Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
22 декември 2011
Мислења
17
Поени од реакции
31
Дечки да не ве разочарувам ама вчера случајно се сретнав со мојот посредник и општ муабет како врви работата.... Ми вели од нова година одам странство на работа, нема веќе профит од пасошиве. Јас му велам зошто? Тој одговара абе една година веќе не може да се закажуваат за интервју нови луѓе, само водам старите што сум ги закажал пред една година, да ги истуркам и тие, и готово немам повеќе што да работам. Незнам колку е точно ова што кажува, ама ако е така работата нема да врви. Испадна кој земљ досега зема, другите чекање на неопределено време. За жал.
Ima mnogu koi se izgorele od posrednik i si brkaat rabota samite.Eden od niv sum i jas
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
694
Поени од реакции
3.865
Указ дечки и кај мене! Честитки на сите што чекавме! Бидна.

Интервју 25.03.2019, положително 26.03.2021, денес 08.11.2021 година указ.
Aj cestito neka e:ајнапиво:Bas si mislev na tebe (da ne me svatis pogresno :pos: )... Napisi ako sakas u poraka koe brojce bese, da vidam dali kolku sum bil blizu:D...ne mora celoto. Se najdobro. Pozdrav:pijani:
 
Член од
30 март 2021
Мислења
25
Поени од реакции
53
Дечки ај мала помош односно дообјаснување,кога ке ги легализирам изводите дали треба да бидат во две оргинални копии (легализиран и преведен) како што знам едната копија ти ја земаат во општината а другата во МВР,односно дали ти ги зимаат кога поднесуваш за ЕГН и пасош или ги бараат само на увид.
Фала однапред на сите во форумот,одиме за Софија :cuc:па можеби ке се сретнаме тамо
 
Член од
2 јуни 2019
Мислења
20
Поени од реакции
35
Denes e golem den za mene, posle skoro 6 godini cekamje dobiv ukaz. Podnesov za proishod Mart 2016 mi zakazaa za oktomvri 2016 vo bugarska ambasada. Go zemav Januari 2018 i ne zakazav intervju zasto posrednikot mi rece ke sredi preku red, ama otposle mi kaza deka ne moze. Pravev intervju 25 Mart 2019 vo Sofija po novoto elektronsko zakazuvanje.
Podnesov preku dvajcata pradedovci zasto proishodot go zemav od na tatko mi stranata a vencanicata ja najdov od na majka mi stranata.
Posle 2 godini i 7 meseci mi go potpisale i naskoro ke idam da se slikam i begam od mocvarata severna makjedonja.
Na site Bugari im posakuvam da go zemat bugarskiot pasos i da go ostvarat svojot son kade i da sakaat da ziveat..:jeeee:
Автоматски споено мислење:

Polozitelno bev od 26 Mart 2021
Автоматски споено мислење:

Toa zlatno rache sakam da i go bacam na Gozpozata Ilijana Jotova sto mi go potpisala drzavjanstvoto:bance::backa:
Fala bogu ke te nema na forumov da trues so gluposti btw CESTITO bugarinesevernomakedonski
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
3.862
Поени од реакции
3.191
*****Апдејт 08.11.2021*****

СПИСОК НА ПОЛОЖИТЕЛНО

МАРТ 2021

[УКАЗ 190] 26.03.2021 @Blgarceto - фин 14.10.2020 - инт СОФ 25.03.2019 - крштеница и венчаница
[УКАЗ 190] 26.03.2021 @Pitbull90 - фин 15.10.2020 - инт СОФ 25.03.2019
[УКАЗ 190] 26.03.2021 брат на @Milenija - фин 15.10.2020 - инт СОФ 21.03.2019 - преку сестра
[УКАЗ 190] 26.03.2021 @ДЕСПОТ
[УКАЗ 190] 26.03.2021 @|Volkswagen| - инт СОФ 25.03.2019
[УКАЗ 190] 26.03.2021 @BigMan - инт СОФ 25.03.2019

АПРИЛ 2021
03/04.2021 пријател на @Bigo - инт СОФ 15.02.2019 - изводи и потврда
07.04.2021 @Dionea - фин 06.11.2020 - инт СОФ 25.03.2019
07.04.2021 @Ki4avec - фин 17.09.2020 - инт СОФ 27.03.2019 - изводи од прадедо и потврда
07.04.2021 @Los-Che - фин 16.10.2020 - инт СОФ 27.03.2019 - потврда
07.04.2021 @MarjanM - фин 20.10.2020 - задол 16.04.2019 - инт СКО 21.01.2019 - потврда
07.04.2021 @Тоде Гранката - фин 15.10.2020 - инт СОФ 26.03.2019
07.04.2021 @kulica - фин 12.10.2020 - инт СОФ 27.03.2019
07.04.2021 @Bourbon - фин 09.12.2020 - задолж. 05.06.2019 - инт 12.12.2018
16.04.2021 @dzordz1234 - фин XX.11.2020 - задол 05.04.2019 - инт СК 07.02.2019 - родител
16.04.2021 @dragozova - фин 11.11.2020 - инт СОФ 02.04.2019 - произход
16.04.2021 @Чекачот - фин 20.11.2020 - инт СОФ 01.04.2019 - умреница од дедо и потврда
21.04.2021 @Altair75 - фин 13.11.2020 - инт СОФ 08.04.2019 - потврда
21.04.2021 @Nedanoski - фин 12.11.2020 - инт СОФ 04.04.2019 - потврда и изводи

МАЈ 2021
10.05.2021 @Jorgovan123 - фин 20.11.2020 - инт СОФ 10.04.2019 - преку вујко
10.05.2021 Сестра на @ns2094 - фин 20.11.2020 - задол ХХ.04.2019 - инт СКО 11.02.2019 - родител
10.05.2021 @Igorste - фин 21.11.2020 - инт СОФ 10.04.2019
20.05.2021 @Mar12- фин 25.11.2020 - инт СОФ 15.04.2019 - свидетелства од баба

ЈУЛИ 2021
13.07.2021 @stojko96 - фин 12.11.2020 - инт СОФ 03.04.2019 - родител
14.07.2021 @MargeSimpson - фин 26.11.2020 - инт СОФ 16.04.2019 - воена книшка
14.07.2021 @Dzu! - фин 20.11.2020 - инт СОФ 17.04.2019
20.07.2021 @to6e - фин 30.11.2020 - инт СОФ 18.04.2019
26.07.2021 @Riste123@ - фин 30.11.2020 - инт СОФ 22.04.2019

АВГУСТ 2021
24.08.2021 @sterjovmk - фин 10.12.2020 - инт СОФ 07.05.2019 - изводи, потврда, документи од сестра

СЕПТЕМВРИ 2021
21.09.2021 @mameha - инт 04.2019 - преку братучед и прадедо
21.09.2021 @Piroćanac - фин 11.12.2020 - инт СОФ 13.05.2019

ОКТОМВРИ 2021
20.10.2021 @Vaneee - инт СОФ 17.04.2019
20.10.2021 @TheTomBoyy - инт СОФ 18.04.2019 - потврда
20.10.2021 @Howl - задол 05.2019 - инт БТ 02.2019 - потврда, изводи и свидетелство
20.10.2021 @Djino - фин 21.12.2020 - инт СОФ 16.05.2019
22.10.2021 @mcuska - фин 07.01.2021 - инт БТ 08.03.2019 - родител
26.10.2021 @Principielen - фин 03.02.2021 - инт 20.05.2019 - родител

НОЕМВРИ 2021
05.11.2021 @Vasil Todorv - инт СОФ 21.05.2019
05.11.2021 пријател на @Pale96 - фин 30.12.2020 - инт СОФ 22.05.2019_____________________________________________________________________________________


СПИСОК НА ФИНАЛНА

ДЕКЕМВРИ 2020

@DanielKr - инт СОФ 14.05.2019
10.12.2020 @KDA - инт СОФ 28.05.2019
17.12.2020 снаа на @branko1 - инт СОФ 28.05.2019
17.12.2020 @Tinosaur - инт СОФ 04.06.2019
20.12.2020 @Dddany - инт СОФ 28.05.2019 - родител
21.12.2020 сестра на сопруга на @Poch - инт СОФ 15.05.2019
21.12.2020 @ickaicka2 - инт СОФ 22.05.2019
XX.12.2020 @Krismarkic - инт СОФ 28.05.2019
ХХ.12.2020 @Butterfly77 - инт СОФ 28.05.2019 - изводи од прадедо и потврда
30.12.2020 @jakvla - инт СОФ 04.06.2019
30.12.2020 @Karas Sk - инт СОФ 22.05.2019
30.12.2020 @A.N.Z - инт СОФ 21.05.2019
30.12.2020 @petreski.martin - инт СОФ 23.05.2019
30.12.2020 @GeLee - инт СОФ 21.05.2019
31.12.2020 @jamieson - инт СОФ 06.06.2019 - документи од дедо и потврда

ЈАНУАРИ 2021
06.01.2021 @angel1997 - инт СОФ 27.05.2019
07.01.2021 сестра на @KDA - инт СОФ 28.05.2019
07.01.2021 @Ace.btm - инт СОФ 29.05.2019
11.01.2021 @em1l1ja - инт СОФ 06.06.2019
11.01.2021 @marrkoski - инт СОФ 10.06.2019
12.01.2021 @RockyVr - инт СОФ 12.06.2019
13.01.2021 @man united@ -инт СОФ 03.07.2019 - потврда
13.01.2021 @KALJO123 - инт СОФ 10.06.2019 - брат и происход
13.01.2021 @ajax090 - инт СОФ 12.06.2019
14.01.2021 @sophiee - инт СОФ 17.06.2019
15.01.2021 @perka1 - инт СОФ 18.06.2019 - потврда
15.01.2021 @@@@@ - инт СОФ 19.06.2019 - потврда
15.01.2021 @Ivana2234 - инт СОФ 20.06.2019
XX.01.2021 @Bambi12 - инт СОФ ХХ.06.2019
18.01.2021 @Zyzzz91 - инт СОФ 20.06.2019 - потврда и изводи
18.01.2021 @mekillaz - инт СОФ 26.06.2019 - потврда и изводи
19.01.2021 @SFRJ87 - инт СОФ 26.06.2019
20.01.2021 @AlexN - инт СОФ 27.06.2019 - потврда и изводи
21.01.2021 @Wolf5 - инт СОФ 02.07.2019 - потврда и изводи
21.01.2021 @Atlantida82 - задол 03.07.2019 - инт БЕО 03.2019
XX.01.2021 @Headache - инт СОФ 02.07.2019
XX.01.2021 @Vlatko0306 - инт СОФ 11.07.2019 - изводи од прадедо и потврда
25.01.2021 @jankerot - инт СОФ 02.07.2019
26.01.2021 @planic85 - инт СОФ 10.07.2019
28.01.2021 @DinaMandarina - инт СОФ 04.07.2019 - 2 родитела

ФЕВРУАРИ 2021
02.02.2021 @Sashhe - инт СОФ 08.07.2019 - родител
02.02.2021 @megi289 - инт СОФ 19.08.2019
03.02.2021 пријателка на @Atlantida82 - задол 25.07.2019 - инт БЕО 05.2019
03.02.2021 @Maliot_princ - инт СОФ 03.07.2019
04.02.2021 сестри на @dzordz1234 - задол 27.07.2019 - родител
05.02.2021 @Miky - инт СОФ 31.07.2019 - сведителство и изводи
09.02.2021 @Tefko - инт СОФ 13.08.2019 - родител
12.02.2021 @sasko** - инт СОФ 20.08.2019 - потврда
12.02.2021 братучед на @Anagals - инт СОФ 07.08.2019
12.02.2021 сопруга на @vojkan88 - инт СОФ 24.09.2019
12.02.2021 @Martinh - инт СОФ 03.10.2019
12.02.2021 @Dimitrovski - инт СОФ 05.09.2019 - преку тетка
XX.02.2021 @The S- инт СОФ 03.09.2019 - дедо
ХХ.02.2021 @Пецо - инт 30.05.2019
15.02.2021 @Stojkovz - инт СОФ 12.08.2019 - 2 родитела
24.02.2021 @born slippy - инт СОФ 14.08.2019 - документи од брат и потврда
25.02.2021 @Mite1992 - инт СОФ 10.12.2019 - брат
26.02.2021 @MadA@FakA - инт СОФ 03.10.2019

МАРТ 2021
01.03.2021 @BRLIV1 - инт СОФ 14.10.2019 - изводи, потврда и документи од сестра
01.03.2021 @Stanipadni - инт СОФ 15.10.2019
04.03.2021 @Bibo - инт СОФ 19.09.2019 - 2 родителa
XX.03.2021 @The_IRON_MAN - инт СОФ 18.09.2019
10.03.2021 @gooce
12.03.2021 сестра на @Lawyer2017 - инт СОФ 20.11.2019
15.03.2021 @TM88 - инт СОФ 29.10.2019
16.03.2021 роднина на @milky - инт СОФ 08.10.2019
17.03.2021 сопруг на @DinaMandarina - инт СОФ 04.12.2019 - поредок и потврда
ХХ.03.2021 сопруга на @Sampion
ХХ.03.2021 @marjann123 - инт БТ ХХ.10.2019
22.03.2021 @ostajse - инт СК 11.2019
23.03.2021 @JustMe123 - инт 16.01.2020
24.03.2021 сопруг на @Sara2018 - инт СОФ 08.01.2020 - потврда
24.03.2021 @Kostic17 - инт СОФ 21.01.2020
24.03.2021 @Peroronchino - инт 04.02.2020
25.03.2021 @Coolgirl89 - инт 15.01.2020 - брат, дедо и потврда
26.03.2021 @Paola - инт СОФ 14.01.2020 - родител

АПРИЛ 2021
01.04.2021 @panterce4 - инт СОФ 14.02.2020
02.04.2021 сестра на @Slagjann - инт СОФ 12.02.2020
06.04.2021 сестра на @jovanxzzy - инт 06.12.2020
09.04.2021 @saleelektrik - задол 11.02.2020 - инт НИШ 29.10.2019
09.04.2021 @Mniko - задол 06.08.2020 - инт ХОЛ 17.06.2020
ХХ.04.2021 @Frau - задол 06.08.2020 - инт СК 18.05.2020
24.04.2021 @ajdutin - инт СОФ 09.09.2020 - документи од дедо 1916
26.04.2021 @Tlo88 - задол 17.09.2020 - инт 16.07.2020

МАЈ 2021
11.05.2021 @LoloMK - инт 14.08.2020 - изводи
14.05.2021 @Lawyer2017 - загол 03.09.2020 - инт 22.06.2020
20.05.2021 сопруга на @Keko1986 - инт 28.10.2020
ХХ.05.2021 @mariopasadena инт СОФ ХХ.08.2020

ЈУНИ 2021
06.06.2021 @branko1 - задолж 01.02.2021 - инт БТ 18.08.2020 - родител
09.06.2021 пријателка на @vojkan88 - инт СОФ 18.11.2020 - потврда и изводи од прадедо
09.06.2021 @Akac - инт СОФ 25.11.2020
25.06.2021 @alanser - инт 31.12.2020

ЈУЛИ 2021
26.07.2021 @niikoolaa - задолж 23.03.2021 - инт БЕО 09.12.2020 - воена книшка

АВГУСТ 2021
02.08.2021 @Makva - задолж 19.03.2021 - инт СК 03.11.2020
12.08.2021 @Vaga77 - задолж 13.04.2021 - инт СК 15.01.2021
13.08.2021 @Vincere - задолж 14.04.2021 - инт БТ 29.10.2020
18.08.2021 @PoLyPoLy - инт БТ 29.09.2020

СЕПТЕМВРИ 2021
29.09.2021 @SlavisaMali - задолж 04.2021 - инт БТ 14.10.2020 - изводи и потврда

ОКТОМВРИ 2021
26.10.2021 мајка му на @Itsmee - задолж ХХ.06.2021 - инт БТ ХХ.03.2021_____________________________________________________________________________________


СПИСОК НА ДОПОЛНИТЕЛНА


@Koce Zafir - инт СОФ 15.04.2019
@ZokiPeki - инт СОФ 16.04.2019 - родител
татко на @ZokiPeki - инт СОФ 16.04.2019
пријател на @Rabrobil - инт СОФ 16.04.2019 - родител
@Bani - инт СОФ 17.04.2019 - потврда и изводи
@Nikolija19 - инт СОФ 17.04.2019
@Laze123 - инт СОФ 24.04.2019
@Mala 74 - инт СОФ 24.04.2019
@SlipperyHeights - инт СОФ 24.04.2019 - прадедо пред 1918
@vajs - инт СОФ 30.04.2019 - извод од прадедо и потврда
@Soundproof - инт СОФ 30.04.2019
@Leoni
Стеф, пријател на @Altair75 - инт СОФ 07.05.2019 - потврда и изводи
сопруга на @sterjovmk - инт СОФ 07.05.2019 - потврда и изводи
@alexander1963 - инт СОФ 07.05.2019
@Ivan74 - инт СОФ 08.05.2019
@Rossy - инт СОФ 13.05.2019
@VaseAmani - инт СОФ 13.05.2019
@Paul Kersey - инт СОФ 14.05.2019
@Kaluge
@Жаргон


_____________________________________________________________________________________


СПИСОК НА ЗАДОЛЖИТЕЛНА

ФЕВРУАРИ 2021

26.02.2021 @Niko.niko - инт БТ 13.08.2020

ЈУНИ 2021
ХХ.06.2021 @Masha Glinka - инт БТ ХХ.10.2020

Чека бројче:
@Tamanka - инт 16.04.2021
@nepoznat1 - инт 24.08.2021 - изводи од прадедо
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.711
Поени од реакции
873
Член од
29 јули 2019
Мислења
134
Поени од реакции
251
Ajdee jas sum na red vise :) Mozda kje iznenadat uste utre. E tek sea kje bide refresh sekoj 5 minuti i nema nisto od rabota :)
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
694
Поени од реакции
3.865

Kajgana Shop

На врв Bottom