Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
7 февруари 2019
Мислења
28
Поени од реакции
10
Zdravo da prtasam dali svidetelstvo za sveto krstevanje od bugarskata egzarhija na dedo mi ke go uvazat kako validen dokument vo ministerstvoto za pravosudie i vrz osnova na toj dokument moze da dobijam drzavjanstvo? Drugo sto sakam da prasam, daj preporacajte saalam postednik oti mnogu se izgorev i dve godini izgubiv za dzabe. Finalnata komisija mi ja odbija molbata.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Zdravo da prtasam dali svidetelstvo za sveto krstevanje od bugarskata egzarhija na dedo mi ke go uvazat kako validen dokument vo ministerstvoto za pravosudie i vrz osnova na toj dokument moze da dobijam drzavjanstvo? Drugo sto sakam da prasam, daj preporacajte saalam postednik oti mnogu se izgorev i dve godini izgubiv za dzabe. Finalnata komisija mi ja odbija molbata.
So zakon e napisano deka dokumenti od bugarska ehzargija se dokaz za bugarski koren (svedetelstvo,krstalno) ke nemas problem i jas sum so ist dokument na polozitelno sum
 
Член од
7 февруари 2019
Мислења
28
Поени од реакции
10
So zakon e napisano deka dokumenti od bugarska ehzargija se dokaz za bugarski koren (svedetelstvo,krstalno) ke nemas problem i jas sum so ist dokument na polozitelno sum
Имам проблем, молбата ми е одбиена, и сега морам да покренам нова процедура. Ве молам препорачајте посредник.

  • С'вет'т по гражданство не е уважил молбата При изв'ршенија финален експертен преглед се установи, че не са приложени всички документи, удостоверјавашти наличието на поне един в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на чл. 6, ал. 1, т. 1 от Наредба № 1 от 19 февруари 1999 г. за прилагане на глава пета от Закона за б'лгарското гражданство
 
Последно уредено:
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Имам проблем, молбата ми е одбиена, и сега морам да покренам нова процедура. Ве молам препорачајте посредник.

  • С'вет'т по гражданство не е уважил молбата При изв'ршенија финален експертен преглед се установи, че не са приложени всички документи, удостоверјавашти наличието на поне един в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на чл. 6, ал. 1, т. 1 от Наредба № 1 от 19 февруари 1999 г. за прилагане на глава пета от Закона за б'лгарското гражданство
Neka kazi nekoj ako ima posrednik , mojot posrednik veke ne raboti
 
Член од
19 март 2021
Мислења
2
Поени од реакции
7
Здраво дечки нив сум јас тука имав интервју на 02.07.2019 и од 25.01.2021 сум на финален статус ве молам ставете ме на список.

Поздрав

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Член од
10 август 2019
Мислења
98
Поени од реакции
125
Имам проблем, молбата ми е одбиена, и сега морам да покренам нова процедура. Ве молам препорачајте посредник.

  • С'вет'т по гражданство не е уважил молбата При изв'ршенија финален експертен преглед се установи, че не са приложени всички документи, удостоверјавашти наличието на поне един в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на чл. 6, ал. 1, т. 1 от Наредба № 1 от 19 февруари 1999 г. за прилагане на глава пета от Закона за б'лгарското гражданство
Go imam brojot od posrednikot na pale krstic deckoto go najmiv I jas site pofalbi do sega ako te interesira javi se vo poraka ke ti go dadam pozz
 
Член од
13 октомври 2020
Мислења
215
Поени од реакции
366
Имам проблем, молбата ми е одбиена, и сега морам да покренам нова процедура. Ве молам препорачајте посредник.

  • С'вет'т по гражданство не е уважил молбата При изв'ршенија финален експертен преглед се установи, че не са приложени всички документи, удостоверјавашти наличието на поне един в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на чл. 6, ал. 1, т. 1 от Наредба № 1 от 19 февруари 1999 г. за прилагане на глава пета от Закона за б'лгарското гражданство
@goodvibe ako sakas spodeli : koga bese na intervju, od koga bese na finalna, i koga te odbija - te nema na spisokot na bibo da go vidime toa?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom