Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
28 октомври 2019
Мислења
266
Поени од реакции
523
Што се случува кога ќе пројде рокот за дополнителни документи, веднаш одиваат ?
Автоматски споено мислење:


Што се случува кога ќе пројде рокот за дополнителни документи, веднаш одиваат ?
Ke te vratat na finalna kako so bese pred da se stavat na dopolnitelna i posle otkaz :(
 
Член од
2 септември 2021
Мислења
52
Поени од реакции
31
Дали ќе може некогаш да се закаже онлајн термин за пасош за во Софија со ваква тековна корупција? (n)
 
Член од
31 јануари 2022
Мислења
20
Поени од реакции
50
Зна ли се колико предмета месечно обрађују?
 
Член од
10 декември 2021
Мислења
5
Поени од реакции
6
Zdravo. Na intervju bev vo sredina na dekemvri 2021 i denes mi smenija od zadolzitelno na finalna (bev so svidetelstvo od baba). Proverete si tie sto bile toj period otprilika na intervju dali vi e smenet statusot
 
Член од
19 октомври 2005
Мислења
30
Поени од реакции
17
Zdravo. Na intervju bev vo sredina na dekemvri 2021 i denes mi smenija od zadolzitelno na finalna (bev so svidetelstvo od baba). Proverete si tie sto bile toj period otprilika na intervju dali vi e smenet statusot
Na soprugata isto i se smeni na finalna intervju dekemvri , a mene intervju isto dekemvri uste ne mrdnalo - prieta molba samo stoi da ne znae nekoj so e kako s toj status inaku site dokumenti dobri so vona kniska
 
Член од
21 август 2019
Мислења
22
Поени од реакции
61
Minatata nedela se smeni statusot I baraat star dokument. Int. 18.06.2019 so potvrda od klub
 
Член од
6 август 2015
Мислења
463
Поени од реакции
769
Minatata nedela se smeni statusot I baraat star dokument. Int. 18.06.2019 so potvrda od klub
До кога ти е "краен рок" ?

Иначе ќе чекаш ко останатите нас (сигурно сме десетина илјади ако ти е за утеха) да видиме што ќе одлучат.
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
266
Поени од реакции
523
Znaci juni- juli go rabotat bez razlika dali ima promena na dopolnitelna ili polozitelno:) toa mi bese i prasanjeto fala vi!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom