ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

Добра е листата на пратеници?!

 • Да

  Гласови: 34 21,1%
 • Не

  Гласови: 107 66,5%
 • Така-така (Делумно)

  Гласови: 20 12,4%

 • Вкупно гласачи
  161
Член од
1 јули 2020
Мислења
833
Поени од реакции
3.272
Баш овие луѓе што ги наброја ги минираа предходните локални избори, и му дадоа на Заев цела држава на тацна. Сега, нека пробаат да му ја земат. Зошто некој би се замарал?
Зошто со не замарање ќе станете Шарените 2.0 . Се сеќавате како они кинеа патики за да го бутнат Груевски од власт за да дојде животот и правдата. Ова ќе биде истата ситуација. Заев и СДС комплетно ги истрошија и повеќе не можат да го буткаат проектот и сега очигледно е дека ќе идат на резервната опција и ќе го искористат ДПНЕ за да си ги завршат сите работи кои си ги планираа.

Заев - Мицковски
Љупчо - Александар
Шеќеринска - Данела
Димитров - Тимчо
Шахпанска - Рашела
Кочо - Мите
Оливер - ????
Мила - ????

Оливер и Мила само уште фалат да бидат пополнети и буквално ја имаш поставата за Окупациона власт 2.0. А сигурен сум дека и за овие две позиции ги имаат уфрлено некаде кандидатите али уште јавно не се експонираат. Ми мириса дека на крајот ќе биде исто како со Заев. "Со кој памет Заев/Мицко го изгласавте за да го срушите Груевски/Заев, нели можевте да видите каков малоумник е"
 
Член од
24 март 2010
Мислења
13.518
Поени од реакции
20.368
Зошто со не замарање ќе станете Шарените 2.0 . Се сеќавате како они кинеа патики за да го бутнат Груевски од власт за да дојде животот и правдата. Ова ќе биде истата ситуација. Заев и СДС комплетно ги истрошија и повеќе не можат да го буткаат проектот и сега очигледно е дека ќе идат на резервната опција и ќе го искористат ДПНЕ за да си ги завршат сите работи кои си ги планираа.

Заев - Мицковски
Љупчо - Александар
Шеќеринска - Данела
Димитров - Тимчо
Шахпанска - Рашела
Кочо - Мите
Оливер - ????
Мила - ????

Оливер и Мила само уште фалат да бидат пополнети и буквално ја имаш поставата за Окупациона власт 2.0. А сигурен сум дека и за овие две позиции ги имаат уфрлено некаде кандидатите али уште јавно не се експонираат. Ми мириса дека на крајот ќе биде исто како со Заев. "Со кој памет Заев/Мицко го изгласавте за да го срушите Груевски/Заев, нели можевте да видите каков малоумник е"
Нека им е со среќа на сите што ќе ги гласаат, што друго да кажам? ВМРО-ДПМНЕ за да стане власт, прво ќе треба внатрешно да си разјасни што тоа се случи на изборите во 2017та. Дотогаш, само ќе глуми старата партија.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.720
Поени од реакции
58.252
Малку како да е растргната партијата, околу курсот. Не знае дали сака да биде, тоа што го нарекуваш, "старата" партија, или некоја, некаква, нова ВМРО ДПМНЕ.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
7.894
Поени од реакции
25.631
Нека им е со среќа на сите што ќе ги гласаат, што друго да кажам? ВМРО-ДПМНЕ за да стане власт, прво ќе треба внатрешно да си разјасни што тоа се случи на изборите во 2017та. Дотогаш, само ќе глуми старата партија.
Повеќе треба да ја разјаснат таа цела пасивизација околу референдумот за името и преќутното давање на пратеници за уставните промени и зошто седеа ко проститутки потпрени на ѕид наместо да им акнат боен отров во салата дур беше гласањето. Тоа мислам дека им е прилично длабока рана која тешко заздравува.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.671
Поени од реакции
6.592
Не би рекол, он вика дека каков и да е Заев, е подобар избор за Америка од Мицковски(моментално). А не дека го величи Заев или дека Заев пробувал да ја среди државата.
Дали ја гледаше денешната емисија? Сега и директно го кажа тоа што го напишав тука. Заев е за нормализација (сега со теза дека тоа е грчки свет со поддршка на САД), Венко не е виновен, туку ДУИ, Бранко, МАНУ, олигарси и се мафијашко и корумпирано, здружено е за да изгуби Заев, кој сака да ја спаси државата од сите такви структури и аномалии со внесување во ЕУ.

И на крај си кажа јасно дека дава поддршка за тој негов "грчки свет" за нормализација на Македонија, а предводници на тоа од македонските политичари се Заев и Венко.

Тоа што порано го туркаше малку или повеќе скриено, сега го кажа јасно.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.720
Поени од реакции
58.252
Еквивалентно чудно како тоа што се случи завчера.
Не бе, сепак, Заев премногу срања направи у меѓувреме, за Мицковски да може да ги изгуби изборите, колку и да се труди.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
13.518
Поени од реакции
20.368
Не бе, сепак, Заев премногу срања направи у меѓувреме, за Мицковски да може да ги изгуби изборите, колку и да се труди.
Истите срања ги имаше направено и лани, па стоеше со глава над вода. 100к гласа изгуби во година дена, тоа е премногу за да нема внатрешна “интервенција“. Еве Мицкоски покрај сите обиди да не го бива изгуби само 25к.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom