Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
M

mucu

Гостин
mozit sum se zbunil na intervuto DALI MOZE NESTO DA SE NAPRAVI !!! ILI NANOVO
Жал ми е, ама заборави на Бугарско државјанство. Треба да сте свесни што зборувате на интервју, поука за другите што ќе прават интервју.
 
Член од
9 мај 2019
Мислења
48
Поени од реакции
15
ti brate si na proverka ot viceto. imash ot 2013 so dekumenti za bellgarsko grezhdansfo.i as sum ot 2013 i 26 meseci sum na proverka ishte nishto ne potpishano.govorif so kabinetot na vice presidenta i mo odgovora vaka mi kaza ote imallo mlogu prepiski i kvo prpski im kazhaf imallo oti nashiot zakon treba da cekam povece ot 30 meseci za potpis ili otkaz dve neshta ima tu ka ili potpis ili otkaz na drugi hora za 3 meseci im potpisuva zatana nemash sho dakazhi samo mi kazha oti vashte prepiski ese na prokuraturata ta gi razgleduvalla i tamu direkno im se javiv na tele fon i mi kazha oti tuje bile prepiskite i mikaza deka so poshta ili so imel da im pshesh i qe ni odgoveret to mi kazhae site na ta situacie sme .ot 2013 god i ot 2014 proverka ot vice presidenta .

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
Ke moze li telefon za kontakt
 
Член од
4 април 2015
Мислења
179
Поени од реакции
251
Gospoda, Jotova ne odi po datumi koj kako imal intervju, tuku kako prepiskite stigaat kaj nea za potpis, odnosno otkako ke bidat na polozitelno. Momentalno e stignata nekade kraj na avgust.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Ako e taka jas sum na polozitelno od 28mi juli nema potpis uste kaj mene.
Jotova ne gi razgleduva predmetite, si ima sluzbenici za toa, sega gi obrabotuvaat vo isto vreme juni,juli i avgust, toa vi se nad 10000 predmeti za potpis samo od ovie 3 meseci, pola godina nisto ne potpisaa, se imaat nasobrano desetici iljadi, ke si se iznacekame, barem pocnaa so potpisvejne.
 
Член од
18 декември 2018
Мислења
136
Поени од реакции
146
Jotova ne gi razgleduva predmetite, si ima sluzbenici za toa, sega gi obrabotuvaat vo isto vreme juni,juli i avgust, toa vi se nad 10000 predmeti za potpis samo od ovie 3 meseci, pola godina nisto ne potpisaa, se imaat nasobrano desetici iljadi, ke si se iznacekame, barem pocnaa so potpisvejne.
Taka e. Ubavo znaeme site koga odevme po proishod i na intervju kolku guzva bese. Samo neka prodolzi so ova tempo sekoj den i ke dojde i nasiot red.
 
Член од
19 јануари 2019
Мислења
123
Поени од реакции
202
дали има земено потпис некој од положително од август ?
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
240
Поени од реакции
145
36../2014 ukaz 52 denes potpisan so sveto krstenie bg egzarhia ptkrepeno so umrenica i izvodi do mene polozitelno 26 juli 2018.SITE DA SI ZEMITE STO POBRZO POZZ . Sega kazete sto treba da nosam i kade da uplatam za podiganje blagodaram
 
Член од
9 мај 2019
Мислења
48
Поени од реакции
15
36../2014 ukaz 52 denes potpisan so sveto krstenie bg egzarhia ptkrepeno so umrenica i izvodi do mene polozitelno 26 juli 2018.SITE DA SI ZEMITE STO POBRZO POZZ . Sega kazete sto treba da nosam i kade da uplatam za podiganje blagodaram
Cestitki,bese li ti na proverka kaj vice.
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
240
Поени од реакции
145
36../2014 ukaz 52 denes potpisan so sveto krstenie bg egzarhia ptkrepeno so umrenica i izvodi do mene polozitelno 26 juli 2018.SITE DA SI ZEMITE STO POBRZO POZZ . Sega kazete sto treba da nosam i kade da uplatam za podiganje blagodaram
Образувана преписка N:36../2014/21.03.2014 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 52 от 2019 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација[DOUBLEPOST=1558021356][/DOUBLEPOST]
Cestitki,bese li ti na proverka kaj vice.
ne bev 2.5 godini vraten na dopolnitelna zasto vo konzulat bitola me nateraja da dostavam kopie od krstenica pa posle me bratija na dop proverka so obrazlozenie deka ima mnogu falsifikati na 18 08 2015direk sofia dostaviv orginal i 26 maj 2018 finalna i 26juli 2018 ceka potpis i denes potpisano golgota 5 godini
 
Член од
10 септември 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
zdravo na site sto ste vo forumov. Dolgo vreme ja pratam stranicava i gledam razni situacii, pa poradi edna (mozebi veke slusana nekolku pati) sakam da mi odgovori nekoj dali navistina procedurata posle intervjuto e navistina ubrzana, vi blagodaram odnapred.
 
Член од
24 септември 2015
Мислења
30
Поени од реакции
31
Ako ne ti e tesko ,so kakvi dok bese ??
potvrda od strumica i dokumenti od prababa toa umrenici izvodi ama ne gi odnesov vo ministerstvo za pravda ... sega gi baraat i tamu orginali valjda kolku sto razbrav za da ja prodolzat postapkata ... pozdrav e sega ako znae nekoj ili ako primetel na forumov posle kolku vreme od odneseni dokumenti po vtor pat se menjaat statusite i ze zavrsuva procedurata bi bilo super
:) :) ( nemozam veke da gi baram nanazad mi dosadi i forum i se hahhaha ) :D :D
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
potvrda od strumica i dokumenti od prababa toa umrenici izvodi ama ne gi odnesov vo ministerstvo za pravda ... sega gi baraat i tamu orginali valjda kolku sto razbrav za da ja prodolzat postapkata ... pozdrav e sega ako znae nekoj ili ako primetel na forumov posle kolku vreme od odneseni dokumenti po vtor pat se menjaat statusite i ze zavrsuva procedurata bi bilo super
:) :) ( nemozam veke da gi baram nanazad mi dosadi i forum i se hahhaha ) :D :D
10 do 12 meseci od datumot koga ti se smenilo vo dopolnitelna
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom