Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
26 август 2020
Мислења
30
Поени од реакции
53
Член од
11 февруари 2013
Мислења
178
Поени од реакции
141
ZDRAVO imam edno prasanje ne znam koga se smeni brojceto vo finalna
614_/2019 ne e za mene odamna zavrsiv jas.inaku e so licna karta od pradedo i potvrda od bratmu koj isto taka dobi so istiot dokument ama veke go ima pasosot.dali mozam da dobijam nekoe info od nekoj sto e so brojceto tuka nekade znam deka ne e pravilo . inaku znam deka ovde na forumov na nekoi zivotot ni se skrati cekajki
vo novava god vi posakuvam samo ubavi informacii srekno.
 
Член од
3 јануари 2020
Мислења
215
Поени од реакции
231
Ke dojdes i ti na red ne se nerviraj
On ima vise ukaz drugar....170xx/2017 ti e maj polozitelno kazisi ne proveruvav...
Автоматски споено мислење:

Jas seuste ne, kako sto gledam tie sto dobile ukaz se od 12ti Maj na polozitelno, jas sum od 23ti Maj Bi trebalo da sme naredni, will keep you updated
Автоматски споено мислење:


Mene mi e posrednik Ruse a ukaz uste malku, se nadevam
23maj ti e sabota....
 
Член од
26 август 2020
Мислења
30
Поени од реакции
53
On ima vise ukaz drugar....170xx/2017 ti e maj polozitelno kazisi ne proveruvav...
Автоматски споено мислење:


23maj ti e sabota....
A zosto da kazam nesto sto ti sakas da slusnes? Zosto bi lazel za vakva rabota? Po moite objavi mozes ds vidis koga mi se menuvale statusite, cudo ste, site znaete podobro od mene za moja procedura. Ednas objasniv ke objasnam uste ednas pa ako ne sakas da veruvas ne moras, jas ne dobivam nisto ako lazam za ovaa rabota. Procedura pocnav 2017, interju 24.09.2018, 30.01.2020 finalna, 04.08.2020 polozitelno, pred 1 mesec prativ molba da mi bide ispraten ukazot vo ambasada vo sk, i vcera 16.01.2021 slucajno proveriv ispraten ukazot vo Skopje. SEKOJ DEN DO NOVA GODINA PROVERUVAV DALI IMA PROMENA.
Автоматски споено мислење:

A zosto da kazam nesto sto ti sakas da slusnes? Zosto bi lazel za vakva rabota? Po moite objavi mozes ds vidis koga mi se menuvale statusite, cudo ste, site znaete podobro od mene za moja procedura. Ednas objasniv ke objasnam uste ednas pa ako ne sakas da veruvas ne moras, jas ne dobivam nisto ako lazam za ovaa rabota. Procedura pocnav 2017, interju 24.09.2018, 30.01.2020 finalna, 04.08.2020 polozitelno, pred 1 mesec prativ molba da mi bide ispraten ukazot vo ambasada vo sk, i vcera 16.01.2021 slucajno proveriv ispraten ukazot vo Skopje. SEKOJ DEN DO NOVA GODINA PROVERUVAV DALI IMA PROMENA.
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
14 јануари 2021
Мислења
10
Поени од реакции
27
A zosto da kazam nesto sto ti sakas da slusnes? Zosto bi lazel za vakva rabota? Po moite objavi mozes ds vidis koga mi se menuvale statusite, cudo ste, site znaete podobro od mene za moja procedura. Ednas objasniv ke objasnam uste ednas pa ako ne sakas da veruvas ne moras, jas ne dobivam nisto ako lazam za ovaa rabota. Procedura pocnav 2017, interju 24.09.2018, 30.01.2020 finalna, 04.08.2020 polozitelno, pred 1 mesec prativ molba da mi bide ispraten ukazot vo ambasada vo sk, i vcera 16.01.2021 slucajno proveriv ispraten ukazot vo Skopje. SEKOJ DEN DO NOVA GODINA PROVERUVAV DALI IMA PROMENA.
Автоматски споено мислење:
Sto tolku im se pravdas drugar.. neka ti e so srekja i sto pobrzo da go iskoristis. Mojot posrednik uste na pocetokot na procedurata mi rece deka nema pravilo i stvarno e taka.
 
Член од
31 октомври 2016
Мислења
101
Поени од реакции
355
Луѓенца ми требате. Само што се слушнав со посредникот, ми рече дека и да ми стаса Указот во СК дека чекањето за сликање пак е исто, дека само Указот ќе го имам порано, ништо друго.. Што да се прави? Мене ме интересира дали има посредник што после земање на Указот може да го убрза сликањето за да не се чека со месеци?
 

LePAk

пензиониран воваџија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
113
Поени од реакции
80
A zosto da kazam nesto sto ti sakas da slusnes? Zosto bi lazel za vakva rabota? Po moite objavi mozes ds vidis koga mi se menuvale statusite, cudo ste, site znaete podobro od mene za moja procedura. Ednas objasniv ke objasnam uste ednas pa ako ne sakas da veruvas ne moras, jas ne dobivam nisto ako lazam za ovaa rabota. Procedura pocnav 2017, interju 24.09.2018, 30.01.2020 finalna, 04.08.2020 polozitelno, pred 1 mesec prativ molba da mi bide ispraten ukazot vo ambasada vo sk, i vcera 16.01.2021 slucajno proveriv ispraten ukazot vo Skopje. SEKOJ DEN DO NOVA GODINA PROVERUVAV DALI IMA PROMENA.
Автоматски споено мислење:
Druze ne lazes se e okej, ti si pred mene so 170xx/2018 broj na prepiska jas sum 186xx/2018 i si bil mesec dena pred mene na intervju i mesec dena pred mene na finalna. Polozitelno ednostavno pokasno ti go vnele u sistem radi nekoj mrzliv data entry administrativec, znaci realno si bil April polozitelno. Kako i da e vaka se stvara nepotrebna lazna nadez za tie sto se Avgust deka mozebi ke gi ima naskoro vo Ukaz, no sepak si idat po red brojot na prepiski..


Jas sum 22ri Maj polozitelno i iskreno se nadevam narednive 2 nedeli na Ukaz. So srekja na site!
 
Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
Луѓенца ми требате. Само што се слушнав со посредникот, ми рече дека и да ми стаса Указот во СК дека чекањето за сликање пак е исто, дека само Указот ќе го имам порано, ништо друго.. Што да се прави? Мене ме интересира дали има посредник што после земање на Указот може да го убрза сликањето за да не се чека со месеци?
Nema takva opcija za zal steta sto so dobieno drzavjanstvo cekas uste najmalce 4/5 meseci za da go zemes...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom