Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
20 ноември 2019
Мислења
66
Поени од реакции
63
Океј, значи ќе морам да одам.

Дали има шанси да завршам со се (подигање, пријава на адреса, лична карта) во рок од 3-4 работни дена?
И јас за тоа прашувам за подигање сум на 23.10 дали ќе може за 2/3 дена да завршам се до пасош...
Ако некој знае нека поможе...
Благодарам!
 
Член од
13 мај 2019
Мислења
156
Поени од реакции
285
И јас за тоа прашувам за подигање сум на 23.10 дали ќе може за 2/3 дена да завршам се до пасош...
Ако некој знае нека поможе...
Благодарам!
Ne znam dali ke mozhe za 2-3 dena, treba EGN da se izraboti, mislam deka treba pvekje vreme za toa ako gresham neka me popravi nekoj.
 
Член од
6 април 2017
Мислења
333
Поени од реакции
444
Eve zasto ima zastoj za Ukazi,mojot posrednik vcera bil vo Sofija i se znae so rakovoditel vo min vo pravda vo Bg mu kazal ubavo,se cekalo promeni i vo drugite statusi kako zadolzitelna i finalna pa ke se objavele ukazi imalo mnogu zastoj vo drugite statusi deckovo sigurno znae rakovoditel e vo min za pravda.....
Веќе нема промена ни во другите статуси
 
Член од
14 февруари 2020
Мислења
16
Поени од реакции
5
Zdravo, sakam da prasham, od deneska sum na finalna proverka otkako mi bea pobarani da dostavam dokumenti po vtor pat, ako znae nekoj da mi kaze uste kolku vreme treba da cekam dodeka da dobijam datum za slikanje za pasosh (ili pak pasoshot posle kompletiranje na celiot proces)? Blagodaram.
 
Член од
13 мај 2019
Мислења
156
Поени од реакции
285
Zdravo, sakam da prasham, od deneska sum na finalna proverka otkako mi bea pobarani da dostavam dokumenti po vtor pat, ako znae nekoj da mi kaze uste kolku vreme treba da cekam dodeka da dobijam datum za slikanje za pasosh (ili pak pasoshot posle kompletiranje na celiot proces)? Blagodaram.
Minimum uste 1.5 godina do potpis za pasosh momentalno kako sto se rabotite....
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
ako ne e problem da te prasham koga ti e podnesena prepiskata i kako odish (preku posrednik ili konzulat)
Автоматски споено мислење:


ako ne e problem da te prasham koga ti e podnesena prepiskata i kako odish (preku posrednik ili konzulat)
Денеска ли доби промена во финална ?
 
Член од
14 февруари 2020
Мислења
16
Поени од реакции
5

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Zdravo, sakam da prasham, od deneska sum na finalna proverka otkako mi bea pobarani da dostavam dokumenti po vtor pat, ako znae nekoj da mi kaze uste kolku vreme treba da cekam dodeka da dobijam datum za slikanje za pasosh (ili pak pasoshot posle kompletiranje na celiot proces)? Blagodaram.
Кога точно ти било интервјуто и каде, и со какви документи си? До сега на задолжителна беше или на дополнителна?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom