Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Pale ne praj srcev udar da dobijam


Sent from my iPhone using Tapatalk
Има и указ 178/2018 преписки околу 23485/2018 и овој е за странци.......ќе видиме дали ќе има денес и за нас,но битно дека ќе има укази!!!!
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
789
Поени од реакции
2.318
Nikogas poveke da ne siriite negative energija imalo i ke ima ukazziiiiiiiiii ........ Site so ke sirat propaganda vo stilot ke nema zaglavilo gotovooooo predlagam na adminot da se stavat na BLOKKKLLLLLLL .. pa neka jadat g...a na drugo mesto. @Нuкола
Haha drugar ne se zamaraj so toa gledaj da ima ukazi za nas :D
 
Член од
6 април 2017
Мислења
330
Поени од реакции
444
A zosto nas ne preskoknale?Този указ не е указ!
 
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2020
Мислења
3
Поени од реакции
9
Zdravo na site,
Moze da me dodadete vo spisokot: intervju Sofija, 04.07.2019, (dvajcata roditeli mi imaat BG drzavjansta) Status zadolzitelna.
Soprugot intervju Sofija, 04.12.2019, dokumenti so poredok i potvrda. Status zadolzitelna.
Dokolku se potrebni poveke informacii da dodadam, pisete :)
Pozdrav
 
Член од
19 април 2019
Мислења
20
Поени од реакции
48
Zdravo na site ako moze i mene da me dodadete vo spisokot.Intervju Sofija 02.10.2018(poteklo preku vujko koj ima Bg drzavjanstvo i plus odneseni dokumenti od umrenici od dedovci i pradedovci od zdruzenieto) Status: polozitelno od maj 2020.
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Бравоооо Александра со среќа да си го служиш ете и ти дочека:ljubove:
Фала ти многу најмногу Паленце !!!!! После 8 години луѓе не ми се верува !!!!!! ФАЛА ВИ НА СИТЕ ЗА ПОДРШКАТА!!! СИТЕ ДА СИ ДОЧЕКАТЕ НЕОПИШЛИВО ЧУВСТВО !
ПС: ИМАМ МАЈСТОРИ ДОМА, КОГА СКОКНАВ ОД СРЕЌА СЕ ИСПЛАШИЈА ЛУЃЕТО ХАХАХАХАХХАХА
 

Kajgana Shop

На врв Bottom