Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Yukiko

Мхмамхха
Член од
12 септември 2017
Мислења
5
Поени од реакции
2
Ако си одбиен заради лошо интервју од скандалов, има можност да се врати преписката или одново пак ?
 
Член од
4 октомври 2020
Мислења
107
Поени од реакции
251
Ако си одбиен заради лошо интервју од скандалов, има можност да се врати преписката или одново пак ?
Ne znaeme kako kje se zavrsi skandalov, uste e se mnogu novo i sokantno ama jas veruvam kade kje se utvrdi nepravilnost deka kje dadat sansa. Ne gubi nadez. Vratile 2.719 predmeti nazad vo konzulatot.
 

Yukiko

Мхмамхха
Член од
12 септември 2017
Мислења
5
Поени од реакции
2
Ne znaeme kako kje se zavrsi skandalov, uste e se mnogu novo i sokantno ama jas veruvam kade kje se utvrdi nepravilnost deka kje dadat sansa. Ne gubi nadez. Vratile 2.719 predmeti nazad vo konzulatot.
Фала брат, инаку не сум одбиен и сеуште сум на финална, а имав интервју Април во Битола. Се надевам дека нема да ме одбијат.Со документи преку родител сум.
 
Член од
25 ноември 2019
Мислења
101
Поени од реакции
108
I jas go cekam toa, decata mi se vo oktomvri. So ovoj tempo nekade na pocetok na slednata godina, barem se nadevam.
 
Член од
17 септември 2019
Мислења
40
Поени од реакции
45
Да споделам искуство: Имавме југословенска воена книшка на која пишуваше дека дедо ми служел у бугарака војска но никој не знаеше точно каде служел. Во фб групата за бг пасоши прочитав објава од Тодор Стојанов дека посредувал без да знаеш чета(девизија) и решив да му пишам. Му пратив умреница од дедо ми и тој го најде. Во почеток бев скептичен дали е измама но документот ми го прифатија во амбасада.
 

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
462
Поени од реакции
100

Kajgana Shop

На врв Bottom