Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

marin.skp

МАРИН
Член од
10 март 2021
Мислења
358
Поени од реакции
1.648
I jas se cudev i komentirav dole
Sega napisal deka e vklucen vo ukaz 37
A na intervju bil 20.12.2018
Nz
И мене многу ме зачуди случајов!
Одвоив 3мин и испитав дека за случајов не е надлежен форумов! Човекот има дијагноза и ја манифестира во неколку наврати...
Прилог...
 

Attachments

Член од
5 ноември 2020
Мислења
5
Поени од реакции
27
A kako se gleda koja ti e nova prepiska i koga se dobiva taa?
Pred da se smeni statusot vo finalna, koga ke vnesev prepiska i parola so stariot broj, vo samiot status ja pisese novata prepiska e sega ne znam dali vazi za tie od 2019 navamu bidejki jas mojata prepiska ja dobiv negde 2017 krajot ili 2018 ne znam tocno
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
699
Поени од реакции
3.935
И мене многу ме зачуди случајов!
Одвоив 3мин и испитав дека за случајов не е надлежен форумов! Човекот има дијагноза и ја манифестира во неколку наврати...
Прилог...
@marin.skp Sigurno e istiot tip... i ovde ne dupci troa:tapp: ili kako so vikas ima dijagnoza...


Screenshot_20210422-083405.png
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
И мене многу ме зачуди случајов!
Одвоив 3мин и испитав дека за случајов не е надлежен форумов! Човекот има дијагноза и ја манифестира во неколку наврати...
Прилог...
Covekot go prasav go pamti samo intervjuto koga bil na finalna,polozitelno i ukaz ne. Samo gospot znae dali bil togas na intervju
 
Последно уредено:

marin.skp

МАРИН
Член од
10 март 2021
Мислења
358
Поени од реакции
1.648
Член од
29 април 2020
Мислења
283
Поени од реакции
502
Decki imam golem problem . Potpisan ukaz na 5 februar , intervju praveno vo ambasada. Avtomatski statusot se menuva na 8 februar deka mi e isprateno vo ambasada. Molba ispratena na 26 mart za da se prati drzavjanstvoto vo ambasada Skopje , no eve 3 meseci seuste ne mi e pristignato .

Ve molam dajte covek so moze da go sredi pvoj problem da si go podignam drzavjanstvoto.

Fala vi odnapred


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
22 декември 2020
Мислења
52
Поени од реакции
69
Decki imam golem problem . Potpisan ukaz na 5 februar , intervju praveno vo ambasada. Avtomatski statusot se menuva na 8 februar deka mi e isprateno vo ambasada. Molba ispratena na 26 mart za da se prati drzavjanstvoto vo ambasada Skopje , no eve 3 meseci seuste ne mi e pristignato .

Ve molam dajte covek so moze da go sredi pvoj problem da si go podignam drzavjanstvoto.

Fala vi odnapred


Sent from my iPhone using Tapatalk
Javis e kaj Ruse samo on ke ti zavrsi rabota!
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Здраво на ситее јас после повеќе од 2 месеци повторно активен на форумот инаку пред некој ден си го земав државјанството од амбасада во Скопје после 2 пратени молби во Министерство за правосудие конечно завршив работа.Дали знаете до каде се со одобрување на адресите и егн во Општина Средец?
Автоматски споено мислење:

Здраво на ситее јас после повеќе од 2 месеци повторно активен на форумот инаку пред некој ден си го земав државјанството од амбасада во Скопје после 2 пратени молби во Министерство за правосудие конечно завршив работа.Дали знаете до каде се со одобрување на адресите и егн во Општина Средец?
 
Член од
7 ноември 2020
Мислења
187
Поени од реакции
191
Здраво на ситее јас после повеќе од 2 месеци повторно активен на форумот инаку пред некој ден си го земав државјанството од амбасада во Скопје после 2 пратени молби во Министерство за правосудие конечно завршив работа.Дали знаете до каде се со одобрување на адресите и егн во Општина Средец?
Автоматски споено мислење:

Здраво на ситее јас после повеќе од 2 месеци повторно активен на форумот инаку пред некој ден си го земав државјанството од амбасада во Скопје после 2 пратени молби во Министерство за правосудие конечно завршив работа.Дали знаете до каде се со одобрување на адресите и егн во Општина Средец?
4 do 5 meseci ne ti begaat januari tek!
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
4 do 5 meseci ne ti begaat januari tek!
епа ако е до јануари тогаш се 3 месеци сега не би требало да има застој изборите поминаа,предцедателски има во октомври така да ако нема застој месеци е реално
 
Член од
7 ноември 2020
Мислења
187
Поени од реакции
191
епа ако е до јануари тогаш се 3 месеци сега не би требало да има застој изборите поминаа,предцедателски има во октомври така да ако нема застој месеци е реално
kasnat mnogu januari tek pocna i ima od dekemvri ne sredeni ima uste! 4 do 5 meseci ke si cekas!
 
Член од
8 декември 2020
Мислења
26
Поени од реакции
39
Здраво друштво. Штотуку почина дедо ми (преку кој се поврзувам за потекло со негово крштениче), па ме интересира дали сега треба дополнително да доставам и посмртница со остатокот од документите? Инаку сум на финален преглед.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom