Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Член од
13 декември 2019
Мислења
118
Поени од реакции
104
Не реков дека сум сигурна, 4 дена работни без указ поминаа, па затоа така претпоставувам....
Mislam deka I Oni taktiziraat ,inace do 20 April Sto CE rabotat,Moe mislenje ,ke se strpime uste malce bez nervoza ,pozdrav I sekoe dobro :)
 
Член од
16 март 2020
Мислења
8
Поени од реакции
11
Zdravo jas sum intervju Sofija 06.12.2018 so dokumenti od pradedo 1914 i izvodi od dedo majka od mene i potvrda od klubot na Lazar od Strumica uste sum na Zadolzitelno do kade se so prepiskite za vo Finalna
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
213
Поени од реакции
244
Zdravo jas sum intervju Sofija 06.12.2018 so dokumenti od pradedo 1914 i izvodi od dedo majka od mene i potvrda od klubot na Lazar od Strumica uste sum na Zadolzitelno do kade se so prepiskite za vo Finalna
па ако прочиташе малце погоре ќе видеше
 
Член од
16 март 2020
Мислења
8
Поени од реакции
11
Од денеска на финална!!! ај со здравје нека ни е со среќа!!!
Koj datum na intervju broj prepiska ste
Автоматски споено мислење:

па ако прочиташе малце погоре ќе видеше
Drugar znaci site se razlicno mislam po pametno ke bese nisto da ne odgovorese ima prepiski od 21xxx sto stoat uste ima nekoj od226xx prasav ako ima nekoj konkreten odgovor
 
На врв Bottom