Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
28 јули 2019
Мислења
9
Поени од реакции
8
Od Dekemvri 2020 na ovoj status, dali nekoj znae uste kolku treba da se ceka Screenshot_20210606-231114_Chrome.jpg
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.373
Поени од реакции
5.383
Ke cekash dodeka da dobiesh ukaz,kako i jas sto cekam isto od dekmvri
Само да не паничари како тебе и да не пиши секој ден на темата непотребни постови ПРЕД да добие указ, пошто како што чекаат по списоците 300 луѓе така чека и тој и ти. Седете, не ја трупајте темата со временски прогнози за да не се губат постовите си списоци и квалитетни информации па после кој и да дојде нов да треба да листа 400 страници од типот „Леле нема укази“ за да дојди до бараната информација.

Пошто ем луѓето се мрзи да бараат, ем вие што паничите не може крајот да ви се најди.
Учи јазик додека пишуваш тука бадијала постови.
Тетка ми на скоро 60 има помало нив на паника од тебе. Најсериозно.

*(Ако те теши, указот веќе ти е потпишан, само што не е објавен. Доколку и тоа не ти е утеха и не е потпишан тогаш ќе бидеш потпишан до 15 јуни сигурно, а до крај на јули објавен или во текот на август објавен - со оглед на тоа КАКО и КОЛКУ ќе се работи таму со изборите). Во секој случај 2020 за побрзо од очекуваното ќе биде исчистена.

Олабај се.
 
Член од
26 септември 2019
Мислења
73
Поени од реакции
218
Само да не паничари како тебе и да не пиши секој ден на темата непотребни постови ПРЕД да добие указ, пошто како што чекаат по списоците 300 луѓе така чека и тој и ти. Седете, не ја трупајте темата со временски прогнози за да не се губат постовите си списоци и квалитетни информации па после кој и да дојде нов да треба да листа 400 страници од типот „Леле нема укази“ за да дојди до бараната информација.

Пошто ем луѓето се мрзи да бараат, ем вие што паничите не може крајот да ви се најди.
Учи јазик додека пишуваш тука бадијала постови.
Тетка ми на скоро 60 има помало нив на паника од тебе. Најсериозно.

*(Ако те теши, указот веќе ти е потпишан, само што не е објавен. Доколку и тоа не ти е утеха и не е потпишан тогаш ќе бидеш потпишан до 15 јуни сигурно, а до крај на јули објавен или во текот на август објавен - со оглед на тоа КАКО и КОЛКУ ќе се работи таму со изборите). Во секој случај 2020 за побрзо од очекуваното ќе биде исчистена.

Олабај се.
Rekov vekje ne se zalam,nitu komentiram negativni raboti
 
Член од
1 декември 2020
Мислења
36
Поени од реакции
125
Само да не паничари како тебе и да не пиши секој ден на темата непотребни постови ПРЕД да добие указ, пошто како што чекаат по списоците 300 луѓе така чека и тој и ти. Седете, не ја трупајте темата со временски прогнози за да не се губат постовите си списоци и квалитетни информации па после кој и да дојде нов да треба да листа 400 страници од типот „Леле нема укази“ за да дојди до бараната информација.

Пошто ем луѓето се мрзи да бараат, ем вие што паничите не може крајот да ви се најди.
Учи јазик додека пишуваш тука бадијала постови.
Тетка ми на скоро 60 има помало нив на паника од тебе. Најсериозно.

*(Ако те теши, указот веќе ти е потпишан, само што не е објавен. Доколку и тоа не ти е утеха и не е потпишан тогаш ќе бидеш потпишан до 15 јуни сигурно, а до крај на јули објавен или во текот на август објавен - со оглед на тоа КАКО и КОЛКУ ќе се работи таму со изборите). Во секој случај 2020 за побрзо од очекуваното ќе биде исчистена.

Олабај се.
Kosi bate, bravo..Eden i edinstven strog chlen ni si..Ako nema ko tebe ke ne sulat od nepotrebni komentarni i negativna energija.. Samo ostro v'gluzdoj haha zlaten toj, ubav :bravobe::pijani::ojeaa:
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
397
Поени од реакции
360
За продолжување на пасош која е процедурата?Дали само одам со пасошот во софиа да ме сликаат и со картичка да си платам таму?
 
Член од
13 октомври 2020
Мислења
215
Поени од реакции
366
Заврши работа брат?
Stvarno se preteruva, zar ocekuvas deka barselona ne javil ako zavrsil, sto ne opteretuvate site so nepotrebni raboti, pobaraj gi prvo postovite na barselona, pa ako vidis deka nema odgovor pisi. Ako te mrzi toa da go pravis pisi mu privatana poraka, Navistina ne ste fer, gledate da si napisete sto sakate vo monentot bez da vi e gajle za site drugi
 
Член од
11 јануари 2021
Мислења
10
Поени од реакции
1
Bi sakal da pocnam so procedura za bg drzavjansto so posrednik preku konzulat vo Bitola.
Sto bi me sovetuvale so ogled na situacijata bo bg so izbori ,pa i kaj nas?
 
Член од
4 април 2021
Мислења
27
Поени од реакции
62
Stvarno se preteruva, zar ocekuvas deka barselona ne javil ako zavrsil, sto ne opteretuvate site so nepotrebni raboti, pobaraj gi prvo postovite na barselona, pa ako vidis deka nema odgovor pisi. Ako te mrzi toa da go pravis pisi mu privatana poraka, Navistina ne ste fer, gledate da si napisete sto sakate vo monentot bez da vi e gajle za site drugi
Друже ај уживај никој не те праша тебе ништо. Поздрав
 
Член од
8 мај 2014
Мислења
17
Поени од реакции
4
Pocnata procedura 2019-ta godina, lani vo korona vreme vo Avgust na intervju i sega se smeni vo ova:
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
 
Член од
10 јули 2020
Мислења
72
Поени од реакции
60
Pocnata procedura 2019-ta godina, lani vo korona vreme vo Avgust na intervju i sega se smeni vo ova:
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
Kad ti se smenilo
 

Kajgana Shop

На врв Bottom