Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
27 јуни 2018
Мислења
175
Поени од реакции
151
A zosto da kazam nesto sto ti sakas da slusnes? Zosto bi lazel za vakva rabota? Po moite objavi mozes ds vidis koga mi se menuvale statusite, cudo ste, site znaete podobro od mene za moja procedura. Ednas objasniv ke objasnam uste ednas pa ako ne sakas da veruvas ne moras, jas ne dobivam nisto ako lazam za ovaa rabota. Procedura pocnav 2017, interju 24.09.2018, 30.01.2020 finalna, 04.08.2020 polozitelno, pred 1 mesec prativ molba da mi bide ispraten ukazot vo ambasada vo sk, i vcera 16.01.2021 slucajno proveriv ispraten ukazot vo Skopje. SEKOJ DEN DO NOVA GODINA PROVERUVAV DALI IMA PROMENA.
Автоматски споено мислење:
Ziiv i zdrav da si mi bratkoo so sreka neka ti e a koj ne veruva iiiiiic gajle da ne ti e,sega takva nadez mi dade 23juli sum hahahahah


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
Фала ти на одговорот.. Штом е таква работата ќе чекаме, нема што друго да се прави..
Moj prijatel ceka od oktomvri mesec do sega da mu stigne pismoto preku ambasada skopje a isto drugi clenovi oktomvri mesec eve gi so pasos u raka oni preku konzulat na bitola sekoj so svojata srekja
Автоматски споено мислење:

Eve da najdeme objasnuvanje kako e vozmozno adresite preku skopje uste da ne se stignati oktomvri a preku bitola da se stignati @bavarec89 ti preku sk ili bt beshe za adresa?
 
Член од
13 мај 2019
Мислења
156
Поени од реакции
285
Moj prijatel ceka od oktomvri mesec do sega da mu stigne pismoto preku ambasada skopje a isto drugi clenovi oktomvri mesec eve gi so pasos u raka oni preku konzulat na bitola sekoj so svojata srekja
Автоматски споено мислење:

Eve da najdeme objasnuvanje kako e vozmozno adresite preku skopje uste da ne se stignati oktomvri a preku bitola da se stignati @bavarec89 ti preku sk ili bt beshe za adresa?
Preku Bitola sum, nema pravila neli ti vo edna situacija kazha dek na nekoj preku Skopje mu stignalo za 1.5 mesec
 
Член од
24 декември 2019
Мислења
13
Поени од реакции
13
Zdravo moze e glupavo prasanje no sepak ke prasam dali ima nekakva vrska toa sto statusot mi bese so zeleno za ukaz sega mi e smenet vo crveno
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
Mene posredniko mi kaza za 1 mesec ke stasalo drzavj. U sk ambasada , a uste kolku meseca cekanje ke ima ood koga ke go zemes drzavj.do pasos u raka?
 
Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
Preku Bitola sum, nema pravila neli ti vo edna situacija kazha dek na nekoj preku Skopje mu stignalo za 1.5 mesec
Da ama eve i drug se utepa cekajki
Автоматски споено мислење:

Mene posredniko mi kaza za 1 mesec ke stasalo drzavj. U sk ambasada , a uste kolku meseca cekanje ke ima ood koga ke go zemes drzavj.do pasos u raka?
3/5 meseci zavisi od srekja so pasos so sve
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
714
Поени од реакции
1.232
link ka staroj temi

Covek lepo napisao, ne znam cemu drvlje i kamenje kad je 4 avgusta presao na polozitelno
Автоматски споено мислење:
Toa e toa.... Istoto I jas go zboram:) ima experti tuka na forumov..... Zal mi e sto nekoi luge im veruvaaat..... Jbg This is Balkan :(
Автоматски споено мислење:

Cestito Srcka :) po brza postapka? :)
 
Член од
2 јануари 2018
Мислења
51
Поени од реакции
62
здраво
јас пред 6 месеци добив отказ од вицето, само со оригинал изводи и докс од вујко без клубови и др трактанци поради насоките кои посредникот ми ги даваше, како ќе била работава ко шо треба,а не излезе така. Не е ни битно веќе, туку прашањето е дали можам да поднесам за бг државјаство со истите документи само преку амбасада или морам преку друг начин да пробувам? инаку барав стари докс и немам,а преку баба и дедо никако не бидува, бидејќи им се променети презимињата при раѓање и извод на умрени. Пробав и преку сведоци тоа да се промени и така не бидува. Е сега постои ли уште некој начин за да се поднесе за бг пас и државјанство???
поздрав
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
714
Поени од реакции
1.232
Sto tolku im se pravdas drugar.. neka ti e so srekja i sto pobrzo da go iskoristis. Mojot posrednik uste na pocetokot na procedurata mi rece deka nema pravilo i stvarno e taka.
Taka e I jas Se slozuvam.... Sto Se pravdas na Ne informirani....... Pak kje recam Ne kolku Misliteli. Nasocuvaat nekoj lugje pogresno.... Mislam. ALOO ako znaes nesto sigurno OK.... Ako Ne Ne ja tupite.... SAMO PROVERENO INFO.... AJMO RUKE GORE GORE KO SE SLAZE :)
Автоматски споено мислење:

Луѓенца ми требате. Само што се слушнав со посредникот, ми рече дека и да ми стаса Указот во СК дека чекањето за сликање пак е исто, дека само Указот ќе го имам порано, ништо друго.. Што да се прави? Мене ме интересира дали има посредник што после земање на Указот може да го убрза сликањето за да не се чека со месеци?
Dobar posrednik I slikanje vo Bg...... Pcr test I bye bye :)
Автоматски споено мислење:

QUOTE="SoMeso, post: 9208129, member: 136167"]
Moj prijatel ceka od oktomvri mesec do sega da mu stigne pismoto preku ambasada skopje a isto drugi clenovi oktomvri mesec eve gi so pasos u raka oni preku konzulat na bitola sekoj so svojata srekja
Автоматски споено мислење:

Eve da najdeme objasnuvanje kako e vozmozno adresite preku skopje uste da ne se stignati oktomvri a preku bitola da se stignati @bavarec89 ti preku sk ili bt beshe za adresa?
[/QUOTE
Moj prijatel ceka od oktomvri mesec do sega da mu stigne pismoto preku ambasada skopje a isto drugi clenovi oktomvri mesec eve gi so pasos u raka oni preku konzulat na bitola sekoj so svojata srekja
Автоматски споено мислење:

Eve da najdeme objasnuvanje kako e vozmozno adresite preku skopje uste da ne se stignati oktomvri a preku bitola da se stignati @bavarec89 ti preku sk ili bt beshe za adresa?
A koi Se tie clenovi so pasos vo raka hahababbaba
Автоматски споено мислење:

здраво
јас пред 6 месеци добив отказ од вицето, само со оригинал изводи и докс од вујко без клубови и др трактанци поради насоките кои посредникот ми ги даваше, како ќе била работава ко шо треба,а не излезе така. Не е ни битно веќе, туку прашањето е дали можам да поднесам за бг државјаство со истите документи само преку амбасада или морам преку друг начин да пробувам? инаку барав стари докс и немам,а преку баба и дедо никако не бидува, бидејќи им се променети презимињата при раѓање и извод на умрени. Пробав и преку сведоци тоа да се промени и така не бидува. Е сега постои ли уште некој начин за да се поднесе за бг пас и државјанство???
поздрав
Duplikat proishod.... I krvna linija kje vrzuvas.... TATKO DEDO PRADEDO.... nekoj posrednik saglam kje ti objasni :)
 
Последно уредено:
Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
Taka e I jas Se slozuvam.... Sto Se pravdas na Ne informirani....... Pak kje recam Ne kolku Misliteli. Nasocuvaat nekoj lugje pogresno.... Mislam. ALOO ako znaes nesto sigurno OK.... Ako Ne Ne ja tupite.... SAMO PROVERENO INFO.... AJMO RUKE GORE GORE KO SE SLAZE :)
Автоматски споено мислење:


Dobar posrednik I slikanje vo Bg...... Pcr test I bye bye :)
Автоматски споено мислење:

QUOTE="SoMeso, post: 9208129, member: 136167"]
Moj prijatel ceka od oktomvri mesec do sega da mu stigne pismoto preku ambasada skopje a isto drugi clenovi oktomvri mesec eve gi so pasos u raka oni preku konzulat na bitola sekoj so svojata srekja
Автоматски споено мислење:

Eve da najdeme objasnuvanje kako e vozmozno adresite preku skopje uste da ne se stignati oktomvri a preku bitola da se stignati @bavarec89 ti preku sk ili bt beshe za adresa?
[/QUOTE
A koi Se tie clenovi so pasos vo raka hahababbaba
Автоматски споено мислење:


Duplikat proishod.... I krvna linija kje vrzuvas.... TATKO DEDO PRADEDO.... nekoj posrednik saglam kje ti objasni :)
Pa eve ti i bavarec drugite kjutat pasosite u cicka gi cuvaat hahaha
 

Kajgana Shop

На врв Bottom