Вашата најубава вечер...

Член од
12 октомври 2007
Мислења
78
Поени од реакции
0
06. 07. 2007.

Никогаш нема да ја заборавам таа вечер.Никогаш.Ми помогна да го отворам очите и да не бидам толку слепа и плус убаво си поминав и плус рипнав во базен со алишта или попрецизна да бидам во фустан:).
хмм шо ти текна така ? :) дефинитивно крејзи само не знам дали ин лов..:pipi:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Ama bas sekoja vecer ovaa nedela..
Od petokot do vcera..
So muz mi vo Bt i za praznicive si pominavme NAJUBAVKO NA SVET!!!!!!!
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Nekade pred 11 meseci vo Nish: Ladna vecher... pijan koncert na Dzej.... zagrean krevet i 500 crveni sijalichki.....ljubomorno dishenje vo drugata soba.... i doza nervoza ..... 3 light partii...... kirbi(ili kako li se pishuva) vo krevet..... 6.00-burek doma.....'A shto ti ne?'.....



-da ne navreduvam ponatamu.:majmun:
 
U

UnholY

Гостин
Па секоја вечер помината со неа ми е најубава...ама вечерва беше посебно убава..:back:
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
40
Поени од реакции
1
23. 06. 2007- тоа беше најпрекрасната ноќ во мојот живот и никогаш нема да ја заборавам!!!!
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
41
имам многу убави ноќи, но ќе издвојам 2-3.

9.1.2008 - испаднавме со дечкото околу 23ч ноќта, тој беше на работа. за разлика од претходните вечери, таа не беше толку студена. шетавме, шетавме, шетавме, насекаде, во секое делче од градот, малку магла и повремена светлина од украсените дворови и тераси. тој ми рече дека сум му дар од Бога, дека тоа му е најубава вечер и дека се чувствува како да е во рајот.

10.1.2008 - кај него дома, кога ми рече дека има изненадување за мене. чекавме двајцата пријатели, пар, да се “повлечат“, и тој ме однесе во другата соба, каде ме дочека изненадување. десетици запалени свеќи и една роза на перницата, рече дека сакал да ја долови магијата на штотуку поминатата новогодишна ноќ. таа вечер ми беше преубава, заспав покрај него.

за жал, поради сплет на неубави околности, прекинавме во февруари. контактиравме и после тоа, имавме БЛИСКИ СРЕДБИ во неговиот автомобил (особено убава беше 13.02.2008) кога ми рече дека ме сака. и јас го сакав, но не можевме да останеме заедно :(.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
хмм шо ти текна така ? :) дефинитивно крејзи само не знам дали ин лов..:pipi:
Па...Обично сум само Крејзи.:)
Некогаш измешано.Како,кога.:)

Crazy in Love напиша:
06. 07. 2007.

Никогаш нема да ја заборавам таа вечер.Никогаш.Ми помогна да го отворам очите и да не бидам толку слепа и плус убаво си поминав и плус рипнав во базен со алишта или попрецизна да бидам во фустан:).
Mорам да се надополнам дека таа вечер,небото беше преполно со ѕвезди и до сега не сум го видела небото толку убаво и ѕвездено.:pipi:
 
E

elence*$

Гостин
28.04.2007 :pipi:

таа вечер ми го смена животот... научив да гледам на работите многу поинаку .... мислам дека никогаш нема да ја заборавам:pipi:
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Секоја вечер што ја имам поминато со моето срце ми е прекрасна и незаборавна.Ама има некои кои се двојат.Кога ја почнавме нашата врска беше прекрасна летна вечер покрај велешко езеро.И кога ми предложи да се земеме јас се зезав но кога видов дека е сериозен се збунив.Ах колку многу вечери има романтични и незаборавни.Ама сега во блиска иднина ќе ја имам најубавата па тогаш ќе напишам за неа.
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Секоја вечер што ја имам поминато со моето срце ми е прекрасна и незаборавна.Ама има некои кои се двојат.Кога ја почнавме нашата врска беше прекрасна летна вечер покрај велешко езеро.И кога ми предложи да се земеме јас се зезав но кога видов дека е сериозен се збунив.Ах колку многу вечери има романтични и незаборавни.Ама сега во блиска иднина ќе ја имам најубавата па тогаш ќе напишам за неа.
Да не рипаш в тавче саншајн???:back:



Да секогаш ќе ја паметам вечерта кога ме побара за жена!:pipi:
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Да не рипаш в тавче саншајн???:back:



Да секогаш ќе ја паметам вечерта кога ме побара за жена!:pipi:
Да да!Ама сега треба да дојде и ќе биде официјална веридба.Не се секирајте ќе ве известам!
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Да да!Ама сега треба да дојде и ќе биде официјална веридба.Не се секирајте ќе ве известам!
АААААААААААА Супер:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Ај ко ќе биде официјално кажуј да почнам со честитки и прва да ме викнеш на свадаба:smir:
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
19.04.2008:pipi:
Доста беше признав се и добив одговор кој ме направи најсрекниот човек на светот...после таа ноќ имало има и ке има убави ноки а и доага такво време...ЛЕТОООО:back:
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Хмм... тешко дека ќе можам да издвојам затоа што веќе 1 година од ко сум со милото, секоја вечер ми е од убава поубава. Посебно убава ми беше вечерта кога прв пат спиев кај него дома, па новогодишната, па после тоа вечерта за мојот роденден. Овие 3 ми се некако посебно убави. Сигурно во иднина ќе има уште поубави. :)
 
С

Сатори

Гостин
Секоја вечер, секој ден, секој момент поминат со него е најубав.
Што да правам, љубов.:ljubov:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom