Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
Јас мислам дека ако требало до сега ќе те одбиеа...чим си за потпис од президенто ќе ти потпише само да дојдеш на ред и ти како мене тука негде ќе бидеме како што гледам и јас сум од ноември за потпис :) поздрав и имај надеж ќе биде здравје од Бога
Ne go lazi, od sovet na grazdanstvo gi pustaat, megjutoa sovetot na Jotova im dava otkaz. Moj drugar odbija so dokumenti od vujko, a i mnogu drugi isto odbija.
Deckovo neka si podnese za duplikat proishod sto poskoro, i da pocne nanovo procedura, iako sega ne se znae so situacijava koga ke se vratime u normala. No za zal dobiva otkaz so sigurnost.
 
Член од
18 јануари 2020
Мислења
14
Поени од реакции
11
Уште само 30 дена и ќе почнат со работа пак
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Fala na info. A dali ja imas molbata sto treba da se popolni za da moze drug da gi dostavi dokumentite namesto mene? Pozdrav
Pa ti ja prativ vo mojot post,no eve povtorno ke ti ja prepratam,ne si ja videla.
Автоматски споено мислење:

 

Attachments

Член од
12 март 2019
Мислења
26
Поени од реакции
40
Кој број е издаден последниот декрет за државјанство?
 
Член од
20 јуни 2017
Мислења
36
Поени од реакции
16
Kako i kade se vadi potvrda od bugarski klub? Ako znae nekoj ve molam neka mi pise privatna poraka. Pozdrav
 

Angjelche DE

Angjelche
Член од
25 јули 2019
Мислења
4
Поени од реакции
20
Ne go lazi, od sovet na grazdanstvo gi pustaat, megjutoa sovetot na Jotova im dava otkaz. Moj drugar odbija so dokumenti od vujko, a i mnogu drugi isto odbija.
Deckovo neka si podnese za duplikat proishod sto poskoro, i da pocne nanovo procedura, iako sega ne se znae so situacijava koga ke se vratime u normala. No za zal dobiva otkaz so sigurnost.
Ти друже си немал среќа затоа те одбиле кај Јотова. Како викаат малце к'сметот треба да работи, познавам многу луѓе што преку вујко имаат земено пасош. Иначе да се надоврзам со погорниот член јас исто бев на интервју 2018 5-ти фебруари за година и три месеци стасав до потпис кај Јотова без никакви доставувања на дополнителни документи. Но кога бев на интрвју посредникот ме посоветува да го замолам службеникот ако може да ги доатавам документите како сум докажал происход и службеникот ми заврши работа ги зема и не ме извадија на дополнителна и од 31 мај 2019 чекам потпис од Јотова единствен документ што извадив како потекло ми е потврдата од Струмичкиот бугарски клуб поточно од кај Лазар. Исто е битно и кој ти е посредник како ти ја брка работата пошто многу се зинати само пари да влечат за се нешто. Сопругата одеше преку истиот посредник она веќе си го зема пасошот така се надевам и јас дека во многу скоро време ќе го земам и јас.
 
Член од
4 февруари 2020
Мислења
21
Поени од реакции
8
Ти друже си немал среќа затоа те одбиле кај Јотова. Како викаат малце к'сметот треба да работи, познавам многу луѓе што преку вујко имаат земено пасош. Иначе да се надоврзам со погорниот член јас исто бев на интервју 2018 5-ти фебруари за година и три месеци стасав до потпис кај Јотова без никакви доставувања на дополнителни документи. Но кога бев на интрвју посредникот ме посоветува да го замолам службеникот ако може да ги доатавам документите како сум докажал происход и службеникот ми заврши работа ги зема и не ме извадија на дополнителна и од 31 мај 2019 чекам потпис од Јотова единствен документ што извадив како потекло ми е потврдата од Струмичкиот бугарски клуб поточно од кај Лазар. Исто е битно и кој ти е посредник како ти ја брка работата пошто многу се зинати само пари да влечат за се нешто. Сопругата одеше преку истиот посредник она веќе си го зема пасошот така се надевам и јас дека во многу скоро време ќе го земам и јас.
@Angjelce DE, koj ti bese posrednik, moze kontakt?
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
Ти друже си немал среќа затоа те одбиле кај Јотова. Како викаат малце к'сметот треба да работи, познавам многу луѓе што преку вујко имаат земено пасош. Иначе да се надоврзам со погорниот член јас исто бев на интервју 2018 5-ти фебруари за година и три месеци стасав до потпис кај Јотова без никакви доставувања на дополнителни документи. Но кога бев на интрвју посредникот ме посоветува да го замолам службеникот ако може да ги доатавам документите како сум докажал происход и службеникот ми заврши работа ги зема и не ме извадија на дополнителна и од 31 мај 2019 чекам потпис од Јотова единствен документ што извадив како потекло ми е потврдата од Струмичкиот бугарски клуб поточно од кај Лазар. Исто е битно и кој ти е посредник како ти ја брка работата пошто многу се зинати само пари да влечат за се нешто. Сопругата одеше преку истиот посредник она веќе си го зема пасошот така се надевам и јас дека во многу скоро време ќе го земам и јас.
Citaj malku poubavo, mene ne me odbile, ja sum vo procedura od 25 Mart 2019, a tie sto zemaa potpis preku vujko bea samo na pocetokot koga samo sto pocnaa da odbivaat, i imale srekja. Zakonot im e smenet i veke NE potpisuvaat so dokumenti od vujko, a veke ni sovetot na grazdanstvo ne gi pusta.
 
Член од
4 јануари 2019
Мислења
108
Поени од реакции
531
Може и тука,но во амбасада не работат се до 13 Мај,се јавив и прашав.Така да останува да се чека .......
Автоматски споено мислење:


https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html
На линков ќе најдеш корисни информации за статуси и времетраењето, само што сега се пробиени сите рокови.
Ако нешто не е јасно,пиши слободно.

Благодарам Пале, но на блогот не пишува за овој статус. Еве од вчера се смени во Образувана преписка и сега е во ред.
Благодараш уште еднаш.
Поздрав и чувајте се!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom