Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
25 ноември 2019
Мислења
101
Поени од реакции
108
Грешка, ама сум мислел дека не ке оди на проверка или во нередовна, а за положително малко нек почека. Сеа финално не трае многу.
 
Член од
8 септември 2018
Мислења
153
Поени од реакции
289
Знае ли некој како се закажува интервју сега, само покажува некакви часови, вртат бројки и н3 де отвараат термини
 
Член од
8 септември 2018
Мислења
153
Поени од реакции
289
Комплетно се менува политиката за добивање на пасош и тоа им е алиби да не им даваат, од вчера и мајка ми е со статусот и не е едниствена, се слушнав со луѓе кои разбираат и не е ма добро работата, не се знае шо ќе се случи понатаму
Автоматски споено мислење:

Дури и по пасош од родители да си. Ова им е легален начин да не одбиваат, така ми рекоа, единствено најверојатно би останале студенти и луѓе со вече стекнат престој и статус во Бугарија....
Автоматски споено мислење:

95 проценти од оние кои го земаат не живеат во Бугарија и само бирократија им се трупа, да не говориме за говорот на омраза именно од оние кои го веќе земале ( де готви начин брзо да им се одзема пасошот и ним) така да тоа е нз шо да ви кажам и јас сум во шок
 
Член од
4 октомври 2020
Мислења
107
Поени од реакции
251
Здраво на сите! Би сакала да замолам за ваша потврда дали вака изгледа док за семејни врски? Керката е единствена од нас тројца (татко, мајка и нејзин брат) што уште чека државјанство. Ја ставија на нередовна и побараа да достави док за семејни врски. Док содржи информации за сопругот, дека е оженет со мене (наведена сум со енг) и има две деца (синот исто со енг, керката само со датум на раѓање). Ви благодарам! IMG_3128.jpeg
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Здраво на сите! Би сакала да замолам за ваша потврда дали вака изгледа док за семејни врски? Керката е единствена од нас тројца (татко, мајка и нејзин брат) што уште чека државјанство. Ја ставија на нередовна и побараа да достави док за семејни врски. Док содржи информации за сопругот, дека е оженет со мене (наведена сум со енг) и има две деца (синот исто со енг, керката само со датум на раѓање). Ви благодарам! Прегледај го приврзокот 400453
Да, тоа би требало да биде правилно.
 
Член од
26 април 2011
Мислења
20
Поени од реакции
14
Здраво на сите , сакам да прашам имам Крштеница бугарска од мој дедо дали со тој документ можам да поднесам за БГ пасош ? дали процедурата можам сам да да ја терам или подобро е со посредник (бараат 600евра) ? и за колку време од прилика се добива пасошот ? Фала.
 
Член од
2 октомври 2021
Мислења
166
Поени од реакции
133
Здраво на сите , сакам да прашам имам Крштеница бугарска од мој дедо дали со тој документ можам да поднесам за БГ пасош ? дали процедурата можам сам да да ја терам или подобро е со посредник (бараат 600евра) ? и за колку време од прилика се добива пасошот ? Фала.
Ovoj forum e podobar izvor na informacii nego bilo koj posrednik :)
 
Член од
24 октомври 2023
Мислења
9
Поени од реакции
27
Знае ли некој како се закажува интервју сега, само покажува некакви часови, вртат бројки и н3 де отвараат термини
јас пробувам веќе 2 недели, не успевам. Знае некој како да се пријави термин за интервју?
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
36
Поени од реакции
48
Decki zdravo ja idam preku eden covek od Gevgelija posrednik Zoran dali ste slusnali i go znaete ?
Posrednikot nisto ne moze da ti pomogne , osven da ti potpolni dokumeti i da ti zeme pari.
Автоматски споено мислење:

Здраво на сите , сакам да прашам имам Крштеница бугарска од мој дедо дали со тој документ можам да поднесам за БГ пасош ? дали процедурата можам сам да да ја терам или подобро е со посредник (бараат 600евра) ? и за колку време од прилика се добива пасошот ? Фала.
Napisav pogore vo komentar, posrednikot nemoze nisto d ati pomogne samo ke si gi frlis parite.Posrednikot samo gi potpolnuva dokumentite i za toa 600 evra?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom