Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
27 август 2019
Мислења
34
Поени од реакции
34
Дечки, ве молам кој знае нека ме посоветува. Која е најдобра процедура одкако ќе се добие удостоверението да се закаже за матичниот број? Дали е подобро да се извади PCR тест и да одам сам во Бугарија или како што пишува погоре преку посредниик. Указот ми излезе уште во мајот ама со кризава сеуште не сум бил во Бугарија.

Фала
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Дечки, ве молам кој знае нека ме посоветува. Која е најдобра процедура одкако ќе се добие удостоверението да се закаже за матичниот број? Дали е подобро да се извади PCR тест и да одам сам во Бугарија или како што пишува погоре преку посредниик. Указот ми излезе уште во мајот ама со кризава сеуште не сум бил во Бугарија.

Фала
Treba da zakazes termin ne biva taka...
 
Член од
27 август 2019
Мислења
34
Поени од реакции
34

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Termin? Kade termin? Termin se zakazuva za podiganje ukaz
Автоматски споено мислење:


Ukazot veke go zedov vo maj. Zboruvam za vadenje maticen broj vo sofija
Vo sega svativ posto si pisal ukazot mi izleze vo maj,ne pisa deka si go podignal nema veze za pcr test vo biotek brzo i najeftino!
 
Член од
11 февруари 2020
Мислења
186
Поени од реакции
166
Kolko se ceka za brojce 1 mesec od intwrvju ne mozam da sledam prepiska na durekcija pozdrav i fala mnogo .

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Член од
22 јануари 2020
Мислења
187
Поени од реакции
464
Kolko se ceka za brojce 1 mesec od intwrvju ne mozam da sledam prepiska na durekcija pozdrav i fala mnogo .

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
brat 100 pati si prasal singurno nikoj nemaa informacija, jas mislam od prilika 2 do 4 meseci ama ne sum siguren zatoa cekaj prati go forumov sekoj den sigurno nekoj ke pise
 

Kajgana Shop

На врв Bottom