Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Kaleb

Where we’re going, we don’t need roads!
Член од
15 август 2020
Мислења
393
Поени од реакции
2.948
Луѓе, дочекав и јас финална! Не ми се верува! :))))) @Bibo можеш да ме смениш на списокот конечно :D
фајнали и ти дочека, честитки! Синоќа те мислев да те прашам денес дали имаш промена :)
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
175
Поени од реакции
151
Izvinete za off topic no sto e problemot znae nekoj?
sve to pisuvam e tocno i user i pass, dva dena mi e vaka sega otvoriv od web browser nema maka no od aplikacijata nemoze? Fala 45C082D3-CF17-4DC2-8B18-F7586AD72363.jpeg
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
Izvinete za off topic no sto e problemot znae nekoj?
sve to pisuvam e tocno i user i pass, dva dena mi e vaka sega otvoriv od web browser nema maka no od aplikacijata nemoze? FalaПрегледај го приврзокот 268767
Tapatalk imas nesto problem odi preku Browser u NEMAS gajle
Автоматски споено мислење:

@palekrstic Dali znaes od zadolzitelna do finalna do koj Broj prepiska se stignati ( za bratuced prasuvam bukvalno ) :)
Автоматски споено мислење:

@Alexija tuka sme ? Ajde .....iZgleda treba poaktivni na forumov da sme pa da Keene rabotava ....ajde od deneska Novo tromesecie ....vezi te se polecemo :)
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Член од
11 декември 2018
Мислења
7
Поени од реакции
16
ај ако можи некој да ми даде број од некој таксист што вози за Софиа
 
Член од
28 август 2020
Мислења
12
Поени од реакции
77
Pak ne razbrav!
Ako sakam od MK da vlezam vo BG so bugarski pasos dali moram da imam test ili karantin?
Ako sakam od MK da vlezam vo BG so makedonski pasos dali moram test da nosam?
Dvete mi se bitni, koj znae tocno ili bil skoro?
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Pak ne razbrav!
Ako sakam od MK da vlezam vo BG so bugarski pasos dali moram da imam test ili karantin?
Ako sakam od MK da vlezam vo BG so makedonski pasos dali moram test da nosam?
Dvete mi se bitni, koj znae tocno ili bil skoro?
Znaci od MK da vlezes vo BG so bugarski pasos mora test,i da zivees vo BG da sakas da vlezes vo MK za nazad mora test nasiov region se smeta za visoko kontaminiran
 
Член од
3 јануари 2018
Мислења
59
Поени од реакции
45
Pozdrav do site, daj kazete pismoto so se isprajka od Ambasada(konzulat Bitola) kako moze na covek posle mene so go zema drzavjanstvoto da mu e stasano a moeto uste ne ??? Ili i toa go rabotat so "PRIORITETI" ? Dali nekoj moze okolu ova da mi objasni so pravat i mojot predmet ako e ostaven na "CEKANJE" kako da se sredi rab?
 
Член од
3 август 2020
Мислења
56
Поени од реакции
40
Pozdrav do site, daj kazete pismoto so se isprajka od Ambasada(konzulat Bitola) kako moze na covek posle mene so go zema drzavjanstvoto da mu e stasano a moeto uste ne ??? Ili i toa go rabotat so "PRIORITETI" ? Dali nekoj moze okolu ova da mi objasni so pravat i mojot predmet ako e ostaven na "CEKANJE" kako da se sredi rab?
Najdobro ti e da si najmis posrednik,tie gi imaat kontaktite vo konzulat i ambasada.Ima clenovi sto moze da ti pomognat okolu koj posrednik najbrzo moze da ja zavrsi rabotata
 

Kajgana Shop

На врв Bottom