Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
4 јули 2020
Мислења
6
Поени од реакции
42
Cestitki!Vo konzulat li bese na intervju?
Автоматски споено мислење:


Cestitki. Intervjuto samo dane ti bese 2018 , a ne 2017?
Ne, u Sofiju preko roditelja, hvala puno, da ti se vrati
Автоматски споено мислење:

Cestitki!Vo konzulat li bese na intervju?
Автоматски споено мислење:


Cestitki. Intervjuto samo dane ti bese 2018 , a ne 2017?
Ne, u Sofiju preko roditelja, hvala puno, da ti se vrati
Автоматски споено мислење:

Cestitki!Vo konzulat li bese na intervju?
Автоматски споено мислење:


Cestitki. Intervjuto samo dane ti bese 2018 , a ne 2017?
Ne, u Sofiju preko roditelja, hvala puno, da ti se vrati
Автоматски споено мислење:

Jel moze mala pomoć? Danas mi je potpisan ukaz i pokušavam da rezervisem termin za podizanje u Sofiju ali nonstop mi izbacuje neku grešku. Ne mogu da izaberem nijedan datum za rezervisan je, pokušala sam čak i za oktobar 2021 ali nece ni to
Автоматски споено мислење:

Jel moze mala pomoć? Danas mi je potpisan ukaz i pokušavam da rezervisem termin za podizanje u Sofiju ali nonstop mi izbacuje neku grešku. Ne mogu da izaberem nijedan datum za rezervisan je, pokušala sam čak i za oktobar 2021 ali nece ni to
Автоматски споено мислење:

Jel moze mala pomoć? Danas mi je potpisan ukaz i pokušavam da rezervisem termin za podizanje u Sofiju ali nonstop mi izbacuje neku grešku. Ne mogu da izaberem nijedan datum za rezervisan je, pokušala sam čak i za oktobar 2021 ali nece ni to
Автоматски споено мислење:

Jel moze mala pomoć? Danas mi je potpisan ukaz i pokušavam da rezervisem termin za podizanje u Sofiju ali nonstop mi izbacuje neku grešku. Ne mogu da izaberem nijedan datum za rezervisan je, pokušala sam čak i za oktobar 2021 ali nece ni to
 
Последно уредено:

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.651
Поени од реакции
28.009
Dobri vesti od ponedelnik brz test za covid19 cena 1000denari taman za u BG ako odite evevi link na info COVID19
Не е овој PCR тест за преку граница што го бараат,со ваков тест на граница на клоци ке те кренат,не си играј со луѓето мајтап ке те послуша некој ке го поебеш.
 
Последно уредено:

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
:pos: @Meh сигурно трепериш , ај сеа да видиш како ни беше
Скроз. :pos:

Буквално секој ден дремам тука и на publicbg. А на списокон она [УКАЗ ###] опасно се наближува до мене. Хахах
 
Член од
3 јануари 2020
Мислења
215
Поени од реакции
231
Не е овој PCR тест за преку граница што го бараат,со ваков тест на граница на клоци ке те кренат,не си играј со луѓето мајтап ке те послуша некој ке го поебеш.
Ne se pravi mnogu pameten ova se novi testovi i ne znaeme nisto za niv,od takvi kako tebe sto kritikuvaat a nemaat pojma od medicina preku k... mi e....
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Аман чоече се запустеа со задолжителна! Пред пола година ја почнаа 2019 и еве ги уште март не го завршиле, го претераа! Ако веќе се толку многу преписки од 2019 ваљда може да го прошират бројот на службеници за да постигнат :rolleyes: @Simorg од почеток на март уште чека, @SkopjeGirl, @Dionea, @Чекачот и останатите што се на ред исто окапаа, 2 недели скоро никаков напредок нема. Тек па ние од втората половина од 2019 ќе не фати 2 години до финална ебате беља.
Ha da za Makedonceto da dobie pobrzo bg pasos,ke pustat oglas za vrabotuvanje pa znaat oni deka ti pasosot go zimaas da ides da rabotis zapadna Evropa ne kako sto lazeme na intervju sakame da ziveeme vo Bg i doprineseme na drzavata,treba da bideme srekni dodeka davaat pasosi iskreno
 
Член од
5 февруари 2020
Мислења
69
Поени од реакции
175
Скроз. :pos:

Буквално секој ден дремам тука и на publicbg. А на списокон она [УКАЗ ###] опасно се наближува до мене. Хахах
Isto i jas, go pregorev public bg so refresh. Meh ako ne se lazam na isti den bevme so intervju i so polozitelno :D
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Isto i jas, go pregorev public bg so refresh. Meh ako ne se lazam na isti den bevme so intervju i so polozitelno :D
Да, 15.08, "убавиот, сончев ден во Софија". :)
Автоматски споено мислење:

Deneska nemase ukazi?
"Кој рано рани, две среќи граби", освен во случајот со администрацијата во Софија што сака да поспие. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom