ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

  • Креатор на темата Флеш
  • Време на започнување

Добра е листата на пратеници?!

  • Да

    Гласови: 37 18,2%
  • Не

    Гласови: 138 68,0%
  • Така-така (Делумно)

    Гласови: 28 13,8%

  • Вкупно гласачи
    203
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Не се ВМРО криви што изгубиле гласови од претходни избори/не успеале да придобијат нови, криви се Левица што им „украле“ гласови. Мислиш ги киднапирале гласачите од дома или пак им се заканувале со работни места ако не гласаат за нив.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
Што ќе добие Левица?
Еве и да имаат и 10 пратеници....што ќе добие со тоа?
Од кој дел на гласачкото тело ќе се отцепат тие гласови.....од комуњарите сигурно не.
И пак на власт ќе биде 33 у коалиција со сите шошонци, и пак ќе не продава како офци на пазар.
Математички ако размислуваш цело време добиваат 33 и шошонците....што добива народот со тоа?
Што добива со тоа што да речеме левица има 10 пратеника?
Што ќе лајат на собраниска говорница, и ќе се солидаризираат со сите Че Гевара ликови у светов?
A sto ke dobieme od DPMNE? Ne ve biva ni kako opozicija. Levica taa rabota mnogu podobro ja vrsi so troska od resursite i mokjta na DPMNE. Rezultatite vi se posledica na vasite politiki. Ja kako desnicar vikam deka vredi Levica da dobie povekje mokj i da pokazat dali i kako del od vlast (mozebi) ke pokazat toa sto najavile. Ima poprva da se sredat raboti koi ne se ideoloski pa nemam problem Levica da dade impuls. Isto taka milo ke mi bide da se probie duopolot SDS-DPMNE.

Levica ke odcepat glasovi od sekade, povekje mozet od DPMNE nego od SDS (za toa kriv e samo DPMNE) a ima uste tuka nezadovolni, partiski nevrzani, apoliticki lugje i drugi. Ima potencijal. Za sto vi se tie 40 i kusur pratenici sto nisto ne pravite so niv?

Levica ako dobie 10 pratenici ima pogolema politicka mokj, stanuva kandidat za del od vlada i so toa da vmetne svoi celi, dobiva povekje resursi, finansiski i covecki itn. itn. Sto pa ako DPMNE pravi vlada? Sto ke smeni? Povekje cenam nekoi Levicar koi stoi na toa i stava sliki od Che Guevara vo kancelarija nego samo deklerativni patrioti koi toa go glumat za da dobiat poeni a na delo sprotivnoto go pravat.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Што добиваме ние со Дпмне?
Еве 44 пратеници имаат, се однесуваат како да имаат двајца.
Кај беа кога се менуваше името? Седеа залепени за ѕид.

Тој муабет дека Дпмне ќеспречена продавање на македонските интереси ни сами вмровци веќене го купуваат.
Не гласај...седи си дома или оди за Левица гласај. Немој само да кењаш како не ти е убаво, и не се појавувај на темава да критикуваш опозиција, кога ВМРО е во опозиција. Опозиција не се критикува нигде у свет, посебно не на тазе изгубени избори. Вака ќе било така ќе било....ме заболе кур за вашите претпоставки што ќе правел Мицко кога би бил на власт.
Автоматски споено мислење:

Не се ВМРО криви што изгубиле гласови од претходни избори/не успеале да придобијат нови, криви се Левица што им „украле“ гласови. Мислиш ги киднапирале гласачите од дома или пак им се заканувале со работни места ако не гласаат за нив.
Здравиот разум им е киднапиран :)
Автоматски споено мислење:

A sto ke dobieme od DPMNE? Ne ve biva ni kako opozicija. Levica taa rabota mnogu podobro ja vrsi so troska od resursite i mokjta na DPMNE. Rezultatite vi se posledica na vasite politiki. Ja kako desnicar vikam deka vredi Levica da dobie povekje mokj i da pokazat dali i kako del od vlast (mozebi) ke pokazat toa sto najavile. Ima poprva da se sredat raboti koi ne se ideoloski pa nemam problem Levica da dade impuls. Isto taka milo ke mi bide da se probie duopolot SDS-DPMNE.

Levica ke odcepat glasovi od sekade, povekje mozet od DPMNE nego od SDS (za toa kriv e samo DPMNE) a ima uste tuka nezadovolni, partiski nevrzani, apoliticki lugje i drugi. Ima potencijal. Za sto vi se tie 40 i kusur pratenici sto nisto ne pravite so niv?

Levica ako dobie 10 pratenici ima pogolema politicka mokj, stanuva kandidat za del od vlada i so toa da vmetne svoi celi, dobiva povekje resursi, finansiski i covecki itn. itn. Sto pa ako DPMNE pravi vlada? Sto ke smeni? Povekje cenam nekoi Levicar koi stoi na toa i stava sliki od Che Guevara vo kancelarija nego samo deklerativni patrioti koi toa go glumat za da dobiat poeni a na delo sprotivnoto go pravat.
Со кого сум фатил муабет, трошките на копиљот Крмов муабет :facepalm:
Ај, надвор е сонце губам време со неписмени овде.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
Не гласај...седи си дома или оди за Левица гласај. Немој само да кењаш како не ти е убаво, и не се појавувај на темава да критикуваш опозиција, кога ВМРО е во опозиција. Опозиција не се критикува нигде у свет, посебно не на тазе изгубени избори. Вака ќе било така ќе било....ме заболе кур за вашите претпоставки што ќе правел Мицко кога би бил на власт.
Автоматски споено мислење:


Здравиот разум им е киднапиран :)
Vo koj svet ne se kritikuva opozicija? Prijatel, poleka malce. Dane sakas samo aplaus da slapkame za nisto sraboteno?
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Не гласај...седи си дома или оди за Левица гласај. Немој само да кењаш како не ти е убаво, и не се појавувај на темава да критикуваш опозиција, кога ВМРО е во опозиција. Опозиција не се критикува нигде у свет, посебно не на тазе изгубени избори. Вака ќе било така ќе било....ме заболе кур за вашите претпоставки што ќе правел Мицко кога би бил на власт.
Автоматски споено мислење:


Здравиот разум им е киднапиран :)
Автоматски споено мислење:


Со кого сум фатил муабет, трошките на копиљот Крмов муабет :facepalm:
Ај, надвор е сонце губам време со неписмени овде.
Де објасни еве како партиски човек, што изанализиравте, каде ви отидоа гласовите од минатите и предминатите избори? Кој не ве гласаше и зошто не ве гласаше?
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Ова е тоа "Не го ситнете отпорот" ? Ова нешто звучи познато :icon_lol:

Лошото е што ДПМНЕ очекува дека по дифолт сите треба да гласаат за нив , нешто што беа уверени на претходните избори ќе се случи.
И единствен аргумент е: ако ви е, глупи сте нека владее Заев. Друго ништо. Затоа ќе си поседи во опозиција, лошото е што Заев ќе владее.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.173
Поени од реакции
15.985
Чек, не ми е јасно.
Мицко вика се потпишале 100.000 граѓани против начинот на кој се организира пописот и истовремено ја повикува дијаспората да се попише масовно на истиот?

Ај, да одам надвор на сонце можда ќе ми се избистри главата да го разберам ова :pos:
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.220
Поени од реакции
35.824
Не гласај...седи си дома или оди за Левица гласај. Немој само да кењаш како не ти е убаво, и не се појавувај на темава да критикуваш опозиција, кога ВМРО е во опозиција. Опозиција не се критикува нигде у свет, посебно не на тазе изгубени избори. Вака ќе било така ќе било....ме заболе кур за вашите претпоставки што ќе правел Мицко кога би бил на власт.
Автоматски споено мислење:


Здравиот разум им е киднапиран :)
Автоматски споено мислење:


Со кого сум фатил муабет, трошките на копиљот Крмов муабет :facepalm:
Ај, надвор е сонце губам време со неписмени овде.
Кога се менуваше името, ако Вмро беа навистина тоа што се кажуваат дека се, ќе им удреа ќотек на тие 8 пратеници таму во собрание. Ќе им влезеа дома и ќе им тепаа жена, деца, ќе им запалеа куќа. Ама не, они си се тргнаа на ѕидот и ги оставија да ја завршат гнасната работа надевајќи се дека после поради тоа ќе се вратат на власт. Оти им кажаа од ЕПП седи мадро да не биде модро. Затоа денес им фалат 150 илјади гласа. Нека се однесуваат и со пописот како некои мекуши и овие 300 илјади што ги добија нема да може да ги стигнат на наредни избори.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
Абе болесник, една милијарда потрошија за да дојдат на власт. Милион изборни превари....наместо да гласаат да падне од власт луѓево они ќе гласале за Левица и ќе седеле дома. Седете си дома и Левица нека ја опраи државава.
Ama si uporen, kazi nesto so fakti ne muabeti kako Levica ke ja opraj ova ona. Ako ne ve biva kako opozicija, kako ke ve bie kako vlast? Inace oti da ne padnat od vlast ako se glasa na Levica, neli i taa e opoziciska partija? Oti DPMNE ne supeva so 44-2 pratenici da ja marginalizira Levica? Nisto polesno od toa. Zemi im gi temite i plasiraj gi kako tvoj. Imas povekje resursi, mediumska zastapenost itn. Problemot e drug, ne mozete nesto sega da propagirate sto posle kako vlast ke go prekrsite. Zatoa kjutite.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.220
Поени од реакции
35.824
Не се рекло џабе да не се расправа човек со глупи луѓе :LOL:
И посебно да не се потценува нивната моќ кога се у група.
Шо праиме сеа со пописот? Ќе не попишат како попчиња и после нема да ги признаеме резултатите? :LOL:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.220
Поени од реакции
35.824
Ај кажи ти што да правиме?
Земи натрти му се да ти го начука некој па после решавај го проблемот со шлајката. Или, земи дозволи да ти стане некој премиер па после жали се како не чини тоа за нацијата.
Ти си за бојкот?
Јас сум за бојкот зашто сметам дека ова ќе е наместен попис и нејќам да примам луѓе што биле во 30 домови пред да дојдат кај мене среде пандемија. Пописот се смета за пропаднат зашо ако доволно луѓе го бојкотираат ќе немаат реални бројки.

Ти си за попишување? Ако си за попишување значи сметаш дека Заев ќе спроведе реален и фер попис. Иначе зашто би се попишувал на наместен и политички договорен попис?

Таа шизофренија владее во ДПМНЕ сега. Велат дека е политички и наместен попис ама не повикуваат на бојкот туку како попчиња да се попишеме и да дадеме легитимитет.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.665
Поени од реакции
7.576
Што ќе добие Левица?
Еве и да имаат и 10 пратеници....што ќе добие со тоа?
Од кој дел на гласачкото тело ќе се отцепат тие гласови.....од комуњарите сигурно не.
И пак на власт ќе биде 33 у коалиција со сите шошонци, и пак ќе не продава како офци на пазар.
Математички ако размислуваш цело време добиваат 33 и шошонците....што добива народот со тоа?
Што добива со тоа што да речеме левица има 10 пратеника?
Што ќе лајат на собраниска говорница, и ќе се солидаризираат со сите Че Гевара ликови у светов?
А што ако се 15-20 па сите шиптaри заедно со СДС не можат да направат влада? Да не бидат тогаш ДПНЕ тие што ќе буткаат балисти да има во влада зошто ете така морало?

Ене ги собраа 100 000 потписи за спречување на попис, и сега што ќе прават со нив? Ако не го спречат пописот и не повикаат на бојкот на истиот, зошто таа партија постои воопшто? Која и е целта, кога ете не можат ниту да спречат ниту да вратат потоа ниту еден штетен договор од 91ва до сега.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.173
Поени од реакции
15.985
Значи, пописот е наместен ама сепак да се попишеме треба на него иако на крај резултатите нема да се реални.
Генијално! :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom