Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
26 ноември 2017
Мислења
99
Поени од реакции
36
Zdravo,ima li nekoj odeno preku ambasada na intervju (vo slucaj da ima) za kolku vreme se dobiva brojche,fala vi odnapred....

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

marin.skp

МАРИН
Член од
10 март 2021
Мислења
358
Поени од реакции
1.648
abe kakvo precizno prostak, potrvrda za gol gaz ne ti davet, ne vazet povejke potvrdite i ne davet,
neka kaze nekoj posle mart dali izvadil potvrda, nema takov zosto ne davet i ne vazet.
e kuckobranci samo pisete a huj prazen pojma nemate.

apel do novite da ne slusate tuka bagatela sto se prae znae a huj ne znae nisto
aj vnimavaj na recnikot ne sme site tuka so 2casa sredno i eden golem odmor kako maksimalno dostignuvanje vo zivotot!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.381
Поени од реакции
8.912
Da prasam prezimeto vo bg pasos i licna karta mi e "iliYev" a jas sum "Ilijev" a inace tocno e gore Илијев znaci ILIJEV.
Sega Germanija sum segde registriran Iliyev ne Ilijev, zgreseno e ili Y ja koristat mesto J ? ama nema smisla na latinica mozi J porano so Mk pasos bev Germanija i tuka se mi e so Ilijev, sega idam so Iliyev, a veke imam Steuer nummer i taka natamu...
AKo znaj nekoj fala vi... Oti sega ispagjam ko drug coek tuka haha..
И ти остави сè на посредникот?
Автоматски споено мислење:

abe kakvo precizno prostak, potrvrda za gol gaz ne ti davet, ne vazet povejke potvrdite i ne davet,
neka kaze nekoj posle mart dali izvadil potvrda, nema takov zosto ne davet i ne vazet.
e kuckobranci samo pisete a huj prazen pojma nemate.

apel do novite da ne slusate tuka bagatela sto se prae znae a huj ne znae nisto
Пази само друг пат да не се збуниш и да реплцираш од другиот јузер наместо од овој. Не дека не те знаеме кој си. ;)

Шетња.
 

marin.skp

МАРИН
Член од
10 март 2021
Мислења
358
Поени од реакции
1.648
Da prasam prezimeto vo bg pasos i licna karta mi e "iliYev" a jas sum "Ilijev" a inace tocno e gore Илијев znaci ILIJEV.
Sega Germanija sum segde registriran Iliyev ne Ilijev, zgreseno e ili Y ja koristat mesto J ? ama nema smisla na latinica mozi J porano so Mk pasos bev Germanija i tuka se mi e so Ilijev, sega idam so Iliyev, a veke imam Steuer nummer i taka natamu...
AKo znaj nekoj fala vi... Oti sega ispagjam ko drug coek tuka haha..

bukva J nemaat namesto J bugarite koristat i so apostrov gore...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.381
Поени од реакции
8.912
aman bate ziti Gospo olabaj, alles vorbei hhh, nemom da go vratam pass ne znam email e star, inache kje ti pisev od nego direk da ti se zablagodaram tebe za uslugite :P
Автоматски споено мислење:


Inace bate ne mi pomozi so komentarite, ke te reportnam za off topic :D hhh
Таа реплика е на другиот јузер не беше за тебе наменета, инаку штом си вака иритантен мило ми е што те издупил посредникот. Тие бараат овци како тебе.
Genauso. :tapp:

Сега, шетњна и ти.

А за пасошот нема врска буквата само тиквари со трето вечерно не би го разбрале истото. ЈБГ.

Nicht zu vergessen, verpiss dich. :kuracc:
 
Последно уредено:
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.381
Поени од реакции
8.912
Abe kako nema vrska, 3 godini bev Ilijev, sega sum Iliyev tuka segde kaj sho postojam :D nemalo vrska hhhhhhhh ne znam najlesno e jbg :P Ne mozi jas da se prijavam tuka Ilijev a da mu dam pasos so IliYev hhhh :D

btw alal da ti e, 24/7 aktiven uste na Forumot, od mene + za Admin na temata da si zasluzi :D samo verpiss dich ne ti treba begaj od negativni situaciii nema air :D hab einen schönen Abend Admine :D
Кога давате полна и слепа доверба во посредници ќе ви ги грешат буквите.
И кога ќе наидиш на проблем ради буква, врати се и пиши... ;)

Danke, gleichfalls.
Du bist mein blöder Freund aber ich liebe dich so voll. :smirce:
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
699
Поени од реакции
3.935
Da prasam prezimeto vo bg pasos i licna karta mi e "iliYev" a jas sum "Ilijev" a inace tocno e gore Илијев znaci ILIJEV.
Sega Germanija sum segde registriran Iliyev ne Ilijev, zgreseno e ili Y ja koristat mesto J ? ama nema smisla na latinica mozi J porano so Mk pasos bev Germanija i tuka se mi e so Ilijev, sega idam so Iliyev, a veke imam Steuer nummer i taka natamu...
AKo znaj nekoj fala vi... Oti sega ispagjam ko drug coek tuka haha..
Slusaj sega... Aj donesi od taa trevkata so si probal, pa se ti objasneme so te interesira. :)
 
Член од
15 јуни 2019
Мислења
115
Поени од реакции
428
majko mila, zasto postavuvate prasanja koga ste si ubedeni vo sopstveniot odgovor ??
potvrda od 1800 den e OGROMEN TRSOK:rolleyes:
Pa na kraj kraeva neka se javi nekoj vo konzulat ili vo MP direkt I neka prasa, ako ne vi cinat odgovorite tuka!!!

nego, ima li nekoj vo posledno vreme odbien od vice prezident ( da sme propostile da go iskomentirame toj biten moment )?

fino rece Altair mislam, i na cekanje potpis se tresime ko lisja na veke po nekolku pati noseni izvodi dabcovi potvrdi..
 
Член од
18 јануари 2020
Мислења
444
Поени од реакции
1.254
majko mila, zasto postavuvate prasanja koga ste si ubedeni vo sopstveniot odgovor ??
potvrda od 1800 den e OGROMEN TRSOK:rolleyes:
Pa na kraj kraeva neka se javi nekoj vo konzulat ili vo MP direkt I neka prasa, ako ne vi cinat odgovorite tuka!!!

nego, ima li nekoj vo posledno vreme odbien od vice prezident ( da sme propostile da go iskomentirame toj biten moment )?

fino rece Altair mislam, i na cekanje potpis se tresime ko lisja na veke po nekolku pati noseni izvodi dabcovi potvrdi..
Trebali smo potvrdu da iskopiramo u 100 primeraka jer ocigledno svuda treba da se ponese po jedna potvrda za ne daj Boze :D
Inace viceprezident jako malo odbija, sanse da vas odbije vice su manje od 1% trenutno, tako da bez brige ;)
 
Последно уредено:
Член од
24 февруари 2019
Мислења
42
Поени од реакции
21
Денес што нема укази, нема... Еве ви список со дел од преписки што се сеуште на положително и финална од 2019, 2018. Додавав и средував нешто, па да имате со што се занимавате за викендот. Отворете, ќе се снајдете, објаснето е што како.

П.С.
Ако има некој проверувано преписки од 2019 со поголем број на преписка од 10100/2019 па до 30000/2019 и води некаква евиденција, нека ми пушти у порака да дополнам во оваа табела.

Поздрав, Ви посакувам убав викенд и многу укази неделата што следува :D
Zosto prwpiskata so broj 12690 zavrsuva i pocnuva od 15485. Izmegu kade se tie prepiski.primer ja sym 13848 broj i sum na finalna seuste
Денес што нема укази, нема... Еве ви список со дел од преписки што се сеуште на положително и финална од 2019, 2018. Додавав и средував нешто, па да имате со што се занимавате за викендот. Отворете, ќе се снајдете, објаснето е што како.

П.С.
Ако има некој проверувано преписки од 2019 со поголем број на преписка од 10100/2019 па до 30000/2019 и води некаква евиденција, нека ми пушти у порака да дополнам во оваа табела.

Поздрав, Ви посакувам убав викенд и многу укази неделата што следува :D
Zosto gi bema prepiskite
Денес што нема укази, нема... Еве ви список со дел од преписки што се сеуште на положително и финална од 2019, 2018. Додавав и средував нешто, па да имате со што се занимавате за викендот. Отворете, ќе се снајдете, објаснето е што како.

П.С.
Ако има некој проверувано преписки од 2019 со поголем број на преписка од 10100/2019 па до 30000/2019 и води некаква евиденција, нека ми пушти у порака да дополнам во оваа табела.

Поздрав, Ви посакувам убав викенд и многу укази неделата што следува :D
Zosto gi nema prepiskite izmegu 12680-15485 na spisokot. Jas sum 13848 i sum na finalma za zal seuste. Dali imate spisok do kade se so finalna vakov spisok
Автоматски споено мислење:

Okolu 11000-11100 (konkretno 11082 e seuste na finalna so intervju na 16.04.2019)
Dali mozi znaete kolku prwpiski se proveruvat medelno posto sum jas 13848 a bef 8 maj2019 int
 
Член од
13 октомври 2020
Мислења
215
Поени од реакции
366
majko mila, zasto postavuvate prasanja koga ste si ubedeni vo sopstveniot odgovor ??
potvrda od 1800 den e OGROMEN TRSOK:rolleyes:
Pa na kraj kraeva neka se javi nekoj vo konzulat ili vo MP direkt I neka prasa, ako ne vi cinat odgovorite tuka!!!

nego, ima li nekoj vo posledno vreme odbien od vice prezident ( da sme propostile da go iskomentirame toj biten moment )?

fino rece Altair mislam, i na cekanje potpis se tresime ko lisja na veke po nekolku pati noseni izvodi dabcovi potvrdi..
Ne stanuva zbor za toa dali da se dadat 1800 den za potvrda ili ne, tuku za tolkuvanje na noviot zakon i sostojbite vo koi se najdovme. Ako se nema trpenie da se razbere diskusijata i da se navleze vo problemot so cel da se pomogne, zatoa sto ve interesira samo sopstveniot status, skokajte gi tie postovi i ne nosete pogresni zaklucoci
 

Kajgana Shop

На врв Bottom