Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
11 февруари 2020
Мислења
186
Поени од реакции
166
So sreka na site sto dobia drzavjanstvo denes . Luge dajte nekoe iskustvo . 5 meseci nemam broj da proveruvam na direkcija glava ke mi pukne veke . Sekoj den proveruvam nema broj vikat uste . Da ne se prateni uste dokumentite dosada sum

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Член од
16 мај 2019
Мислења
65
Поени од реакции
177
So sreka na site sto dobia drzavjanstvo denes . Luge dajte nekoe iskustvo . 5 meseci nemam broj da proveruvam na direkcija glava ke mi pukne veke . Sekoj den proveruvam nema broj vikat uste . Da ne se prateni uste dokumentite dosada sum

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
Olabaj malku, sekoj den zamaras veke, sekoja nedela po eden mesec dodadvas, vcera bese 6 meseci denes 5... ke si cekas ko site so cekame.. ako pocnime da pisime site sekoj den kraj nemat!
 
Член од
3 јануари 2020
Мислења
215
Поени од реакции
231
I sea kako ke se tera od 256 do 232 ili tie ukazi se za stranci priviligirani 1 Ukaz 1 prepiska :(
 
Член од
6 август 2015
Мислења
463
Поени од реакции
769
So sreka na site sto dobia drzavjanstvo denes . Luge dajte nekoe iskustvo . 5 meseci nemam broj da proveruvam na direkcija glava ke mi pukne veke . Sekoj den proveruvam nema broj vikat uste . Da ne se prateni uste dokumentite dosada sum

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
Друже, место тука да ги поставуваш истите 2 прашања, ѕвони му на посредникот него замарај го. За тоа си му дал пари ... да ти дава информации и да те известува што до каде е.
 
Член од
11 февруари 2020
Мислења
186
Поени од реакции
166
Друже, место тука да ги поставуваш истите 2 прашања, ѕвони му на посредникот него замарај го. За тоа си му дал пари ... да ти дава информации и да те известува што до каде е.
Vo pravo si

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Член од
7 ноември 2020
Мислења
187
Поени од реакции
191
Od ponedelnik ke ima ukaz ama posto od 12sti sto zavrsija denes do 22 nema clenovi sto cekaat nema da znaeme deka pominal :(
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
418
Поени од реакции
563
Daj be ne potrebno ne pisete notifikacii da ne mi stigat, imalo nemalo ke dojdi denot ke ima nebare tuka ako pisis ke ti ubrzat ukazot more nerazbrani lugje, forumot e da se znaj do kaj sme i so dokumenti treba da ne ve lazat posrednici te eh beee
 
Член од
3 август 2020
Мислења
56
Поени од реакции
40
Daj be ne potrebno ne pisete notifikacii da ne mi stigat, imalo nemalo ke dojdi denot ke ima nebare tuka ako pisis ke ti ubrzat ukazot more nerazbrani lugje, forumot e da se znaj do kaj sme i so dokumenti treba da ne ve lazat posrednici te eh beee
Pola clenovi na forumot se posrednici i tie od tuka ucat i sirat lazni vesti
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Ima i Ukaz za stranci 253/2020 objaven pred 4 dena,i denes ima 255/2020 za stracni!
Автоматски споено мислење:

Od ponedelnik ke ima ukaz ama posto od 12sti sto zavrsija denes do 22 nema clenovi sto cekaat nema da znaeme deka pominal :(
ke gledame od grupata na fb ako se pofali nekoj ili od srpskiot forum!
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Ima i Ukaz za stranci 253/2020 objaven pred 4 dena,i denes ima 255/2020 za stracni!
Автоматски споено мислење:


ke gledame od grupata na fb ako se pofali nekoj ili od srpskiot forum!
Ke bide od ponedelnik trubo so ukazi sakat nekat 20 ukazi mora da gi objavat
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom