Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
8 март 2020
Мислења
11
Поени од реакции
21
Dali ima nekoj bila kakva informacija do kade se stignati so dopolnitelna? Za nekoj den 1 godina pravam so istiot status.
Лани во април со сопругот бевме ставени на дополнителна. Веднаш поднесовме повторно документи. Статус финална добивме на 14.08., значи година и четири месеци бевме на дополнителна. А сега од 29.09 сме на положително.
Имај трпение ќе стасаш на финална и ти , можеби побрзо оти гледам роковите за статусот положително е се скратени.
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
353
Поени од реакции
416
Nee cudno pisav i pogore sekoj mesec ima 16 ukazi,ama za zal ne znaeme koga ke gi objavat...jas zborev so mojot posrednik i mi rece zavrseni se site prepiski za 2019g ne se objaveni,i pogore i drugi clenovi pisaa deka nivniot posrednik isto im rekol..
A jas I ti od 25 Juni so some polozitelno koga ke zemime ukaz ???
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
17
Поени од реакции
3
Zdravo. Imam edno prasanje, ako znae nekoj da mi odgovori.
Jas bev na intervju i sega cekam drzavjanstvo, zdravje ako bide.
No dokolku smenam prezime, posto planiram vencavka ke ima li problem vo procedurata? Ili da si cekam uste
 
Член од
5 февруари 2019
Мислења
22
Поени од реакции
21
Edno prasanje sega na 22 oktomvri ke odam da go podignam drzavjanstvoto dali ima nekoja ubrzana procedura da mozam istiot den da se slikam i da ga podignam pasosot ili ne
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
559
Поени од реакции
1.086
Zdravo. Imam edno prasanje, ako znae nekoj da mi odgovori.
Jas bev na intervju i sega cekam drzavjanstvo, zdravje ako bide.
No dokolku smenam prezime, posto planiram vencavka ke ima li problem vo procedurata? Ili da si cekam uste
ne menjaj nisto sega za sega :)
Автоматски споено мислење:

Edno prasanje sega na 22 oktomvri ke odam da go podignam drzavjanstvoto dali ima nekoja ubrzana procedura da mozam istiot den da se slikam i da ga podignam pasosot ili ne
Zbori so posrednikot najdobro :)
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
99
Поени од реакции
99
Zdravo. Imam edno prasanje, ako znae nekoj da mi odgovori.
Jas bev na intervju i sega cekam drzavjanstvo, zdravje ako bide.
No dokolku smenam prezime, posto planiram vencavka ke ima li problem vo procedurata? Ili da si cekam uste
Немај мака мажи се слободно ќе си однесиш извод од тебе од сопругот и венчаница и нема никаков проблем. Некни го поминав тоа.

Инаку у 1 ден нема никакви шанси, у најмала рака за 2 дена, едно ноќевање таму моментално е ситуацијата. И тоа пак со добар посредник инаку една недела за матичен.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.065
Dali nekoj gi ima dobieno vo skoro vreme vrabotenite od bugarski konzulat Bitola na telefon i na koj broj, cela nedela vrtam nikoj ne kreva.
 
Член од
20 ноември 2019
Мислења
63
Поени од реакции
59
Edno prasanje sega na 22 oktomvri ke odam da go podignam drzavjanstvoto dali ima nekoja ubrzana procedura da mozam istiot den da se slikam i da ga podignam pasosot ili ne
Ако имаш некое инфо те молам кажи и јас сум 23-10 за подигање.
А дали знаеш за тест задолжително е нели?
Убава вечер!
 
Член од
30 ноември 2018
Мислења
110
Поени од реакции
144
Здр едно прашање можеби го има претходно веќе одговорено ама ако некој може да ми одговори колку точно се чека од интервјуто до финална бидејќи на мој другар лани на 02 октомври беше на интервју а сеуште му се нема сменето од задолжителна процедура во финална ? Благодарам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom