Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Update!

Низ сите дискусии за земање на државјанството преку Софија или Скопје/Битола, уште некаде средината на октомври месец испратив до Правда барање за да ми се испрати државјанството до Битола (требаше преку Софија, но нели, целата ситуација е крш).

Значи, барање што го средив јас, на бугарски јазик, пратено преку обична пошта. Благодарам до @Alexija

Е па, го добиле и ми го праќаат во Битола. :)

Прегледај го приврзокот 274363
Премногу сум среќна што добронамерните совети стигаат далеку!
Нека ти е со среќа од се срце! Честитки и за добро да ти служи!!!
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Brat cestito na dobieniot ukaz denes bi sakal da te prasam ako mozesh da ni slikas kako izgleda pismoto sto si go pratil dodeka beshe na polozitelno i kako go isprati?Ako vekje go nemas togas ako mozesh da spodelis sto napisa sestra mi e na pocetok na mart polozilteno i saka da isprati pismo do MP ako vekje ne e kasno pozdrav i sekoe dobro
Нема проблем:

IMG_20201113_175218_214.jpg
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Meh za kolku vreme ti prakat ukaz u ambasada od koga ke ja pratis molbata?
Ова го пратив на 15.10.2020.
Значи, цел месец пред мојот Указ. Следев ситуација, се консултирав тука со членови, следев дискусија. :)
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Ова го пратив на 15.10.2020.
Значи, цел месец пред мојот Указ. Следев ситуација, се консултирав тука со членови, следев дискусија. :)
Kako go prati mislam preku posta-mk ,dhl,tnt,ups ili go odnese preku posrednik
 

Kajgana Shop

На врв Bottom