Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 април 2013
Мислења
156
Поени од реакции
30
Како оди процедурата за вадење бугарски пасош денес?
немам никакво реално (бугарско) потекло, дали има шанси да аплицирам за пасош дирекно во бугарската амбасада (без посредници).
и ако може некој да ми објасни подетално што се е потребно..
и колку време би треала цела продецура до добивање на пасошот?
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Како оди процедурата за вадење бугарски пасош денес?
немам никакво реално (бугарско) потекло, дали има шанси да аплицирам за пасош дирекно во бугарската амбасада (без посредници).
и ако може некој да ми објасни подетално што се е потребно..
и колку време би треала цела продецура до добивање на пасошот?
Procedurata trae od 3 do 5 godini,Ako nemas poteklo ili nekoe bugarsko krstenice,voena kniska ili predok bg vojnik vidi dali ke ti dadat potvrda od nekoj bugarski klub na primer BKKS a vo bugarska ambasada ili konzulat mozes da podneses barajne za drzavjanstvo i ke ti objasnat koi dokumenti trebet.
 
Член од
28 јули 2019
Мислења
31
Поени од реакции
32
Здраво на сите.

Мене ме интересира колку време се чека во оваа постапка: Проверка от Вицепрезидента на Република Б'лгарија
 
Член од
28 август 2011
Мислења
23
Поени од реакции
10
nekoj da znae adresa na ministerstvo za pravda od kaj sto se podiga ukaz?
 
Член од
28 јули 2019
Мислења
9
Поени од реакции
8
Здраво на сите
Ме интересира дали знае некој што значи ова, 1 година од интервју чекам вака стои ништо не се менува... 67402996_400748057451437_1491927276189646848_n.jpg
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Здраво на сите
Ме интересира дали знае некој што значи ова, 1 година од интервју чекам вака стои ништо не се менува...Прегледај го приврзокот 213554
Ne e ova tvoj status, vaka im pisuva na tie sto se preku ambasada/konzulat. Tie proveruvaat samo so broj na prepiska vo dolnoto pole a site drugi sto podale direkno sofija i imale intervju tamo svojot status go proveruvaat so broj na molba i pin. Sigurno vo sofija si podal proveruvaj kaj so pisuva broj na molba i pin ignoriraj go statusov zatoa sto ova e na nekoj sto podal vo izrael.
 
Член од
28 јули 2019
Мислења
9
Поени од реакции
8
Ne e ova tvoj status, vaka im pisuva na tie sto se preku ambasada/konzulat. Tie proveruvaat samo so broj na prepiska vo dolnoto pole a site drugi sto podale direkno sofija i imale intervju tamo svojot status go proveruvaat so broj na molba i pin. Sigurno vo sofija si podal proveruvaj kaj so pisuva broj na molba i pin ignoriraj go statusov zatoa sto ova e na nekoj sto podal vo izrael.
кога ке внесам број на молба и пин ова излегува, 1 година од интервју ништо не се мења
Capture.JPG
 
Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
Moeto brojce e ***/2015 a intervjuto bese fevruari 2016

vo koja godina spagjam?
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Член од
23 октомври 2018
Мислења
19
Поени од реакции
88
Moeto brojce e ***/2015 a intervjuto bese fevruari 2016

vo koja godina spagjam?


Ja sum isto kako tebe, podneseni dokumenti 2015, intervju april 2016... Spored brojot od molbata 104xx/2015 bi trebalo da gledam spored 2015 god, ama nekako gledam deka i spored intervju se dvizat rabotive, taka sto po 2016 se vodam...
 
Член од
22 мај 2011
Мислења
20
Поени од реакции
7
zdravo na site
na intervju bev 31.05.2018
pred 2 nedeli mi se smeni statusot vo :
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
me interesira kako odi postapkata posle ova i kolku trae do kraj postapkata???
Автоматски споено мислење:

Po 14-15 meseci se ceka od prilika da tise promeni od zadolzitelna na finalna kaj i dae od 2 do 3 meseci bi trebalo datise smeni.
jas bev na intervju 31 maj 2018 i pred dve nedeli mi se smeni vo//:
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
 
Последно уредено:
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
zdravo na site
na intervju bev 31.05.2018
pred 2 nedeli mi se smeni statusot vo :
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
me interesira kako odi postapkata posle ova i kolku trae do kraj postapkata???
Автоматски споено мислење:


jas bev na intervju 31 maj 2018 i pred dve nedeli mi se smeni vo//:
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
Relativno brzo ti se smenilo vo finalen brabos 1 i 1 mesec sega di odobruva polozitelno sovetott ako si so ok dokumenti i odis na ukaz kaj viceprezidenta kazi mi so sto dokumenti si
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom