Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 март 2019
Мислења
17
Поени од реакции
61
Kolku vreme cekase za potpis ako mozes da ni kazes. Cestito i so srekja
Zaboraviv fala mnogu da go osetis cuvstvoto najbrgu[DOUBLEPOST=1558037590][/DOUBLEPOST]
Od koja godina cekas, koj broj si
2016 noemvri sestra[DOUBLEPOST=1558037679][/DOUBLEPOST]
Zaboraviv fala mnogu da go osetis cuvstvoto najbrgu[DOUBLEPOST=1558037590][/DOUBLEPOST]
2016 noemvri sestra izvini 15
 
Член од
6 март 2011
Мислења
7
Поени од реакции
19
Здраво на сите, редовно ја пратам оваа тема на форумов. Конечно денес бројчето ми е вклучено во указ. 2016 аплицирано, 2017 јуни 28 интервју, 2018 јули 23 положително, указ денес. Документи потврда од здружение од Струмица, спојување со изводи пред 1920. Без дополнителни документи и проверки. Само трпение....Сите да си го дочекате ......
 
Член од
9 јуни 2018
Мислења
43
Поени од реакции
38
Decki dali nekade gi pisuva site dokumenti koi ste gi poddale?
 
Член од
19 јануари 2019
Мислења
123
Поени од реакции
202
Оваа недела беа обфатени јуни, јули и август од положително ако не се лажам ? темпово е добро ако е вака и наредните недели ![DOUBLEPOST=1558040827][/DOUBLEPOST]
Оваа недела беа обфатени јуни, јули и август ако не се лажам ? темпово е добро ако е вака и наредните недели !
Прегледај го приврзокот 209050 posle tri ipol godini vo sabota sum vo london site da docekate cao makedonio
Надвор од темава , дај кажи , како да побараме и ние работа во лондон , да искористиме нешто побрзо пред брегзит ! пиши порака или јавно, ако не ти е проблем .
 
Член од
9 јуни 2018
Мислења
43
Поени од реакции
38
Оваа недела беа обфатени јуни, јули и август од положително ако не се лажам ? темпово е добро ако е вака и наредните недели !
Avgust ne sretnav nikoj. Jas sum od 5ti avgust na polozitelno.
Dali vo molbata kade sto ni e brojceto za proverka gi pisuva site dostaveni dokumenti ili ne? Vo mojata ne go pisuva ni dokumentot star ni potvrdata
 
Член од
19 јануари 2019
Мислења
123
Поени од реакции
202
Avgust ne sretnav nikoj. Jas sum od 5ti avgust na polozitelno.
Dali vo molbata kade sto ni e brojceto za proverka gi pisuva site dostaveni dokumenti ili ne? Vo mojata ne go pisuva ni dokumentot star ni potvrdata
На листот шо ми го дадоа после интервјуто ги пишува документите кои ги доставив, ама сега во новите мислам е нешто по различно.
 
Член од
9 јуни 2018
Мислења
43
Поени од реакции
38
На листот шо ми го дадоа после интервјуто ги пишува документите кои ги доставив, ама сега во новите мислам е нешто по различно.
Juli 2017 ta bese intervjuto. Slucajno sega gledav. Ja imam molbata na nea go pisuva brojceto so si proveruvam za ukaz, na nea nema nisto osven proishodot , izvodi, kopii....hmmm duri cekam ukaz pocnav da se somnevam vo se :)
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Дек. 2018 положително, а почната процедура 2015 се изначекавме.
 
Член од
19 јануари 2019
Мислења
123
Поени од реакции
202
Juli 2017 ta bese intervjuto. Slucajno sega gledav. Ja imam molbata na nea go pisuva brojceto so si proveruvam za ukaz, na nea nema nisto osven proishodot , izvodi, kopii....hmmm duri cekam ukaz pocnav da se somnevam vo se :)
Па на сите е исто , и кај мене само тоа , нема шо да се сомневаш , ако си до указ!
 
Член од
9 јануари 2018
Мислења
21
Поени од реакции
15
drugari dali ima nekoj so intervju februar 2018 i da mu e smenat stausot od finalna na polozitelno ili na dopolnitelna ?
 

Щипянецъ

македонски Бугарин
Член од
21 декември 2011
Мислења
1.425
Поени од реакции
572
Добри новини: За Бугарите, Швајцарија е веќе како ЕУ: од 1 јуни граѓаните на Бугарија и Романија ќе имаат целосна слобода на движење, работа и пребивавање. Во среда (16 мај), швајцарската влада издаде соодветен декрет.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom