Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

0210

шест
Член од
13 април 2015
Мислења
127
Поени од реакции
198
И мене :) а пред 10 минути проверив и се разочарав немаше ништо,ама кога @vasedan те прочитав сеа проверив и вика може да се резервира час ...фала богу едвај дочекав :)
...да ви посакам на сите среќа и се да ви излезе онака како што сакате и што побрзо,најискрено!
(инаку каде се закажува сега,овде нема опција никаква кај што ми стои овој статус?)
 
Член од
26 јануари 2016
Мислења
67
Поени од реакции
73
Drugar ke te zamolam da spodelis koe brojce si i kakov dopolnitelen dokument imas podneseno kako sto i samiot najavi pred nekolku stranici da znaeme do kaj e redot deka site vo ista corba sme...a rokot posle ovoj status najkasno za 2 meseci ke te razgledaat spored mene iako nema pravila...
770х/2013, со втор братучед поврзани со изводи, динамиката на разгледување е 50 бројчина/дневни (+/- во зависност од динамиката на работење)[DOUBLEPOST=1460038198][/DOUBLEPOST]
И мене :) а пред 10 минути проверив и се разочарав немаше ништо,ама кога @vasedan те прочитав сеа проверив и вика може да се резервира час ...фала богу едвај дочекав :)
...да ви посакам на сите среќа и се да ви излезе онака како што сакате и што побрзо,најискрено!
(инаку каде се закажува сега,овде нема опција никаква кај што ми стои овој статус?)
колку време чекаше од кога беше во финален експертски... ?
 
Член од
20 февруари 2011
Мислења
146
Поени од реакции
60
Ajde da te demantiram denes mi go potpisija ukazot I treba da si zakazam termin sega sto ke kazes na ova :)
Ke se citiram deka informacijata mi bese od 03ti Mart.

BTW vo posledniot post napisav daj boze denes da ti go potpisat ukazot, taka da treba da castis, moze sum ti pustil srekja hahaha

So srekja i samo napred
 

0210

шест
Член од
13 април 2015
Мислења
127
Поени од реакции
198
770х/2013, со втор братучед поврзани со изводи, динамиката на разгледување е 50 бројчина/дневни (+/- во зависност од динамиката на работење)[DOUBLEPOST=1460038198][/DOUBLEPOST]
колку време чекаше од кога беше во финален експертски... ?
немаше ни еден месец во експертски преглед но потпис за указ 2 месеца
 

GoranX

Евреин
Член од
16 септември 2011
Мислења
66
Поени од реакции
9
Зa кoлку време пoсле интервју мoжи дa се прoвери брoјчетo нa mjs.bg? Сегa пишувa липсвaт дaнни
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
43
Поени од реакции
118
Молбата Ви е уважена. Вашата преписка е вклјучена в Указ хх от 2016 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.

Им честитам и на оние што го добили Указ и многу среќа за оние што очекуват ...
Само трпение и смиреност , сите ќе ја добиете својата карта за подобар живот !!!
 
Член од
29 октомври 2015
Мислења
39
Поени од реакции
32
770х/2013, со втор братучед поврзани со изводи, динамиката на разгледување е 50 бројчина/дневни (+/- во зависност од динамиката на работење)[DOUBLEPOST=1460038198][/DOUBLEPOST]
колку време чекаше од кога беше во финален експертски... ?
Izvini a mozes da pojasnis kolku bese na doplnitelna i kako ti se smenuval status od zadlozitelna na vo finalen pa vo uvazena molba
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
445
Поени од реакции
341
Vi blagodaram na site za cestitkite I od mene site da si do cekate toa sto go cekame so godini veke neka vie so sreka na site I sto poskoro I na vas a glava :)
Шо бе само со,, Со Среќа ,, сакаш да си пројдеш? :icon_mrgr:
За ова треба Hangover party да напрајш. И да не викнеш сите што уште ќе чекаме :vozbud:

Пепи ти шо направи со интервјуто бе друже? Го фати конечно за му*а посредикот да завршите работа?
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
Шо бе само со,, Со Среќа ,, сакаш да си пројдеш? :icon_mrgr:
За ова треба Hangover party да напрајш. И да не викнеш сите што уште ќе чекаме :vozbud:

Пепи ти шо направи со интервјуто бе друже? Го фати конечно за му*а посредикот да завршите работа?
Ako treba I toa ke napravam hihihii samo kazete koga I kade :)
 
Член од
25 јануари 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
Eve dokaz za bkks potvrda direktno od Lazar Mladenov deka se odbieni molbi pogolem broj vo izminatiov period...http://m.focus-news.net/?action=news&id=2221043
druze sea sum zbunet neznam dali se odnesuva odbiena molba za dobivanje proizhod so potvrda od bkks strumica ili ne e posto jas imav podneseno so potvrda od bkks strumica januari i za 2 meseca mi dadoa proizhod i kako sto kazav nazad nekolku postovi pred nekolku dena licno go zemav proizhodot i zakazav intervju za maj 2017 ????? i ovaa ovde intervju mi e zakazano za maj ama me macat brojkive i parolata i internet adresata publicbg.mjs.bg koja e celta da se proveruva brojot mislam go pisav pred nekoj den i vika Приета молба с входјашт N:5 brojot godina data vreme ili za ovaa molba se odnesuva kade sto sto se odbieni golem broj luge koi imale odneseno potvrda od bkks strumica 66.jpg
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom