Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Pale kade mi pišuvaše ? Ti včera mi re reče deka će mi pišuvaš vo Inbox. Što znači inbox, na mejl li da mi stigne ili kade? jas slabo stojam so tie raboti. Ajde te molam opravi me, kade da ja najdam taa poraka što si mi pratila, i mnogu ti fala.
Автоматски споено мислење:
Goree desno do tvoeo ime na kajgana stoi pismence.Tamu imas poraki.
Eve uste ednas ke ti pisam i ke ti stoi so crveno brojce kolku poraki imas.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Jas neznam zosto nekoi lugje se pravat deka se tolku patrioti i se protiv bugarskite pasosi, eve na primer vo Kriva Palanka skoro vo sekoe semejstvo ima po nekoj sto ima bugarski pasos, a da ne spomnuvam kolku ima sto cekaat dokumenti
Те цитирам пошо од ова мислење започна таканаречениот "динамо ефект" со оф-топик и навреди на темава.
Уште почудно е што никој не те праша, нит побара од тебе објаснување што се дешавало во таа Крива Паланка. Чудна појава е ова...
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
418
Поени од реакции
563
Posledna promena od finalna na polozitelno? Da znajme do kade se
Ama normalna postapka ne preku roditel so se Po 8 meseci na finalna
 
Член од
31 октомври 2016
Мислења
101
Поени од реакции
355
Добар ден на сите! Дали денес има Укази? :)
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
NE MI E JASNO NESTO?????Da se ceka 8 meseci za da si go podignes gotovoto potpisano od pretsedatel na bugarija udostoverenie????Da cekas da si go podignes nesto sto e tvoe 8 meseci duri vo april ima termini.Se se progolta ama ova gi nadmina site razocaruvanja.Mora da se prevzeme nesto nekoj dopis ili slicno.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Posledna promena od finalna na polozitelno? Da znajme do kade se
Ama normalna postapka ne preku roditel so se Po 8 meseci na finalna
Nekade zastanaa do 05.2020 maj mesec sto bea staveni na finalna ..... Nekade za 3 meseci mu se menjase ali eve pozalocija 10 15 so primena co polozitelno
 
Член од
15 јули 2020
Мислења
31
Поени од реакции
10
Те цитирам пошо од ова мислење започна таканаречениот "динамо ефект" со оф-топик и навреди на темава.
Уште почудно е што никој не те праша, нит побара од тебе објаснување што се дешавало во таа Крива Паланка. Чудна појава е ова...
A sto loso kazav pisav?
Da ne navrediv nekoj?
Samo mene kako mlad covek iskreno mi e cudno zosto nekoi se tolku mnogu protiv bugarskite pasosi, inaku ne sakav nikogo da navredam nitu da zapocnam nekoja karanica ili nesto slicno
 

Kajgana Shop

На врв Bottom