Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
So shema e sega ovoa so citam na fb grupata . Demek po ,, novo ,, trebalo nova adresa
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
slikanjeto dali e odma ili so zakazvanje vaka so komplet site dokumenti izvadeni?
Јас да. Не знам дал играше улога посредникот, но во Битола буквално на врата е залепено дека у секое време можеш да дојдеш за сликање или подигање веќе направен пасош.
 
Член од
14 септември 2019
Мислења
53
Поени од реакции
22
Треба да се носат изводи за да може внучињата и децата на денешните бугари да имаат работа т.е. да се запослени,се е за ќеш па и ова! Како можело порано да се даде државјанство без вакви изводи а сега не може?!? Ако вака продужи во иднина бугарите ќе ви бараат изводи и од времето на Цар Самоил,демек он бил бугарин и вие благонадежните блгарчиња сте бугари! Срамота е ова Бугарија што ни го прави,а срамота е и што ЕУ ова им го дозволуваа на бугарските тролови,а и нашава партал-држава ниту ги оданочува посреднициве ниту презема нешто на оваа тема! Се е корумпирано и подмачкано,така машината си врти и ќешот се млати!
Prashanjeto beshe na mesto ako imash konkteten odgovor kazi a ne da zboris 300 gluposti... @miskolo koj bese admin neka reagira malce pocnuvaat nekoi da zabeguvaat so muabetive
Автоматски споено мислење:

Zdravo na site dali znae nekoj kakva e Sega procedurata za na intervju dali samo treba da se nosat izvodi od predok 1900-1918 (prevedeni) ili treba uste nesto
Fala vi
 
Последно уредено:
Член од
13 декември 2019
Мислења
706
Поени од реакции
1.227
Prashanjeto beshe na mesto ako imash konkteten odgovor kazi a ne da zboris 300 gluposti... @miskolo koj bese admin neka reagira malce pocnuvaat nekoi da zabeguvaat so muabetive
Автоматски споено мислење:

Zdravo na site dali znae nekoj kakva e Sega procedurata za na intervju dali samo treba da se nosat izvodi od predok 1900-1918 (prevedeni) ili treba uste nesto
Fala vi
@Turrican Brate, Aj Ne ja tupi I Ne smaraj, ima lugje sto imaat maka I naogaat info ovde... Ako Ti e dosadno Brat igraj counter strike :) pls na temava samo info ko sto treba... Pozdrav vo idnina, kje Komentirame na tema asteroidi itn.... Sekoe dobro pozdrav
Автоматски споено мислење:

Јас да. Не знам дал играше улога посредникот, но во Битола буквално на врата е залепено дека у секое време можеш да дојдеш за сликање или подигање веќе направен пасош.
Sekako deka igra del posrednikot :)
 
Последно уредено:
Член од
10 октомври 2020
Мислења
6
Поени од реакции
18
17.04.2019 на интервју од 20.11.2020 на финална и се уште тој статус без промени....
 

marin.skp

МАРИН
Член од
10 март 2021
Мислења
353
Поени од реакции
1.602
I jas se cudev i komentirav dole
Sega napisal deka e vklucen vo ukaz 37
A na intervju bil 20.12.2018
Nz
И мене многу ме зачуди случајов!
Одвоив 3мин и испитав дека за случајов не е надлежен форумов! Човекот има дијагноза и ја манифестира во неколку наврати...
Прилог...
 

Attachments

Член од
5 ноември 2020
Мислења
5
Поени од реакции
27
A kako se gleda koja ti e nova prepiska i koga se dobiva taa?
Pred da se smeni statusot vo finalna, koga ke vnesev prepiska i parola so stariot broj, vo samiot status ja pisese novata prepiska e sega ne znam dali vazi za tie od 2019 navamu bidejki jas mojata prepiska ja dobiv negde 2017 krajot ili 2018 ne znam tocno
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
696
Поени од реакции
3.894
И мене многу ме зачуди случајов!
Одвоив 3мин и испитав дека за случајов не е надлежен форумов! Човекот има дијагноза и ја манифестира во неколку наврати...
Прилог...
@marin.skp Sigurno e istiot tip... i ovde ne dupci troa:tapp: ili kako so vikas ima dijagnoza...


Screenshot_20210422-083405.png
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.956
И мене многу ме зачуди случајов!
Одвоив 3мин и испитав дека за случајов не е надлежен форумов! Човекот има дијагноза и ја манифестира во неколку наврати...
Прилог...
Covekot go prasav go pamti samo intervjuto koga bil na finalna,polozitelno i ukaz ne. Samo gospot znae dali bil togas na intervju
 
Последно уредено:

marin.skp

МАРИН
Член од
10 март 2021
Мислења
353
Поени од реакции
1.602
Член од
29 април 2020
Мислења
283
Поени од реакции
502
Decki imam golem problem . Potpisan ukaz na 5 februar , intervju praveno vo ambasada. Avtomatski statusot se menuva na 8 februar deka mi e isprateno vo ambasada. Molba ispratena na 26 mart za da se prati drzavjanstvoto vo ambasada Skopje , no eve 3 meseci seuste ne mi e pristignato .

Ve molam dajte covek so moze da go sredi pvoj problem da si go podignam drzavjanstvoto.

Fala vi odnapred


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
22 декември 2020
Мислења
52
Поени од реакции
69
Decki imam golem problem . Potpisan ukaz na 5 februar , intervju praveno vo ambasada. Avtomatski statusot se menuva na 8 februar deka mi e isprateno vo ambasada. Molba ispratena na 26 mart za da se prati drzavjanstvoto vo ambasada Skopje , no eve 3 meseci seuste ne mi e pristignato .

Ve molam dajte covek so moze da go sredi pvoj problem da si go podignam drzavjanstvoto.

Fala vi odnapred


Sent from my iPhone using Tapatalk
Javis e kaj Ruse samo on ke ti zavrsi rabota!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom