Важноста на физичкиот изглед

lady_QUEER

I love life.
Член од
28 март 2009
Мислења
521
Поени од реакции
28
:smir:Принц,сакаше нозе да му мијам,:smir:на тебе зелници да ти сукам.Којзнае некој трет се ќе ме тера да работам како домаќинка.Јас сум модерна,урбана,слободна жена,не ми треба маж да му готвам,од мене изгледа попрво ке умре од глад.Сакам некој да ме гали,да ме мази,да ме скара,да ме е..е:smir:Ќе ме одчкртнеш кога ке ја видиш тортата.Можам и прашина да фатам по дома,али тоа во што највеке си ме бива си е кревет.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Јас сум модерна,урбана,слободна жена,не ми треба маж да му готвам,од мене изгледа попрво ке умре од глад.Сакам некој да ме гали,да ме мази,да ме скара,да ме е..е:smir:Ќе ме одчкртнеш кога ке ја видиш тортата.Можам и прашина да фатам по дома,али тоа во што највеке си ме бива си е кревет.
А дефиниција за модерна, слободна ем урбана жена е таква која не знае да спржи јајца и која попрво би живеела во свињарник отколку да засука ракавите и да смети по дома?! Таква која треба да одмара, а некој да ја мази и плеска, колку да не и е досадно? Не знам, драга... Јас ни сум модерна, ни сум урбана по твоиве критериуми. Сама живеам така што сама готвам, и чистам, и плаќам сметки... И видиш, до сега не се чувствував рурално (како дијаметралната спротивност на твојата урбаност).
 
R

RAYTHEON23

Гостин
всушност убавината може да има ефект при вработување и слично...но кај љубовта не е така-тоа е докажано се вљубуваме во карактер не во изглед.
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
262
всушност убавината може да има ефект при вработување и слично...но кај љубовта не е така-тоа е докажано се вљубуваме во карактер не во изглед.

За да дојдеме до карактерот треба прво физички да го исперцепираме и да посакаме да дознаеме што се крие позади физикусот што ни се допаднал.
Инаку, по мене, убавината има ефект на скоро сите полиња од животот, но сама по себе може да важи само при првиот контакт. Понатаму има други фактори.
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Колку е важен изгледот во животот?
Дали згодните луѓе се поуспешни ,полесно склопуваат контакти,повеке напредуваат,дали друштвото го негува култот на убавината?
Очигледно физичкиот изглед е важен во животот. Како инако би го објасниле постојаното гледање на маќеата на Снежана пред огледало која и покрај тоа што имала се и пари и моќ , сепак убавината и била поважна. Како инаку би го објасниле нашето секојдневно стоење пред огледалото и потсвесното посакување да сме за „троа“ поубави од она што го гледаме пред нас. Како инаку би го објасниле покачувањето на адреналинот кога покрај нас ќе помине некоја жена/маж која/кој плени со својата убавина. Како инаку би го објасниле постојаното тежнеење кон друг изглед од оној кој всушност го имаме. Како ако не, би го објасниле покривањето на женското лице со еден тон хемија која има за цел од неа да направи нешто поубаво (морам овде да признам и дека во последно време и мажите не заостануваат во тој поглед :) ). Корените на сето тоа, на потребата да се биде поубав од она што реално сме е во конкуренцијата која владее во општеството т.е. за напредување што е можно повеќе и претекнување на другите. Оттука трката да се биде поубав скоро до таа мера е индустријализирана што ние како луѓе станавме една жива материја која со помош на скалпел се прави онаква каква што ќе посакаме пред нашето „огледалце, огледалце...“ за да одговори на предизвикот на новото време. Кое патем за да бидеш успешен во животот мораш во твоето CV да ставиш и сликичка... пардон две сликички со (before and after) со кои ќе потврдиш колку само плениш со својата нова убавина која треба да ти го отвори прозорецот кон успехот.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Fizickiot izgled e primitivna i minliva rabota se razbira deka e biten vo zavisnost od toa so sto se zanimavate ama toa kakov vpecatok ke ostavite zavisi od karakterot i od dusata na covekot.
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.645
Поени од реакции
1.894
Fizickiot izgled e primitivna i minliva rabota se razbira deka e biten vo zavisnost od toa so sto se zanimavate ama toa kakov vpecatok ke ostavite zavisi od karakterot i od dusata na covekot.
Да ако бевме исклучиво духовни битија, без тела, ќе беше се во карактерот и душата итн...
Ама не сме.
Што значи, потребно е партнерот да те пали. Ако не, нема секс.
Остај ги ти тие срања. Оди легни со некоја што не те привлекува ни најмалку и стави ја твојата теорија на тест. Провери дали стварно intelligence is sexy.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Да ако бевме исклучиво духовни битија, без тела, ќе беше се во карактерот и душата итн...
Ама не сме.
Што значи, потребно е партнерот да те пали. Ако не, нема секс.
Остај ги ти тие срања. Оди легни со некоја што не те привлекува ни најмалку и стави ја твојата теорија на тест. Провери дали стварно intelligence is sexy.
Arno si napisal do nekade ali ne se sveduva se na seks vo univerzumov... Razbiram ja i deka e golemo uzivanje isto taka i deka e dadeno za da opstane covestvoto ali ako se pretera so sekoja zemska strast problem e.
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.645
Поени од реакции
1.894
Arno si napisal do nekade ali ne se sveduva se na seks vo univerzumov... Razbiram ja i deka e golemo uzivanje isto taka i deka e dadeno za da opstane covestvoto ali ako se pretera so sekoja zemska strast problem e.
Абе многу ги потценуваш физичката привлечност и сексот ако ги наречеш примитивни, минливи работи.... Јас ти тврдам дека без нив нема среќни љубовни врски.

Да речеме дека постојат духовниот аспект на човекот и физичкиот аспект. Грешка е да го занемариш било кој од двата и ниеден од нив не е поважен од другиот.
 
Член од
29 септември 2014
Мислења
100
Поени од реакции
33
Убаво би било да си задоволен и исполнет од својот изглед:pipi:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Убавината играла, игра и ќе игра улога, но не главна. Човек треба да работи на тоа да биде убав, зошто едноставно така оставаш посилен впечаток кај луѓето.

Но во денешно време убавината не игра главна улога за успех. Во денешно време за да си успешен и прифатен ти требаат само пари, невоспитание, снаодливост и донекаде некултура.

:)
 
S

SpaceTraveler

Гостин
Абе, некој што останал сам а е стар, нему убавината не му значи, а јас сум млад, интересно е тоа што ниту мене не ми е гајле дали е кој знае колку убава или секси или има малку по не симетрични црти. Девојче како девојче човек, ако ти одговара зошто да не... убавината сега ја има утре ќе ја нема. Убавината е од Бога до душа за неа треба да сме благодарни, а не да се к*рчеме со неа.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Kouku i da se jade gomna za fizickiot izgleda, fakt e deka e najpresuden koga sakas da zapoznaes nekoj/a. Tie so vcera procitale neso religiozno/duhovno letaat u fanaticni oblaci. Oni se lazat sami sebe.
Razbira se toa vaze samo za pocetok (u nekoi slucai). Ot posle doagja onoa vntaresnoto.
U nogu slucai se pravat spanski serii samo radi fizickio izgled.[DOUBLEPOST=1445986089][/DOUBLEPOST]
:smir:Принц,сакаше нозе да му мијам,:smir:на тебе зелници да ти сукам.Којзнае некој трет се ќе ме тера да работам како домаќинка.Јас сум модерна,урбана,слободна жена,не ми треба маж да му готвам,од мене изгледа попрво ке умре од глад.Сакам некој да ме гали,да ме мази,да ме скара,да ме е..е:smir:Ќе ме одчкртнеш кога ке ја видиш тортата.Можам и прашина да фатам по дома,али тоа во што највеке си ме бива си е кревет.
Tipicna pufla, ALI... bar si e iskrena ;)
 
Член од
22 октомври 2015
Мислења
33
Поени од реакции
9
Се е тоа океј. Али мислам дека mindset-от е над се. Како се гледаш самиот себе така и другите ќе те гледаат... Е сега не мислам со ова да си дебел/слаб во крајност (да не се употребуваат лоши изрази) па да се гледаш како Шварценегер и сите така да те гледаат. Некои се задоволни од нивниот изглед, знаат дека нема да постигнат нешто многу само со него па ја истакнуваат својта интелигенција или некој друг адут за да запознаат некоја девојка или да си најдат друштво

Sent from my ST21i using Tapatalk
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.336
Поени од реакции
3.306



[DOUBLEPOST=1446635255][/DOUBLEPOST]










 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom