Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
13 октомври 2020
Мислења
215
Поени од реакции
366
Marinela e precedatel na bugarski ulturen klub '' Makedonsko -bugarsko prijatelstvo '',kako shto Lazar Mladenov e na BKKS.Tie se ovlasteni da izdavaat ''potvrdi'' deka liceto ima bugarsko poteklo ili na bugarski(proishod)i taa potvrda megjudrugite dokumenti e osnova za bobivanje na Blgarski Proishod od DABC-toa e drzavna agencija za bugari vo stranstvo i bez nivnoto uverenie za proishod nemozes da zakazes intervju (osven za tie so majka, tatko bugarski drzavjani)nitu pak da apliciras za bugarsko drzavjanstvo vo Ministerstvo za pravosudie.Tebe proishodot nema da ti se promeni,nitu pak potvrdata,toa veke e zavrsena rabota i ti imas aplicirano vo pravosudie.Sega kolku za potkrepa i rascistuvanje na dokumentite ,ti go prakas uverenieto od maticno,se so cel da ne rizikuvas da te odbijat.I toa e toa.Prati go uverenieto shto poskoro .
Blagodaram mnoguuuuuuuu @palekrstic
 
Член од
19 август 2020
Мислења
55
Поени од реакции
187
Чисто за информација денес подигнато државјанство во Битола, 5 недели по добиениот указ.Указот бил потпишан на 24 август а кај мене беше сменето на 14 септември.Си даваат 3 4 недели простор додека објават.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Чисто за информација денес подигнато државјанство во Битола, 5 недели по добиениот указ.Указот бил потпишан на 24 август а кај мене беше сменето на 14 септември.Си даваат 3 4 недели простор додека објават.
Zosto nekoj cekaat po 5 6 meseci za podiganje ukaz a ti si go zemal za 2 meseci ? Bravos cestitki
 
Член од
3 јануари 2020
Мислења
215
Поени од реакции
231
Tesko ovoj mesec ke ima za nasi 16 Ukazi,20 dojde samo 3 ukazi do sea neznam sto se slucuva ama unazad 7 meseci sekad ima okolu 16 ukazi
 
Член од
26 мај 2020
Мислења
72
Поени од реакции
106
Kolku prepiski se potpisani ovoj mesec ?? vo tie 3 ukazi?? poso prosecno 1300 prepiski se potpisuvaat na mesec
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Vazno bg ambasadarot sekoj den go gledam gezminja na golemo pravi,da se zafati za rabota slabo nemoze od 12 do 3 od kafanava da go stanat :D klati vrata zemaj plata
Автоматски споено мислење:

Kolku prepiski se potpisani ovoj mesec ?? vo tie 3 ukazi?? poso prosecno 1300 prepiski se potpisuvaat na mesec
150 prepiski od ukaz do sega
 
Член од
19 август 2020
Мислења
55
Поени од реакции
187
Zosto nekoj cekaat po 5 6 meseci za podiganje ukaz a ti si go zemal za 2 meseci ? Bravos cestitki
Преку посредник ја терам работата, поднесе молба до Софија, со дадено полномоштво заверено на нотар овде. Ако процедурата се тера преку посредник не верувам да чека некој повеќе од 2 месеци за да го подигне државјанството.
 
Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
Zosto nekoj cekaat po 5 6 meseci za podiganje ukaz a ti si go zemal za 2 meseci ? Bravos cestitki
Moj prijatel go zema vo skopje za dve nedeli !!!!
Автоматски споено мислење:

Na 23 sep mu bilo podneseno na 8 oktomvri mu bilo stignato ama zatoa i mu pobarale dopolnitelni dokumenti izvod I vencanica plus 45€
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Конечно !!!!
Голема благодарност до Пале! Како ме советуваше несебично до сега!
До сите членови кои контактираа со мене до крај ! И со некои од нив станавме и пријатели @M.M.M
Специјална благодарност за денешниот ден, кога бев да си подигнам сабајле во амбасада во Скопје удостоверението, исто така морав да се тестирам, утре ќе патувам. Таа специјална благодарност ја посветувам на @Jovicaaa , кој сподели за ефтините тестови во институтот на јавно здравје, вистина е, бев сабајле, си се тестирав за 1850 денари и заштедив сума пари за разлика од приватните! Резултат даваат во 18 часот истиот ден!
СЛЕДЕТЕ ГО ФОРУМОТ, ОВДЕ ИМА ПРЕКРАСНИ НАПАТЕНИ ДУШИ КОИ ПОМАГАТ НЕСЕБИЧНО!
ПС: @Blgarceto еве да ти течат лигите за надеж да си добиете сите!
Продолжувам процедура останата во Софија.
Ви благодарам на сите за советите!!!
@Bibo i @orel100 srcki :angel:
 

Attachments

Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
Конечно !!!!
Голема благодарност до Пале! Како ме советуваше несебично до сега!
До сите членови кои контактираа со мене до крај ! И со некои од нив станавме и пријатели @M.M.M
Специјална благодарност за денешниот ден, кога бев да си подигнам сабајле во амбасада во Скопје удостоверението, исто така морав да се тестирам, утре ќе патувам. Таа специјална благодарност ја посветувам на @Jovicaaa , кој сподели за ефтините тестови во институтот на јавно здравје, вистина е, бев сабајле, си се тестирав за 1850 денари и заштедив сума пари за разлика од приватните! Резултат даваат во 18 часот истиот ден!
СЛЕДЕТЕ ГО ФОРУМОТ, ОВДЕ ИМА ПРЕКРАСНИ НАПАТЕНИ ДУШИ КОИ ПОМАГАТ НЕСЕБИЧНО!
ПС: @Blgarceto еве да ти течат лигите за надеж да си добиете сите!
Продолжувам процедура останата во Софија.
Ви благодарам на сите за советите!!!
@Bibo i @orel100 srcki :angel:
CESTITKIIII SVAKA CAST IZIGRANO ISKUSNO
 

Kajgana Shop

На врв Bottom