Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
6 јули 2018
Мислења
30
Поени од реакции
94
Историјата зав'рши веке. Земав указ има страшно многу луге брзо дават укаЗ. Кои е со постојано пребиваване влиза веднага . Нема списоци полицаецот го зема списокот и го скина идете порано за место . Успев на сите .
 
Член од
3 август 2020
Мислења
56
Поени од реакции
40
Некој во скоро да сменил мк во бг возачка ?Ако сменил контакт од посредник што може да ја заврши цела процедура за промена на возачка благодарам
 
Член од
28 јули 2015
Мислења
107
Поени од реакции
107
Дали некој деновиве е биден во конзулатот во Битола, каква е ситуацијата дали има многу гужва, дали ќе може да се заврши работа?
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
177
Поени од реакции
182
Kolku vreme cekase za da zakazish za intervju
058 058 555 од мобилен вака свртив и кажав да ми закажите интрвју за Бугарско државјанство. Само тоа после 9 сабајле, пробај неколку пати и повикот е 50 денари од минута
 
Член од
10 септември 2019
Мислења
85
Поени од реакции
111
Добар ден, имам 21 година, немам никакви бугарски документи, ме интересира дали вреди да бркам работа за бугарски пасош, дали сега е потешко? Презимето ми завршува на ски и спремен сум да чекам 4-5 години, дајте број од некој посредник.
Благодарам.
 
Член од
14 февруари 2020
Мислења
38
Поени од реакции
61
Да се пофали некој, можеби вака да не почести со Указ?
Убаво би ни дошла една еуфорија и многу позитивна енергија, солзи радосници и сите ќе правиме пикник пред Министесртво кога ќе подигаме државјанство.
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
Да се пофали некој, можеби вака да не почести со Указ?
Убаво би ни дошла една еуфорија и многу позитивна енергија, солзи радосници и сите ќе правиме пикник пред Министесртво кога ќе подигаме државјанство.
Jas celo vreme gi proveruvam prepiskite 136/2019 i 998/2019 zosto tie treba da se vo slednite ukazi ama uste se na polozitelno.
 
Член од
28 мај 2021
Мислења
27
Поени од реакции
64
Да се пофали некој, можеби вака да не почести со Указ?
Убаво би ни дошла една еуфорија и многу позитивна енергија, солзи радосници и сите ќе правиме пикник пред Министесртво кога ќе подигаме државјанство.
Cul te gospod
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
9
Поени од реакции
3
Добар ден, дали може некој да ми каже на која е маил адреса треба да се испрати молба за удостовението да биде испратено во Амбасада.
Дали има некој искуство да сподели и да ми помогне?
Ви благодарам.

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk
 
Член од
21 јуни 2021
Мислења
6
Поени од реакции
8
Здраво, треба да си ги обновам пасошот и личната карта. Треба да закажувам термин или може да одам директно во амбасадата во СК?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom