Вашата мајка

Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Hmm mojata majka najzlatnata zena na cel svet ja sakam mnogu ako pocnam da pisuvam ke treba celi romani da ispisam she is the best
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
659
Majka mi...
Sekogas se sekavam na nejzinite beli race koi galea.. Vistinskite raboti gi kazuva so pravite zborovi,nisto ne premolcuva, ke ti ja tresne vistinata vo lice,pa ti cudi se.....Postavuva konkretni prasanja i ne se zadovoluva so shkrti odgovori.Nikogas nema da i prostam na recenicata deka go saka brat mi poveke od mene. No i taa ne moze da prifati deka su. pouspeshna od nego...İ sme kvit.Ne i zameram mnogu zasto najlosata vistina e podobra od sekoja laga.Sekogas vredna, pozrtvuvana, nesebicna. İako sum vo nejzinoto srce nekade na dnoto,ja sakam bezrezervno zasto e edinstvena. Koga bi imala dve majki mozebi pomalku bi ja sakala.
Nea ne mozes da ja izlazes te cita od oci. Ponekogas zamara ,ama vo celina e pozitivna i OK.

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2
 
Член од
23 мај 2016
Мислења
25
Поени од реакции
25
Мојата мајка... За ова можам до утре да пишувам, но со два збора НАЈЗЛАТНА Е! Најмногу си ја сакам, се би направила за мене и моето добро, животот би го дала... Таа ми е и мајка и татко и столб на семејството. Без неа јас и брат ми не би имале на кого да се обратиме за било што и било каков совет. Секоја среќа и несреќа со неа ја споделувам, таа ме слуша и се задлабочува додека татко ми кога ќе му се пофалев за нешто само автоматски викаше да, да, да, да...до бескрај гледајки во телевизорот и ќе се завртеше и ќе ме прашаше што рече не те слушнав? Мајка ми секогаш била тука за мене. Кога ќе и кажев дека не сум спремна за некој тест и дека ќе добијам кец, таа смислуваше некој изговор за да не одам во школо и заедно ги кроевме тие планови за бегање. :LOL: Таа ми е најдобрата другарка и единствената личност што никогаш не би ме оставила сама и би дошла каде и да одам. :)
 
Член од
16 јуни 2014
Мислења
314
Поени од реакции
797
Една, единствена и незаменлива !
She is the best women that I know !
 
Член од
26 мај 2016
Мислења
14
Поени од реакции
6
Малку работи ми фалат во животот. Една од нив е и кавгите со мајка ми. Мојата мајка беше една од ретките што си ја бранеше снаата и си го обвинуваше синот кога живеевме заедно сите во Македонија.
Кога ја прашав еднашка зошто го прави тоа, ми одговори.
Немој синко не прашувај, таа е како гостинка кај нас...како би се осеќала таа да те бранам тебе кога не си во право за некои работи што понекогаш и ги правиш. Стави се ти на нејзино место и размисли.
Е таква беше мајка ми.
Нема мислам потреба да пишувам повеке за нејзе.
Секој збор и секоја мисла за мајка ми е како да гледам директно во сонцето...ми носи солзи на очите затоа што ми фали премногу.
 
Член од
8 март 2020
Мислења
2
Поени од реакции
4
Мојата мајка е жената која ме роди и израсна ама ми го загорчи бракот и го доведе скоро до распаѓање да не останав присебен и да немав поддршка од сопругата. Кога си го враќам филмот за многу ситуации се ми е јасно. Едноставно, правеше се за да ја намести ситуацијата да испадне друг крив, а не она. Резултат, сите меѓу себе се нападнавме и испокаравме, а она невина и за жалење. Кога ќе и го плеснеш тоа во лице одма припаѓа и зема апчиња за смирување. Ме доведе до идење во советувалиште каде што побарав помош пошто не можев повеќе да издржам. За односот кон сопругата да не зборувам, као пред неа се супер, а позади грб со дрва и камења. Способна е да збори зад грб за брат ми и сестра ми, за да после рече те молам не им кажувај. Не гледам причина да тоа не го прави и за мене исто. Уште други ситуации има кои ме боли да ги споделам, но тоа е генерално состојбата. Ви завидувам на другите кои објавија поинакви статуси.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom