ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

Добра е листата на пратеници?!

 • Да

  Гласови: 30 23,6%
 • Не

  Гласови: 80 63,0%
 • Така-така (Делумно)

  Гласови: 17 13,4%

 • Вкупно гласачи
  127
Член од
4 октомври 2018
Мислења
1.615
Поени од реакции
3.980
Каква крт партија на сдс,одговорно тврдам дека финански беа спонзорирани од голем дел од македонската дијаспора во Австралија,и впрочем како што кажав Воислав после шпионирањето се разбирадека после изборите ќе се врати кај своите газди,тука нема ништо спектакуларно,единствената придобивка ќе биде што на наредниве протести дпмне ќе биде побогата за уште 4 лица на улица.
Ако дошло време дпмне да се радува на вакви работи,тогаш нека стават клуч уште сега
Веројатно имаат извлечено пари од наивни нашинци, инаку Ристовски е измеќар на вртимушката Ден Дончев - соселани се во Муртино со Заев. Не се радува Дпмне сигурно многу на ова, ама мора така да се прави на ваквите фејк партии, за наредни избори да завршат како бугарофилот Богојевски а не да украдат некој глас.


1.jpg
 
Член од
24 март 2010
Мислења
12.172
Поени од реакции
16.883
После црниот декември реално никој неможе да го врати името. Ама ако си десница и за името Љупчо програмски е најдобра опција. Неуспеа на избори зошто баш и народов е малку Југоносталија и по инерција и поради моделот изборен гласа за вмросдсм.
Не успеа на избори затоа што народот сепак не е толку глуп. Има граници во кои можеш да го лажеш.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
4.497
Поени од реакции
2.412
Не успеа на избори затоа што народот сепак не е толку глуп. Има граници во кои можеш да го лажеш.
Изборот на народот се гледа коалиција СДСМ ДУИ... Генијално нема што.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
4.056
Поени од реакции
13.073
После црниот декември реално никој неможе да го врати името. Ама ако си десница и за името Љупчо програмски е најдобра опција. Неуспеа на избори зошто баш и народов е малку Југоносталија и по инерција и поради моделот изборен гласа за вмросдсм.
Дури и кога не би биле наменска партија на СДСМ за разводнување на десничарското гласачко тело, пак не би ги гласал, бидејќи не се партија која може да направи промени на политичкава сцена. Така да, гласот за таква партија, би бил залудно потрошен глас, глас кој му оди во прилог на Заев и СДСМ.

Плус, ми боде очи тој крстот на логото, а и целата таа иконографија со библии, крстови, цркви. Плус, поп е дебелиов. Секој втор збор му е Бог вака, Бог така. :sick:

И зависи што подразбираш под тоа "десница". Широк поим е тоа. Идеолошки можеби сум "десница" во поглед на економски и индивидуални слободи, но не класична "конзерва" десница.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
4.497
Поени од реакции
2.412
Дури и кога не би биле наменска партија на СДСМ за разводнување на десничарското гласачко тело, пак не би ги гласал, бидејќи не се партија која може да направи промени на политичкава сцена. Така да, гласот за таква партија, би бил залудно потрошен глас, глас кој му оди во прилог на Заев и СДСМ.

Плус, ми боде очи тој крстот на логото, а и целата таа иконографија со библии, крстови, цркви. Плус, поп е дебелиов. Секој втор збор му е Бог вака, Бог така. :sick:

И зависи што подразбираш под тоа "десница". Широк поим е тоа. Идеолошки можеби сум "десница" во поглед на економски и индивидуални слободи, но не класична "конзерва" десница.
Никој глас освен за СДСМВМРО е залудно фрлен по логикава. Не дека е битен гласот на еден гласач еден во 1.200.000 е. Не дека нешто ќе се смени со гласање и прав избор ама ај повеќе за иштав. Но во сајн фикш сценариото на Интегра 50 пратеник ќе има сериозна разлика на подобро. Но тоа нема да се случи никогаш така да може да си вергалеме и да си вежбаме за џабе.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
6.194
Поени од реакции
4.931
Плус, ми боде очи тој крстот на логото, а и целата таа иконографија со библии, крстови, цркви. Плус, поп е дебелиов. Секој втор збор му е Бог вака, Бог така. :sick:

И зависи што подразбираш под тоа "десница". Широк поим е тоа. Идеолошки можеби сум "десница" во поглед на економски и индивидуални слободи, но не класична "конзерва" десница.
I jas sum čovek što se zalaga za što e možno pogolemi slobodi i prava kako vo ličen individualen gragjanski aspekt taka i vo ekonomski aspekt, no toa veke i ne e nitu desnica, nitu levica, tuku liberal-demokratija ili t.n. politički centar, ni vamu, ni tamu tuku nekade pomegju, vo sredina. Pravata originalna desnica vo ideološki aspekt, isto kako i pravata levica ne se baš demokratski i slobodarski ideologii, tuku naprotiv i toa kako gi ograničuvaat individualnite gragjanski slobodi i prava !
 
Член од
1 април 2018
Мислења
675
Поени од реакции
744
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
2.548
Никој глас освен за СДСМВМРО е залудно фрлен по логикава. Не дека е битен гласот на еден гласач еден во 1.200.000 е. Не дека нешто ќе се смени со гласање и прав избор ама ај повеќе за иштав. Но во сајн фикш сценариото на Интегра 50 пратеник ќе има сериозна разлика на подобро. Но тоа нема да се случи никогаш така да може да си вергалеме и да си вежбаме за џабе.
Треба да размислиш со своја глава а и другите истото, за време на последните избори ,стратешка гледна точка треба да се гласа најголемата партија што има свое гласачко тело а тоа е за Мицика односно за дпмне па потоа наредните избори ќе може да се гласа за интегра или за левица или било кое друга или пак бојкот ,а вака гласање за интегра и левица кое немаат свое гласачко тело и оди во корист за сдс хунта односно за Зоќи предавникот ете како излезе и згора на тоа наместени избори . А вие пак велите џабе верглате или што и да е , а Зоќи односно дуи ќе биде премиер наредните повеќе 10 години истото како Рама патикарот или Бојко татарот . А бе вие сите ништо не размислувате со своја глава и пак си терате за гласање за мочаните интегра или левица будали сте бре


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
1 март 2010
Мислења
6.071
Поени од реакции
10.098
Треба да размислиш со своја глава а и другите истото, за време на последните избори ,стратешка гледна точка треба да се гласа најголемата партија што има свое гласачко тело а тоа е за Мицика односно за дпмне па потоа наредните избори ќе може да се гласа за интегра или за левица или било кое друга или пак бојкот ,а вака гласање за интегра и левица кое немаат свое гласачко тело и оди во корист за сдс хунта односно за Зоќи предавникот ете како излезе и згора на тоа наместени избори . А вие пак велите џабе верглате или што и да е , а Зоќи односно дуи ќе биде премиер наредните повеќе 10 години истото како Рама патикарот или Бојко татарот . А бе вие сите ништо не размислувате со своја глава и пак си терате за гласање за мочаните интегра или левица будали сте бре


Sent from my iPad using Tapatalk
Од кај ми е познато ова #НеГоСитнетеОтпорот?
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
4.497
Поени од реакции
2.412
Треба да размислиш со своја глава а и другите истото, за време на последните избори ,стратешка гледна точка треба да се гласа најголемата партија што има свое гласачко тело а тоа е за Мицика односно за дпмне па потоа наредните избори ќе може да се гласа за интегра или за левица или било кое друга или пак бојкот ,а вака гласање за интегра и левица кое немаат свое гласачко тело и оди во корист за сдс хунта односно за Зоќи предавникот ете како излезе и згора на тоа наместени избори . А вие пак велите џабе верглате или што и да е , а Зоќи односно дуи ќе биде премиер наредните повеќе 10 години истото како Рама патикарот или Бојко татарот . А бе вие сите ништо не размислувате со своја глава и пак си терате за гласање за мочаните интегра или левица будали сте бре


Sent from my iPad using Tapatalk
Со еден глас не ни битно нема да ти се смени животот за било кој да гласаш. Глеј да научиш нешто...немој да си како овие со земјоделството.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
2.548
Со еден глас не ни битно нема да ти се смени животот за било кој да гласаш. Глеј да научиш нешто...немој да си како овие со земјоделството.
Одамна пред 20 години веќе научив и не го мешај земјоделството тие ионака тешко си живеат, туку научив дека треба со стратегија и тактика да дејствуваме бидејќи све ова што прави е диригирано и плански дури и реакцијата од народот и на тој начин дејствува злобно со прекршување меѓународно право и западот си молчат дури и преку либтардмедиуми пласира со лаги дека прифаќаме се што прави Зоќи или сдс хунта . Затоа велам со стратегија првин сите да гласат за хидроМицика па потоа наредниот пат други партии бре , што мислиш дали изборите беа местенка или ? И што мислиш зошто партијата Родина не е влезено во регистар за гласање ,а Интегра и Левица е регистриран а?


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
4.497
Поени од реакции
2.412
Одамна пред 20 години веќе научив и не го мешај земјоделството тие ионака тешко си живеат, туку научив дека треба со стратегија и тактика да дејствуваме бидејќи све ова што прави е диригирано и плански дури и реакцијата од народот и на тој начин дејствува злобно со прекршување меѓународно право и западот си молчат дури и преку либтардмедиуми пласира со лаги дека прифаќаме се што прави Зоќи или сдс хунта . Затоа велам со стратегија првин сите да гласат за хидроМицика па потоа наредниот пат други партии бре , што мислиш дали изборите беа местенка или ? И што мислиш зошто партијата Родина не е влезено во регистар за гласање ,а Интегра и Левица е регистриран а?


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
Незнам а и многу не ме интересира политика. Не гледам некоја корист од тоа. А и луѓево се палат многу а неможат да сменат доста. Јас не верувам дека мојот глас е битен. Не ги истражив добро програмите на партиите. Во основа Интегра ми личеше на најблиски до мене. Но не гласав ми беше безвеза да гласам за време на пандемија. А ефектот на еден глас е занемарлив...така да кост бенефит не ми изгледаше во корист на гласање. А ако не гласам зошто да се замарам многу со програми и кој бил кој и што направил.
 
На врв Bottom