...
denovite prodolzuvaat da minuvaat so brzo tempo...
se prashuvam sega koga ne si kraj mene...

ke se setish li...o,dali ke se setish...se prashuvam...na nas.
 
С

Сатори

Гостин
Заборави драга

Заборави драга,
те молам,
заборави ми го името,
ниту Сатори, ниту Виолета,
ништо од тоа не е веќе твое,
заборави го сама,
за да не те натерам јас,
заборави драга,
заборави како изгледам,
не е повеќе важно.
Ако треба и изгледот ќе го сменам,
и од плава ќе станам црна,
и на моите сини очи,
ќе ставам црни леќи...
Готово е драга,
заборави ме,
не сум повеќе твоја,
скоро,
да ти простив...
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Ljupco напиша:
KE SE SETISH LI NA NAS

Ke se setish li ...
ako ti kazam zborovi odamna zaboraveni
namerno zaboraveni vo tvoite spomeni

ke se setish li ...
ako gi zatvorish ochite i za moment se vratish
na toa mesto...tajno mesto sto go kriesh

ke se setish ...
li na usnite angelski
kade sto go najde najslatkiot vkus na strasta

ke se setish li ...
na beganjeto od vremeto i prostorot i magijata
na moite zborovi od srce kazani

ke se setish li ...
ako ti kazam deka sum na najladnoto mesto
i znam deka sakam da sum kraj ognot

ke se setish li ...
ako go slushnesh glasot koj plache vo mene
a sepak se smee na glas

da...ke se setish i povtorno ke zaboravish...
zatoa sto srcata rastat zavitkani vo spomenite...
na nekoj nachin zaboravivme na chustvata...
denovite prodolzuvaat da minuvaat so brzo tempo...
se prashuvam sega koga ne si kraj mene...

ke se setish li...o,dali ke se setish...se prashuvam...na nas.
Песнава ме инспирира да напишам мелодија,толку е едноставна,а кажува многу.Ако успеам,ќе ти побарам авторски права :).Не знаев дека на светов уште постојат романтичари...бреее се наежив!
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...ke ja dobiesh na poklon iako obicho gi prodavam...drago mi e.pozdrav slobodno zemi ja ako ti se dopaga...ama da ja slushnam pesnata pred da ja izdadesh ...ok.(za toa i e napishana)
 
С

Сатори

Гостин
Прерано

Прерано се заљубив,
прерано пораснав,
прерано те запознав,
прерано ја доживеав депресијата,
прерано изневерував,
прерано ме изневеруваа,
прерано ме лажеа,
прерано лажев,
прерано научив како да успеам,
прерано умрев.

Прерано се родив...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom