Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
12 јули 2017
Мислења
71
Поени од реакции
49
Дали вреди да се тужи за непрегледан предмет после 9 месеци или не, што мислите вие? Има ли некој освен @Emil40 што има тужено? После тужбата за колку време се зема пасошот ако се е во ред?
 
Член од
31 јануари 2022
Мислења
20
Поени од реакции
50
10хх/2021, јануар 2021 Софија
Јун-јул 2021 финално
Март 2023 задужително
27.06.2023 допуна-да се плати здравствено осигурање
Извршена допуна пре 15-ак дана и данас сам враћен на финално.
 
Член од
28 јули 2023
Мислења
14
Поени од реакции
27
2020 ne e zavrsena jas bev na intervju noemvri 2020 prepiska 92xx intervju sofija vo maj me stavija na dopolnitelna odnesov star dokument kraj na juni vraten na finalna I eve cekam uste da vidam sto ke bide pozdrav
 
Член од
27 април 2020
Мислења
89
Поени од реакции
111
Прегледај го приврзокот 387008 brate dobra ti vecer jer si bil na ovoj status i kolku vreme si cekao na ovoj status i dali si dal nekoj doponitelen dokument
Прегледај го приврзокот 387008 brate dobra ti vecer jer si bil na ovoj status i kolku vreme si cekao na ovoj status i dali si dal nekoj doponitelen dokument
Na finalnoj sam bio
 
Член од
15 октомври 2019
Мислења
2
Поени од реакции
1
Здраво. Потребни ми се информации, од некои што во скоро вадел документи.
Во тек на постапката, побараа дополнителен документ: удостоверение за родствени вр'зки.
Треба да се извади од Ќустендил. Ќе одам јас, наместо татко ми, со негово полномошно дадено во Амбасада.
Е сега..
1. Кои документи, освен образецот, ги бараат при поднесување на бараањето за да се издаде удостоверение за родствени вр'зки?
2. За колку време го издаваат, ако се вади со таа најбрзата постапка?
3. По поднесување во министерство, колку време поминува до одобрување на државјанство.

Фала..
 
Член од
21 ноември 2021
Мислења
51
Поени од реакции
49
Финална од денеска
Задолжителна од 09.2022
Колку трае финална до положително по ново по ваше искуство?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom