Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Член од
23 јуни 2018
Мислења
64
Поени од реакции
75
Dali instituciite vo bg rabotat poradi sostojbata so pandemijata,dali pravat problemi na granica.
Imam zakazan termin za podigajne na ukaz na 14 april.
pozdrav do site i gospod zdravje da vi dade
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
48
Поени од реакции
63
Dali instituciite vo bg rabotat poradi sostojbata so pandemijata,dali pravat problemi na granica.
Imam zakazan termin za podigajne na ukaz na 14 april.
pozdrav do site i gospod zdravje da vi dade
Прочитај 5/6 страници назад ќе ги видиш сите информации
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
100
Поени од реакции
85
Posledna brojka vo ocekuvaje za finalna e N:21594/2018/23.11.2018 intervju . koja brojka si ti
216.. уште скоро 100 преписки до мојата не ми е јасно зошто ме водат како да сум правел интервју во ноември според бројот на преписка
 
Член од
3 август 2015
Мислења
828
Поени од реакции
800
216.. уште скоро 100 преписки до мојата не ми е јасно зошто ме водат како да сум правел интервју во ноември според бројот на преписка
Nekade 16 meseci si na zadolzitelna vo sekoe vreme ocekuvaj da ti se smeni vo finalna
 
Член од
27 март 2019
Мислења
203
Поени од реакции
171
Decki aj be ako sakate pisete vie denovive sto imate rezervirano za podiganje ukaz da kazete od koja data ima slobodni termini za da mozeme da se orentirame... Nekoj od clenovite nekolku pati ve zamolil za ova, ama izgleda dodeka vam vi treba pomos na site i pisuvate, a koga si zavrsete rabota nekete da im pomognete na drugite pa nekete da spodelete ni obicna informacija... Fala
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
48
Поени од реакции
63
Decki aj be ako sakate pisete vie denovive sto imate rezervirano za podiganje ukaz da kazete od koja data ima slobodni termini za da mozeme da se orentirame... Nekoj od clenovite nekolku pati ve zamolil za ova, ama izgleda dodeka vam vi treba pomos na site i pisuvate, a koga si zavrsete rabota nekete da im pomognete na drugite pa nekete da spodelete ni obicna informacija... Fala
Пред да коментирате ќе ве замолам да се потрудите малку наназад да читате. Се е објаснато и споделено од страна на секојдневните активни членови, кои несебично одделуваат време за сите нас кои ни треба помош !!!!
За слободни дати за зимање на указ точно вчера имаше еден член објаснато !!!!!!!!
Поздрав
 
Член од
27 март 2019
Мислења
203
Поени од реакции
171
Пред да коментирате ќе ве замолам да се потрудите малку наназад да читате. Се е објаснато и споделено од страна на секојдневните активни членови, кои несебично одделуваат време за сите нас кои ни треба помош !!!!
За слободни дати за зимање на указ точно вчера имаше еден член објаснато !!!!!!!!
Поздрав
Jas ne gledam deka nekoj ima napisao koga ima prva slobodna data, ama nema vrska jas godina ipol spodeluvat info so sum znajal i na nikoj se neam isponasano,nema problem ke se snajdam pozzz
 
На врв Bottom