Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
За продолжување на пасош која е процедурата?Дали само одам со пасошот во софиа да ме сликаат и со картичка да си платам таму?
 
Член од
13 октомври 2020
Мислења
215
Поени од реакции
366
Заврши работа брат?
Stvarno se preteruva, zar ocekuvas deka barselona ne javil ako zavrsil, sto ne opteretuvate site so nepotrebni raboti, pobaraj gi prvo postovite na barselona, pa ako vidis deka nema odgovor pisi. Ako te mrzi toa da go pravis pisi mu privatana poraka, Navistina ne ste fer, gledate da si napisete sto sakate vo monentot bez da vi e gajle za site drugi
 
Член од
11 јануари 2021
Мислења
10
Поени од реакции
1
Bi sakal da pocnam so procedura za bg drzavjansto so posrednik preku konzulat vo Bitola.
Sto bi me sovetuvale so ogled na situacijata bo bg so izbori ,pa i kaj nas?
 
Член од
4 април 2021
Мислења
27
Поени од реакции
62
Stvarno se preteruva, zar ocekuvas deka barselona ne javil ako zavrsil, sto ne opteretuvate site so nepotrebni raboti, pobaraj gi prvo postovite na barselona, pa ako vidis deka nema odgovor pisi. Ako te mrzi toa da go pravis pisi mu privatana poraka, Navistina ne ste fer, gledate da si napisete sto sakate vo monentot bez da vi e gajle za site drugi
Друже ај уживај никој не те праша тебе ништо. Поздрав
 
Член од
8 мај 2014
Мислења
19
Поени од реакции
4
Pocnata procedura 2019-ta godina, lani vo korona vreme vo Avgust na intervju i sega se smeni vo ova:
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
 
Член од
10 јули 2020
Мислења
72
Поени од реакции
60
Pocnata procedura 2019-ta godina, lani vo korona vreme vo Avgust na intervju i sega se smeni vo ova:
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
Kad ti se smenilo
 
Член од
8 март 2021
Мислења
17
Поени од реакции
61
За продолжување на пасош која е процедурата?Дали само одам со пасошот во софиа да ме сликаат и со картичка да си платам таму?
Samo trebas da dodjes u migraciju, popunis dokumenta i predas. Za brzu proceduru (isti dan) mislim da mora do 12 ujutru da se preda. Sto se placanja tice, to niko ne zna. Zavisi od dobre volje sluzbenika valjda. Ja sam pre par meseci za boraviste za zenu platio karticom na salteru. Presao na drugi salter da predam za promenu licne karte za sebe, pitam moze li karticom, sluzbenica kaze jok. Posla me na drugi salter da platim kes :(. Neke institucije primaju samo kartice izdate od strane bugarske banke. Ko da ih pohvata. Savet: ja nosim karticu i kes. Pa sta prihvate. Moze kartica super. Ne moze platim kes.
 
Член од
25 ноември 2010
Мислења
55
Поени од реакции
27
Здраво , дали во Бугарија има некакви рестрикции како полицски час ? Планирам да одам другава недела и треба да бидам Бугарија во 8 или 9 сабајле , па планирам до 12 вечерта (тогаш кај нас почнува полициски час) да ја напуштам државава и да влезам Бугарија, само незнам дали има и таму полициски час. Поздрав
 
Член од
16 март 2020
Мислења
77
Поени од реакции
161
Здраво , дали во Бугарија има некакви рестрикции како полицски час ? Планирам да одам другава недела и треба да бидам Бугарија во 8 или 9 сабајле , па планирам до 12 вечерта (тогаш кај нас почнува полициски час) да ја напуштам државава и да влезам Бугарија, само незнам дали има и таму полициски час. Поздрав
Drugar a da ni kazhish nekoj info za podiganje na ukaz odis vo Sofija ili izlezeno pismo ti e poso te pratam si dobil ukaz Dekemvri

Da spodelish ako ne ti e problem
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Здраво , дали во Бугарија има некакви рестрикции како полицски час ? Планирам да одам другава недела и треба да бидам Бугарија во 8 или 9 сабајле , па планирам до 12 вечерта (тогаш кај нас почнува полициски час) да ја напуштам државава и да влезам Бугарија, само незнам дали има и таму полициски час. Поздрав
Нема полициски час и нема скоро никакви ограничувања. Во мол треба да носиш маска, во помали продавници исто треба, ама таму не се почитува баш и никој не те притиска, бидејќи луѓето не се 24/7 потресени да не бидат казнети за нешто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom