Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
30 мај 2018
Мислења
51
Поени од реакции
27
1277x na finalna bil intervju avgust. Imam i podatok deka i 1735x intervju oktomvri i 1614x intervju septemvri preminale na finalna.
 
Член од
27 декември 2022
Мислења
6
Поени од реакции
2
1277x na finalna bil intervju avgust. Imam i podatok deka i 1735x intervju oktomvri i 1614x intervju septemvri preminale na finalna.
______________________________________________
N:174xx/2021/11.01.2022 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
ova mene mi go pisi od 12 mesec 2022
do denes ne e nisto promeneto
 
Член од
6 март 2017
Мислења
47
Поени од реакции
7
Ја имам пуштено јас претходно, пребарај. Не се плаќа ништо

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
Фала ти за инфо, ама ниту еден документ не ми отвара, затоа побарав некој да ми каже повеќе информации.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Член од
30 мај 2018
Мислења
51
Поени од реакции
27
Sestra mi e so broj 14xxx i uste e na zadolzitelna
Informacjijata na fb e deka pred nekoja nedela izmesano pregledvale. Ovde gi ima site postoj. I mene mi e cudno zosto normalno po red odea. Ovde pisi deka tie brojki se na finalna vrz osnova na poteklo. Mozi se napravila nekoja greska.. Ne ja znam pricinata. Ama ta e informacijata na fb
 

Attachments

Член од
25 февруари 2015
Мислења
4
Поени од реакции
1
Здраво брат ми доби бугарски пасош. Дали јас како негова сестра можам да добијам врз основ на тоа дека ми е брат?
 
Член од
10 јули 2023
Мислења
33
Поени од реакции
52
Здраво брат ми доби бугарски пасош. Дали јас како негова сестра можам да добијам врз основ на тоа дека ми е брат?
Според ова што се пишува не може, но можиш да ги искористиш докум. со кои добил брат ти поз.
 
Член од
26 февруари 2023
Мислења
4
Поени од реакции
1
Здраво.. Да прашам. Доставив стар документ и конечно поминав на образована преписка, но со ново бројче со датум сега од јануари.
Што мислите колку е рокот од образована преписка па се до указ ? Дали нешто има врска тоа што веќе две години поминаа со старото бројче и дека може поврзо да помине низ системот ?

фала
 
Член од
10 јули 2023
Мислења
33
Поени од реакции
52
Здраво.. Да прашам. Доставив стар документ и конечно поминав на образована преписка, но со ново бројче со датум сега од јануари.
Што мислите колку е рокот од образована преписка па се до указ ? Дали нешто има врска тоа што веќе две години поминаа со старото бројче и дека може поврзо да помине низ системот ?

фала
Kако сега што стојат работите и ако се е во ред, најрано 3 год. од оразов. преписка поз.
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
182
Поени од реакции
184
Здраво.. Да прашам. Доставив стар документ и конечно поминав на образована преписка, но со ново бројче со датум сега од јануари.
Што мислите колку е рокот од образована преписка па се до указ ? Дали нешто има врска тоа што веќе две години поминаа со старото бројче и дека може поврзо да помине низ системот ?

фала
Кога беше на интервју и каде?

Јас бев Битола, добив бројче со 2021, без стар документ. Фебруари 2023 однесов стар документ и сум на образувана преписка од Март 2023. Не верувам дека старото бројче ќе врви низ системот, само новото. Изгледа 3 години ќе се чека
 
Член од
26 февруари 2023
Мислења
4
Поени од реакции
1
Кога беше на интервју и каде?

Јас бев Битола, добив бројче со 2021, без стар документ. Фебруари 2023 однесов стар документ и сум на образувана преписка од Март 2023. Не верувам дека старото бројче ќе врви низ системот, само новото. Изгледа 3 години ќе се чека
Bitola - 2021 godiana
 

Kajgana Shop

На врв Bottom