Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
14 јануари 2020
Мислења
136
Поени од реакции
621
Zdravo zivo
Edno kratko banalno dosadno prasanje
Da mi izvinite
Kolku vreme se ceka sega od finalna do polozitelno
Fala na site so ke odgovorat i na onie so nema da odgovorat ubav den na site pozdrav
Mislam deka momentalno se ceka od 18 do 20 meseca sega finaleto se ceka mnogu a potpisot e skraten taka da isto ti ide kako i predhodno sto bese
Моментално се обработува Јуни/Јули 2019, што значи дека од интервју до положително, во најдобар случај, се чека 3 год и 2 месеци. А, реалноста е дека најголем дел од преписките се враќаат на дополнителна.
 
Член од
21 август 2019
Мислења
22
Поени од реакции
61
Zdravo zivo
Edno kratko banalno dosadno prasanje
Da mi izvinite
Kolku vreme se ceka sega od finalna do polozitelno
Fala na site so ke odgovorat i na onie so nema da odgovorat ubav den na site pozdrav
Od intervju do polozitelno 3 godini.
Sto ne znaci deka taka ke prodolzi. Kako Sto znam Sega ne mozes da odis na intervju bez dokumenti za poteklo( star bugarski dokument) I ako e taka logicno treba da bide pokratko vremeto.
 
Член од
21 декември 2021
Мислења
12
Поени од реакции
12
Може некој овде на форумот да објави датотека за преписки по консулски пат?
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
266
Поени од реакции
523
Da prasam edno prasanje za moj drugar. Za novi termini za intervju vo sofija ke se ceka pak link posle 16 dekemvri za nov period od 6 meseci kako so bese i za od juli do dekemvri sea?
 
Член од
8 декември 2019
Мислења
13
Поени од реакции
17
Kakva je situacija da li su poceli da rade ? Da li se potpisuju Ukazi ? Ima li neko informacije ? Hvala svima
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
6
Поени од реакции
11
Zdravo da prasam dali nekoj ima izvadeno document od arhiva za svoj predok so poteklo od Drenak krivopalanecko online ili direkno vo Bugarija.Fala
 
Член од
17 април 2018
Мислења
21
Поени од реакции
10
Итно ми е многу затоа што посредникот што ми е ми ги зема парите и сеа не крева.... Што со тие што ги нема на табелата преписки по конзулски пат, а завршиле интервју и земале бројче. Иначе 1 година помината од интервју во Битола и уште ми стои овој статус..... Приета молба с входјашт N:
ПОМОШ дечкии ве молам
Автоматски споено мислење:

Може некој овде на форумот да објави датотека за преписки по консулски пат?
 

Attachments

Член од
14 јануари 2020
Мислења
136
Поени од реакции
621
Промени од денес

Финална во нередовна

20371/2019 Преписката е нередовна...С'обштението е публикувано на 25.08.2022 г.
20373/2019
20375/2019
20378/2019

Во последно време сите промени се од финална во нередовна. Привидно се работи по нешто, ама реалноста е дека голем дел од овие преписки повторно треба да се проверуваат бидејќи повеќето ќе пробаат да достават било каков документ.
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
178
Поени од реакции
183
Итно ми е многу затоа што посредникот што ми е ми ги зема парите и сеа не крева.... Што со тие што ги нема на табелата преписки по конзулски пат, а завршиле интервју и земале бројче. Иначе 1 година помината од интервју во Битола и уште ми стои овој статус..... Приета молба с входјашт N:
ПОМОШ дечкии ве молам
Автоматски споено мислење:
И мене уште ми стои тој статус, од ноември до сега, интервју ве конзулат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom