Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Na 1623 strana e prvoto objasnuvanje na @Маца77 samo prasav dali ima uste nesto zatoa sto toa sto e napisano e mnogu malku vo sporedba so toa sto trazat posrednicite nisto drugo

Taa srbinka mislam i mapi ima staveno od Sofija i objasneto kako na dete od 9 godini kako da se snajde vo Sofija i kolku platila i kade ....Edno prasenje a zosto ne go castis posrednikot so 500 eura za da ti zavrsi rabota polesno e i uste eden clen ima tuka postirano celata postapka jas od nego se snaodjav vo Sofija ...
 
Член од
6 октомври 2016
Мислења
52
Поени од реакции
3
dali nekoj znaj ako sakas nekoj drug da ti gi podigni pasosot i licnata karta dali e dovolno samo ime preime da se kazi ili i adresa i maticen broj
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Лaзaр Млaденoв реaгирaше зaтoa штo беa прекрaтени кандидатите сo пoтеклo oд дедo или роднина кoи спoред негoвo мислење беa непрaведнo прекрaтени. И министерот Зaхaриевa признa декa имaлo пропуст зoштo нa некoи бг револуционери нивни пoтoмци се прекрaтени и ќе се прерaзгледaaт. Нo тoa не вaжи зa сите прекрaтени .Спoред зaкoн зa бугарскo државјанство кoј е прекрaтен немa прaвo нa жaлбa и мoрa нa нoвo дa aплицирa. Oвие зa кoи Лaзaр реaгирaше директтнo министеркaтa ќе ги врaти вo прoцедурa aмa не сите. Засега пoтврдa oд БККс се признaвa aмa мoрa oд нoвo. А пoсле бoже мoј гледaте каква пoлитичкa јризa е бугарија. Акo се врaтaт БСП и ДПС ќе биде прoблем зa нaс oд Македонијаhttp://tml-consult.bg/index.php?option=com_content&view=article&id=148:2014-11-03-06-52-27&catid=9&Itemid=134&lang=bg
Еве гo мoјoт пoст зa прекрaтените. Адвoкaтите сaмo ќе ви ги земaт парите. Али кaкo сакате нa вaс е
 
Член од
27 јули 2015
Мислења
134
Поени од реакции
285
dali nekoj znaj ako sakas nekoj drug da ti gi podigni pasosot i licnata karta dali e dovolno samo ime preime da se kazi ili i adresa i maticen broj
Ako sakas nekoj drug da ti gi podigne licnite dokumenti ke treba da ja ovlastis taa licnost vo momentot koga podnesuvas baranje za izdavanje na pasos i icna karta so davanje na ime,prezime i broj na licen dokument(MK pasos) na taa osoba.
 
Член од
22 февруари 2011
Мислења
62
Поени од реакции
40
Znaci do 9iljadi i nesto stignale od 2016. Nekako brzo odi rabotava mi se cini zabrzale. Jas vo april imav intervju, dali e vozmozno do juni se da zavrsam? Ili jas si pravam filmovi :P:angel:
 
Член од
22 јуни 2016
Мислења
119
Поени од реакции
204
Сите што треба допрва да вадите лекарско уверение, да знаете дека задолжително треба за да биде со тест за ХИВ, сифилис, Хепатитис Б и Ц. И посредниокот, а и каде што го вадев лекарското рекоа дека мора дури и резултатите да бидат заедно со лекарското однесени .
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Сите што треба допрва да вадите лекарско уверение, да знаете дека задолжително треба за да биде со тест за ХИВ, сифилис, Хепатитис Б и Ц. И посредниокот, а и каде што го вадев лекарското рекоа дека мора дури и резултатите да бидат заедно со лекарското однесени .
Koga vadev jas 2013 i jas gi pravev tie ispituvanja i rezlutatite bea napisani na lekarskoto.Tie se neophodni za sekoe uverenie.Kopija ili original od rezlutatite mora da ostane kaj doktorot sto go izdava bidejki pri kontrola od inspekciite baraat na koj osnov e izdadeno lekarskoto uverenie.
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Znaci do 9iljadi i nesto stignale od 2016. Nekako brzo odi rabotava mi se cini zabrzale. Jas vo april imav intervju, dali e vozmozno do juni se da zavrsam? Ili jas si pravam filmovi :P:angel:
Jas sum 9*** od 2016, intervju oktomvri 2016, nema promena seuste, na zadolzitelna sum. Daj koj e 2016 a e na finalna neka kaze[DOUBLEPOST=1485263067][/DOUBLEPOST]
Znaci do 9iljadi i nesto stignale od 2016. Nekako brzo odi rabotava mi se cini zabrzale. Jas vo april imav intervju, dali e vozmozno do juni se da zavrsam? Ili jas si pravam filmovi :P:angel:
ti na finalna si? Od koga?
 
Член од
22 февруари 2011
Мислења
62
Поени од реакции
40
Jas sum 9*** od 2016, intervju oktomvri 2016, nema promena seuste, na zadolzitelna sum. Daj koj e 2016 a e na finalna neka kaze[DOUBLEPOST=1485263067][/DOUBLEPOST]
ti na finalna si? Od koga?
Ama ti si intervju oktomvri 2016, znaci brojciinjava nemaat vrska. Jas sum od april a imam 133xx. Okolu 8-10 meseci do godina se menuva statusot posle intervjuto kolku so znam.
Ne sum uste na finalna.
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Ama ti si intervju oktomvri 2016, znaci brojciinjava nemaat vrska. Jas sum od april a imam 133xxx. Okolu 8-10 meseci do godina se menuva statusot posle intervjuto kolku so znam.
E sega skroz me zbuni. Prvoto brojce mi e 6** od 2016 koga zakazuvav intervju, na intervju bev oktomvri, vtoroto brojce koe se pojavuva vnatre koga ke ja otvoram prepiskata 9***. E sega kako da pratime????
 
Член од
22 февруари 2011
Мислења
62
Поени од реакции
40
E sega skroz me zbuni. Prvoto brojce mi e 6** od 2016 koga zakazuvav intervju, na intervju bev oktomvri, vtoroto brojce koe se pojavuva vnatre koga ke ja otvoram prepiskata 9***. E sega kako da pratime????
Toa so go vnesuvas so pinot za da si go proveris statusot. Jas po toa brojce se vodam.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom