Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
16 декември 2021
Мислења
56
Поени од реакции
87
Dali nekoj znae sto se slucuva so baranjata vo Bitola? Ova nekako izgleda tendenciozno i ne mi se dopagja.
Jas kako sto citam informaci i na fb site sto se bile na intervjo vo BITOLA gi odbivat za necelosno intervjo a sto e rabota ta neznam a zavcera imase eden spodeleno na fb bil na intervju vo skopje Sega e na potpis sami od bitola gi odbivat zosto e taka i dali ke se smeni neznam
 
Член од
21 октомври 2016
Мислења
522
Поени од реакции
672
Дајте да најдеме нзс со ова во Битола! Од кој број е појавен првиот одбиен за интервју, кој е последен пријавен што е одбиен за интервју, дали има помеѓу некој што не е одбиен поради интервју...

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
Член од
5 август 2020
Мислења
32
Поени од реакции
13
Дајте да најдеме нзс со ова во Битола! Од кој број е појавен првиот одбиен за интервју, кој е последен пријавен што е одбиен за интервју, дали има помеѓу некој што не е одбиен поради интервју...

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
Spored informacii koj gi dobiv jas ova mislam deka e od 2021 nekoe vreme a mozi i od 2022 plus kao demek vo vremeto na stariot konzul bilo ova.E sea nikoj neznaj so kako e rabotata tochno poshto imam drugar ceka za potpis ama intervju prael vo Sofija.Ubo vikash ti da najdime sredina ama spored koja matematika ? I jas sum 2023 pocetokot na intervju vo bt i mi se prat loshi filmoj od ko se pojavi ova so intervjuata .... Pozdrav
 

RAS

Член од
26 декември 2023
Мислења
5
Поени од реакции
6
Дајте да најдеме нзс со ова во Битола! Од кој број е појавен првиот одбиен за интервју, кој е последен пријавен што е одбиен за интервју, дали има помеѓу некој што не е одбиен поради интервју...

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
Jas bev na intervju vo Bitola 2021 April broj 7***/2021 i pred mesec dena mi se smeni vo polozitelno i ceka na potpis od vicepremier.
Se nadevam deka odovde nema da bidam vraten?
I ima li nekoj iskustvo da bil vraten od polozitelno?
 
Член од
4 октомври 2020
Мислења
107
Поени од реакции
251
Jas bev na intervju vo Bitola 2021 April broj 7***/2021 i pred mesec dena mi se smeni vo polozitelno i ceka na potpis od vicepremier.
Se nadevam deka odovde nema da bidam vraten?
I ima li nekoj iskustvo da bil vraten od polozitelno?
Citav na fb deka se odbivani od status “zadolzitelna proverka”, do sega bar jas nemam procitano za slucaj da dobie otkaz od status “polozitelno”. Ova se odnesuva na intervjuata od Bt sto dobile otkaz, da ne mi se nafrli nekoj za dr slucai (zatoa pojasnuvanje).
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: RAS

RAS

Член од
26 декември 2023
Мислења
5
Поени од реакции
6
Citav na fb deka se odbivani od status “zadolzitelna proverka”, do sega bar jas nemam procitano za slucaj da dobie otkaz od status “polozitelno”. Ova se odnesuva na intervjuata od Bt sto dobile otkaz, da ne mi se nafrli nekoj za dr slucai (zatoa pojasnuvanje).
A kolku vreme od prilika se ceka za potpis od Vicepremier
 
Член од
10 јули 2023
Мислења
33
Поени од реакции
52
Citav na fb deka se odbivani od status “zadolzitelna proverka”, do sega bar jas nemam procitano za slucaj da dobie otkaz od status “polozitelno”. Ova se odnesuva na intervjuata od Bt sto dobile otkaz, da ne mi se nafrli nekoj za dr slucai (zatoa pojasnuvanje).
Советот дава статус положително и предметот го праќа кај вицепрезидентот кој има своја комисија и повторно се разгледува ретки се скучаи на одбивање од него, најмногу одбивање има од советот во финална фаза. поз.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom