Бучковски: Рејтингот на ВМРО е доволен за победа дури и магаре да кандидираат

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Public Relations јбг... кој си може ќе прави, кој не ќе чека ред.
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
166
Поени од реакции
18
Duri i SDSM samo dpBne i Ljubcho NE.
Донекаде си во право и јас сметам дека од денешниве политичари никој не ја заслужува власта но според мене најмногу ја заслужува брат Љубе,за Љупчо Георгиевски немам лош збор искусен политичар еден од татковците на вмро дпмне заедно со Љубе Бошковски

Ivanov ke go postavime pretsedatel i nikoj poveke nema da go vidi. Samo ako nesto treba gradsko wc da se otvora so svecenost ili nekoj parking treba da se otvori ke go vidime.
Така си е го знаат сите тоа донекаде истото важи и за градоначалниците
 

Јустинијан

Император
Член од
27 март 2009
Мислења
23
Поени од реакции
2
Донекаде си во право и јас сметам дека од денешниве политичари никој не ја заслужува власта но според мене најмногу ја заслужува брат Љубе,за Љупчо Георгиевски немам лош збор искусен политичар еден од татковците на вмро дпмне заедно со Љубе Бошковски
Ти си значи легенда.

Љубе не е татко на ВМРО,но е вистински ВМРОвец како и Никола и Љубчо.

Премногу шпиони има во редовите на Никола.Да се молиме да ги фати пред одново да ни ја растурат државата.
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
9
Abe kaj e toj ivanov za predsedatel neznae dva zbora da kaze pak plus i porfesor bil po politicki nauki,a zaboraviv takvi bara onoj sto neznae r da ja kaze pa ovoj e beter od nego mozi nego da go stelova kako saka .

DA MU SE PLUKNAM VO VLADATA KOJA SEGA NAJAVIJA KREVANJE NA BANKARSKITE KAMATI SAKAAT DA NE DOTOLCAT PLEME DA MU PLACAM JAS NE ODRAA SO SE USTE OVA TREBALO.
 

olitea

I Am The Enemy
Член од
24 април 2007
Мислења
829
Поени од реакции
19
Трајковски го засакаа луѓето по изборот за претседател не по погинувањето може ти си го засакал од после ништо чудно:tapp:
за тоа другото незнам каков зло памет имаш ти како не ти е срам вакво нешто да пишеш за било кој човек ова ни на најголемиот непријател на Македонците фрчко не би му го посакал:nenene:
Груевски е најсилниот политичар моментално нема некој што би го загрозил:smir: значи пола од луѓето што живеат во Македонија се глупи а?ти си најпаметниот се гледа по твоите постови секоја чест:tapp:
nemas pravo na glas mal si
koga ke dojde dojde vreme da mozes da glasas G ke ja nema od toj tvoj Gwujo vo drzava posto ke ja zbrisi nadvor
za da ne go lincuvaat sto ke nija unisti drzavava
ke vidis za dva-tri meseci na sto mislam
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
596
Поени од реакции
13
Izjavava na Buc neznam kolku im ide u prilog na sdsm ovcite.....demek i magare e bolje od bilo koj kadar na sdsm:toe:
 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
Izjavava na Buc neznam kolku im ide u prilog na sdsm ovcite.....demek i magare e bolje od bilo koj kadar na sdsm:toe:
Па сега овде..не е неопходна толку длабока аналитика на искажаното..хехехе..
Вистината..е најкраток пат помеѓу желбата (искажана) и остварувањето(видено)..
:pipi:
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
596
Поени од реакции
13
@lav
u sekoj slucaj kakva i da mu bila namerata ili kako i da ja svatil nekoj se svedue na faktot deka narodov bi izbral duri i magare namesto nekoj od sdsm:toe:
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
166
Поени од реакции
18
Ти си значи легенда.

Љубе не е татко на ВМРО,но е вистински ВМРОвец како и Никола и Љубчо.

Премногу шпиони има во редовите на Никола.Да се молиме да ги фати пред одново да ни ја растурат државата.
Почнувајќи од него :toe:
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Изјавата на Бучко говори за кризата во СДСМ, односно за нивната неспособност да им парираат на ДПМНЕ, кои иако не се идеални, се подобри од нив, т.е. од двете зла, помалото :)
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Изјавата на Бучко говори за кризата во СДСМ, односно за нивната неспособност да им парираат на ДПМНЕ, кои иако не се идеални, се подобри од нив, т.е. од двете зла, помалото :)
А кога ќе почнеме да бираме кое од две добра е подоброто?
 
M

MKEUpatriot

Гостин
А зошто рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ е висок 4 години.Србите им го даваат алжирците швеганите.Рејтингот го дава македонскиот граганин на почеток на владеење нанекоја гарнитура бидејки има очекувања од неа и е константен рејтингот тогаш значи граганите се задоволни од потезите на власта.Што е тука нејасно и зошто едноставни работи се усложнуваат?Зошто рејтингот на СДСМ е низок треба да се запраша дотичниот? А не да мижи пред тоа и да се занимава сео рејтингот на власта
 

Kajgana Shop

На врв Bottom