Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Ти спoмнaa неш зa пoтврдите? Пишaв пред еден месец зa тoa бaш ме интересирa дaли ме извoзиле.Биле ли вooпштo темa нa рaзгoвoр?
па добро бате нели еден член имаше постирано овде видео от средба мегу јотова и младенов каде вели дека договориле се и работите одат ВО ПОЗИТИВНА НАСОКА,мислам дека беше мегу август и септември,..
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Preku vujko tesko da dobies no ako uspees da se povrzis so izvodi so pradedo I da dokazis deka bil bugarski vojnik sigurno ge dobies pa sama odluci sto ke pravis
Abe orel kako mozis vaka da tvrdis neso sto ne e nitu potvrdeno nitu tocno?
Kogo so vujko use si videl i cul da go odbiet do sega?
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
па добро бате нели еден член имаше постирано овде видео от средба мегу јотова и младенов каде вели дека договориле се и работите одат ВО ПОЗИТИВНА НАСОКА,мислам дека беше мегу август и септември,..
не верувај на све што ќе видиш на интернет
 
Член од
29 октомври 2017
Мислења
135
Поени од реакции
125
Abe orel kako mozis vaka da tvrdis neso sto ne e nitu potvrdeno nitu tocno?
Kogo so vujko use si videl i cul da go odbiet do sega?
Ocigledno nemat pravila.se zavisi na kakva noga se stanati vo MP,DANS[DOUBLEPOST=1509787130][/DOUBLEPOST]
Jas 25xx/2014 se sneni pred tri nedeli sabota(14.10.2017) podneseno 2013,intervju April 2014, dopolnitelna dokumentacija dekemvri 2015 ama mislam do 4000 kako Sto sledev bea site so potvrdi Odbieni molbite

Sent from my Xtouch using Tapatalk
Kako gi sledite prepiskite?
 
Последно уредено:
Член од
13 септември 2008
Мислења
194
Поени од реакции
259
Decki gledam nekoj so dok. od brat pominal nekoj na dopolnitelna. Dali igra uloga na koja osnova e dobieno drzavjanstvoto? Konkreten slucaj. Devojka mi i nejziniot tatko se na zadolzitelna, bez bkks ni mbp potvrdi i slicno, cisto povrzani izvodi so strikoto (ili brat na tatko mu) t.e. tatko mu so dok od brat. koj go zede drzavjanstvoto vrz osnova na star dokument. Stariot dokument e ostanat vo pravosudstvo ne go podignale togas. Sto mislite dali ima uloga toa sto drzavjanstvoto e zemeno so star dok. posto ova vo posledno samoto po sebe e kontradiktorno - nekoj uvazena molba nekoj dopolnitelna so dok. od brat.
 
Член од
29 октомври 2017
Мислења
135
Поени од реакции
125
Decki gledam nekoj so dok. od brat pominal nekoj na dopolnitelna. Dali igra uloga na koja osnova e dobieno drzavjanstvoto? Konkreten slucaj. Devojka mi i nejziniot tatko se na zadolzitelna, bez bkks ni mbp potvrdi i slicno, cisto povrzani izvodi so strikoto (ili brat na tatko mu) t.e. tatko mu so dok od brat. koj go zede drzavjanstvoto vrz osnova na star dokument. Stariot dokument e ostanat vo pravosudstvo ne go podignale togas. Sto mislite dali ima uloga toa sto drzavjanstvoto e zemeno so star dok. posto ova vo posledno samoto po sebe e kontradiktorno - nekoj uvazena molba nekoj dopolnitelna so dok. od brat.
Dzabe i da mislime.nemat fajde ni od toa.poveke mi lici na lotarija nego na fakti
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Decki gledam nekoj so dok. od brat pominal nekoj na dopolnitelna. Dali igra uloga na koja osnova e dobieno drzavjanstvoto? Konkreten slucaj. Devojka mi i nejziniot tatko se na zadolzitelna, bez bkks ni mbp potvrdi i slicno, cisto povrzani izvodi so strikoto (ili brat na tatko mu) t.e. tatko mu so dok od brat. koj go zede drzavjanstvoto vrz osnova na star dokument. Stariot dokument e ostanat vo pravosudstvo ne go podignale togas. Sto mislite dali ima uloga toa sto drzavjanstvoto e zemeno so star dok. posto ova vo posledno samoto po sebe e kontradiktorno - nekoj uvazena molba nekoj dopolnitelna so dok. od brat.
Star document ti e najsilen dokaz, podobro prasajte ako mozi da si go zemite od MP ili najdetego brojot na predmetot kade sto e I napisite deka toj I toj star document se naoga vo toa dosie I tie sami si proveruvaat
 
D

Drexel

Гостин
Decki gledam nekoj so dok. od brat pominal nekoj na dopolnitelna. Dali igra uloga na koja osnova e dobieno drzavjanstvoto? Konkreten slucaj. Devojka mi i nejziniot tatko se na zadolzitelna, bez bkks ni mbp potvrdi i slicno, cisto povrzani izvodi so strikoto (ili brat na tatko mu) t.e. tatko mu so dok od brat. koj go zede drzavjanstvoto vrz osnova na star dokument. Stariot dokument e ostanat vo pravosudstvo ne go podignale togas. Sto mislite dali ima uloga toa sto drzavjanstvoto e zemeno so star dok. posto ova vo posledno samoto po sebe e kontradiktorno - nekoj uvazena molba nekoj dopolnitelna so dok. od brat.
Вака татко на девојката сигурно ќе земе па таа одново може врз база на татко и да аплицира, а најубава варијанта е стрико да оди во МП да го земе стариот документ од неговата преписка и дваицата татко и ќерка да го користат тој, ама ако тој стар документ е на дедо на девојката или татко на таткото, а што документ е крштеница венчаница? Етц
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
194
Поени од реакции
259
Вака татко на девојката сигурно ќе земе па таа одново може врз база на татко и да аплицира, а најубава варијанта е стрико да оди во МП да го земе стариот документ од неговата преписка и дваицата татко и ќерка да го користат тој, ама ако тој стар документ е на дедо на девојката или татко на таткото, а што документ е крштеница венчаница? Етц
I tuka e komplicirano :) Vencanica e od sestra na babata vo slucajot :) Fala za odovorite :D
 
S

sefked

Гостин
Што се случува во ДАБЧ, чул некој нешто? Мрднаа или? 13 месеци чекам за происход... ;0)
 
Член од
11 декември 2011
Мислења
82
Поени од реакции
73
Дечки прадедо ми што е бил војник во бугарија носи презиме Иванов, дедо ми исто Иванов додека пак татко ми и јас Јованов! Иста фамилија и живеевме сите во иста куќа, сега веќе прадедо ми и дедо ми се починати. Ќе се важи ли ако однесам документи и ги поврзам сите ?
 
Член од
1 јануари 2013
Мислења
197
Поени од реакции
143
Дечки прадедо ми што е бил војник во бугарија носи презиме Иванов, дедо ми исто Иванов додека пак татко ми и јас Јованов! Иста фамилија и живеевме сите во иста куќа, сега веќе прадедо ми и дедо ми се починати. Ќе се важи ли ако однесам документи и ги поврзам сите ?
Се докажуваше на нотар со 2ца сведоци дека тој и вие сте иста фамилија а дали сеуште е така треба да прашаш некој друг јас така докажав и така зедов бг

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
11 декември 2011
Мислења
82
Поени од реакции
73
Се докажуваше на нотар со 2ца сведоци дека тој и вие сте иста фамилија а дали сеуште е така треба да прашаш некој друг јас така докажав и така зедов бг

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Пред колку време ти беше на нотар и дали на нотар во мк или бг ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom