Вадење пари преку Payoneer

Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Знае ли некој колку е лимитот по трансакција ако вадам пари од грчки АТМ и дали ке ми лапне некој процент?
Бидејки нели вадам од евро во евро.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.436
Поени од реакции
3.696
Ке лапне пак провизија, исто ќе ти излезе како да вадиш тука.
Лимитот е 2к.
 
K

Kacar

Гостин
Јас ја загинав картичката. Уште не ми беше активирана, мислев да ја активирам сега скоро. Нешто треба ли да платам? Нешто санкции следуваат ли од Пејонир ?
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Јас ја загинав картичката. Уште не ми беше активирана, мислев да ја активирам сега скоро. Нешто треба ли да платам? Нешто санкции следуваат ли од Пејонир ?
Колку што знам - не. Само ќе пријавиш дека ја немаш веќе и како си ја изгубил и сл. - мислам дека ќе ти пратат нова.

Сепак почекај и второ мислење бидејќи не сум 100% сигурен.
 
Член од
6 декември 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Koj gi susa UJP. IMam Payoneer 3 god vadam pari u MKD nema gajle , pazaram segde se e super ne se plasete nema i nekoja golema provizija se e ok, Ako ne stopiraat u MKD imas BUGARIJA, IMAS Serbia, IMAS Grecce IMAS Albanija deka sakas ke vadis pari toa ne e problem.. SAMO ZARABOTI GI POZZZ :):):):)
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
И јас имам да прашам нешто.

Како најдобро и најбезбедно може да се извадат пари(повеќе од 100.000долара) заработени од themeforest?
Ги изваде??

Јас можам да ти кажам како..
 
Член од
22 декември 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Decki jas otvoriv account payoneer i sea cekam da mi prakat karticka mi bese na 7do 14 noemvri ne mi stigna pa sea po vtori pat da mi isprakat mi pobaraa na posta tracking number pomos nekoj kako da dojdam do taa karticka posto vo vikaat bez toa nisto pls odgovor sto pobrzo
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
Знае ли некој колку е лимитот по трансакција ако вадам пари од грчки АТМ и дали ке ми лапне некој процент?
Бидејки нели вадам од евро во евро.
$2500 е лимитот, ќе ти лапне провизија но разликата е во тоа што таму повеќе го вреднуваат доларот и можеш од еднаш повеќе да извадиш ( 700 еу од едно вадење, ако грешам нека ме поправни некој ) со тоа што ќе си бидеш ќар патот плус некој ситен шопинг со картицата ( при шопинг не зима провизија )[DOUBLEPOST=1452164241][/DOUBLEPOST]
Колку што знам - не. Само ќе пријавиш дека ја немаш веќе и како си ја изгубил и сл. - мислам дека ќе ти пратат нова.

Сепак почекај и второ мислење бидејќи не сум 100% сигурен.
одма пријави дека ти е изгубена и барај замена ако не се лажам $15 е за замена плус ако сакаш преку дхл да ти ја пратат за 3-4 дена стигнува се доплаќа ама посигурно е за разлика од нашите пошти.
 
K

Kacar

Гостин
$2500 е лимитот, ќе ти лапне провизија но разликата е во тоа што таму повеќе го вреднуваат доларот и можеш од еднаш повеќе да извадиш ( 700 еу од едно вадење, ако грешам нека ме поправни некој ) со тоа што ќе си бидеш ќар патот плус некој ситен шопинг со картицата ( при шопинг не зима провизија )[DOUBLEPOST=1452164241][/DOUBLEPOST]
одма пријави дека ти е изгубена и барај замена ако не се лажам $15 е за замена плус ако сакаш преку дхл да ти ја пратат за 3-4 дена стигнува се доплаќа ама посигурно е за разлика од нашите пошти.
Одамна беше коа ја загубив. Битно не ја активирав. Не планирам да барам замена, се надевам нема да следуваат санкции. Сепак и нема како да следуваат кога не сум ја активирал :)
 
Член од
8 мај 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Гледам дека бааги теми има за Payoneer . Никој не пиши дека му е страв од казни и затвори оти колку со знам јас граганин на РМ не смее да има сметка во друга држава. Јас сум релативно нов со PAYONEER па ме интересира "колку да се плашам " :)
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Гледам дека бааги теми има за Payoneer . Никој не пиши дека му е страв од казни и затвори оти колку со знам јас граганин на РМ не смее да има сметка во друга држава. Јас сум релативно нов со PAYONEER па ме интересира "колку да се плашам " :)
Мислам дека имаат договор и со нашиве банки. Како е тоа можно ако е нелегално?
 
Член од
3 март 2010
Мислења
646
Поени од реакции
410
Некое ново инфо за payoneer, упдејти. Дали ујп проверува кој вади во државата. За во грција колку е максимим да извадиш наеднаш и дали можи неколку пати?
Дали треба да се конвертира валутата во евра пред да вадиш?
 
Член од
12 мај 2017
Мислења
16
Поени од реакции
1
Која е провизијата за вадење пари од Пајонеер картичка на банкомативе нај нас и каде е нај безболно?
 

almostanangel

...за малку =)
Член од
22 декември 2008
Мислења
121
Поени од реакции
13
Има ли некој што може да ме упати повеќе околу вадење нова картица, ве молам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom