ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

  • Креатор на темата Флеш
  • Време на започнување

Добра е листата на пратеници?!

  • Да

    Гласови: 37 18,3%
  • Не

    Гласови: 137 67,8%
  • Така-така (Делумно)

    Гласови: 28 13,9%

  • Вкупно гласачи
    202
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Не си во право овој ни под разно ама ако имаш контакти со членови и активисти на Вмро тогаш знаеш колку вреди Мицкоски како лидер и политичар.Јас не велам дека треба да е Трајко или Петко нека се организира конгрес со повеќе кандидати па кој тепа тој нека е.Инаку дел од тие што сакаат да го сменат вистина се поголема штета од Мицкоски и во нив не гледам иден лидер на Вмро.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.925
Поени од реакции
7.855
Не си во право овој ни под разно ама ако имаш контакти со членови и активисти на Вмро тогаш знаеш колку вреди Мицкоски како лидер и политичар.Јас не велам дека треба да е Трајко или Петко нека се организира конгрес со повеќе кандидати па кој тепа тој нека е.Инаку дел од тие што сакаат да го сменат вистина се поголема штета од Мицкоски и во нив не гледам иден лидер на Вмро.
Да не се разбиреме погрешно, јас немам никакви контакти со никој, одамна завршив со тоа, ама оваа ситуација ме потсеќа од времето кога Грујо ја преземаше партијата. Во еден локален месен комитет го менувуаа месниот комитет, еден од новите што влезе беше мојот кум, почнаа од старт да се прават сопки, јас решив исто влезам пред се да му помогнам на кумов (лично никогаш не сум имал такви амбиции ниту желба). Истото и тогаш го доживеавме, тие што на слепо сме ги подржувале во време на Љубчо тие истите не бојкотираа за време на изборите за Кедев. Значи ако сме можеле ние да му даваме подршка требаше и тие нас да ни дадат подршка, или сега во случајов на Мицко, главната цел е заев да го нема зш поголема штета од него нема за МКД.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Да не се разбиреме погрешно, јас немам никакви контакти со никој, одамна завршив со тоа, ама оваа ситуација ме потсеќа од времето кога Грујо ја преземаше партијата. Во еден локален месен комитет го менувуаа месниот комитет, еден од новите што влезе беше мојот кум, почнаа од старт да се прават сопки, јас решив исто влезам пред се да му помогнам на кумов (лично никогаш не сум имал такви амбиции ниту желба). Истото и тогаш го доживеавме, тие што на слепо сме ги подржувале во време на Љубчо тие истите не бојкотираа за време на изборите за Кедев. Значи ако сме можеле ние да му даваме подршка требаше и тие нас да ни дадат подршка, или сега во случајов на Мицко, главната цел е заев да го нема зш поголема штета од него нема за МКД.
Искрено незнам зошто толку го тролаат Мицко. Лично мислам дека е просечен политичар кога е во прашање демагогија. На телевизија ги контам работат за Заев ама овде што го плукаат? Единствена мана му е што е слаб на национални прашања како што треба да се очекува од ВМРО многу е мек. Барем така јас мислам. Може не е негова одлука тоа. Слабо ги знам внатрешните работи во партијата.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.925
Поени од реакции
7.855
Искрено незнам зошто толку го тролаат Мицко. Лично мислам дека е просечен политичар кога е во прашање демагогија. На телевизија ги контам работат за Заев ама овде што го плукаат? Единствена мана му е што е слаб на национални прашања како што треба да се очекува од ВМРО многу е мек. Барем така јас мислам. Може не е негова одлука тоа. Слабо ги знам внатрешните работи во партијата.
Абе лично и јас не сум задоволен од тоа како изигра Мицко во најклучните моменти, зошто и како Мицко така изигра не знам, а со ваков распоред на силите не сум сигурен дека би можел и да направи повеќе со оглед на тоа прашање е како би реагирал народот на негов повик во услуви кога има очигледен бојкот од тие што тртеба да го подржат.
Во секој случај ако се водиме по онаа народната "Непријателот на мојот непријател е мој пријател" јас пред се би работел пред се против зајко, а не обратно.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Заев е најголемото зло тоа е факт ама кажи ми како ќе го победиме пример во мојот комитет членови на општински се оцрнети лица,без авторитет и што е најстрашно без стаж во партија.Новиот претседател исто така изгубен.И како ќе ги победиме на локални кога овие вработуваат секој ден врзуваат гласови теренски покриваат а ние спиеме.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.801
Мицкоски: Пописот да се одложи една година, да се тргнат врзаните потписи и да се применат читачи на отпечатоци од прсти

Во периодот кој следи ќе работи на терен истите да ги девалвира, а доколу некој мисли дека ВМРО-ДПМНЕ ќе повика на непопишување не е така зошто постои казна глоба од 300-400 евра, ние тоа не можеме да го направиме. Затоа ВМРО-ДПМНЕ ќе работи на терен жестоко да ги девалвира, нема да ги признае резултатите од овој попис затоа што не постои доверба, рече Мицкоски.


Многу ме интересира како би наплатила државава глоба од да речеме пола милион граѓани што решиле дека не сакаат да учествуваат во ваква операција, и дали државата наплати глоба на минатиот попис што беше миниран од ДУИ.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Мицкоски: Пописот да се одложи една година, да се тргнат врзаните потписи и да се применат читачи на отпечатоци од прсти





Многу ме интересира како би наплатила државава глоба од да речеме пола милион граѓани што решиле дека не сакаат да учествуваат во ваква операција, и дали државата наплати глоба на минатиот попис што беше миниран од ДУИ.
Мицкоски: Пописот да се одложи една година, да се тргнат врзаните потписи и да се применат читачи на отпечатоци од прсти





Многу ме интересира како би наплатила државава глоба од да речеме пола милион граѓани што решиле дека не сакаат да учествуваат во ваква операција, и дали државата наплати глоба на минатиот попис што беше миниран од ДУИ.
Зошто се буни Мицко за пописот?
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
DPMNE sega ne e isto vo sporedba so DPMNE 1990ta. Normalno e da ima progres kako partija, posebno ako vladee se ocekuva poinakov pristap. Ne sve togas bese dobro i togas ne cinea dosta raboti ama od segasen aspekt imam vpecatok, deka nacionalnite prasanja odnosno patriotizmot (iako i toa stana fraza) togas vladeese i kaj clenovite i kaj rakovoditelite. Sega ni kaj rakovoditelite a i kaj seriozen del od clenstvoto ne. So toa DPMNE stana vtor SDS ali polos, oti glumi patriotizam a ovie drugive javno kazuvaat deka ne se. DPMNE stana irelevanten odnosno politickata struktura vo Makedonija gi drzi vo zivot i normalno ludive od SDS koi sepak stvaraat tolkava odbivnost sto lugje glasaat za DPMNE posto bile pomalo zlo (mozebi, mozebi ne).
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.155
Поени од реакции
25.638
Анкета на ,,Сиа Виста":



Води ВМРО изгледа, а и г-дин Христијан.
Изгледа само членови на ВМРО-ДПМНЕ интервјуирале. Во тој случај бројките се горе доле прецизни.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Изгледа само членови на ВМРО-ДПМНЕ интервјуирале. Во тој случај бројките се горе доле прецизни.
Јас мислам при анонимна анкета 50% поддршка ни oд тие членови од ЦК кои лично ги поставил не би имал, а не па од членството. :D
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.925
Поени од реакции
7.855
Анкета на ,,Сиа Виста":



Води ВМРО изгледа, а и г-дин Христијан.
Не знам што тука е чудно, јас мислам дека дури и некое магаре да ставиме против заев би требало да води.
 
Член од
6 април 2010
Мислења
1.578
Поени од реакции
10.588
Не знам што тука е чудно, јас мислам дека дури и некое магаре да ставиме против заев би требало да води.
Компарацииве со магарињава и нашиве ни владетели историски се имаат покажано како погубни по државата и народот. Така беше ко се туркаше „режимот“. Како велеа: - магаре да ставиме по на ќар ќе бидеме отколку Грујо да е на власт“. Епилогот... магаре и пол излезе, и тоа Муртинско, со златен сервис лажици што му ја срка крвта на народот.

Затоа велам, внимателно што посакувате. Во желбата да симнеме еден тиранин, на власт носиме уште поголем. Владетелите кај нас се раѓаат од инаетот и омразата на народот. Да го ставиме ова и во историски контекст, ако се вратиме хронолошки наназад, кога турците се повлекуваа од овие простори народот тогаш се крстеше во комшиите, дури и со учество ги помагаше нивните војни во надеж дека овие кон нас имаат „само најдобри намери“. Еве, до ден денешен не можеме глава да кренеме од нивната "братска љубов и добронамерништво".
 
Последно уредено:

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.925
Поени од реакции
7.855
Компарацииве со магарињава и нашиве ни владетели историски се имаат покажано како погубни по државата и народот. Така беше ко се туркаше „режимот“. Како велеа: - магаре да ставиме по на ќар ќе бидеме отколку Грујо да е на власт“. Епилогот... магаре и пол излезе, и тоа Муртинско, со златен сервис лажици што му ја срка крвта на народот.

Затоа велам, внимателно што посакувате. Во желбата да симнеме еден тиранин, на власт носиме уште поголем. Владетелите кај нас се раѓаат од инаетот и омразата на народот. Да го ставиме ова и во историски контекст, ако се вратиме хронолошки наназад, кога турците се повлекуваа од овие простори народот тогаш се крстеше во комшиите, дури и со учество ги помагаше нивните војни во надеж дека овие кон нас имаат „само најдобри намери“. Еве, до ден денешен не можеме глава да кренеме од нивната "братска љубов и добронамерништво".
без разлика што немам ништо против твоево мислење сепак мислам дека полошо магаре од сегашново не може да излезе.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Не знам што тука е чудно, јас мислам дека дури и некое магаре да ставиме против заев би требало да води.
Верувај дека не стојат вака работите. Ова е уште еден спин за членството на Жмиц и врхушката, ама не мислам дека некој воопшто им верува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom