Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
A tebe sto ne ti e jasno, sto napagas i osuduvas odma???
I jas bev 14 meseci na zadolzitelna, ama sam kazuvas deka 3 meseci si bil na finalna... do sega finalna bea od 2 do 4 meseci maksimum, a jas vlagam vo 5ti mesec, zatoa i kulturno go prasav covekot koga bil na intervju za da znam dali e pred ili posle mene... ti ako ne ti odgovara nekoj sto prasal ili pisal ne moras ni da odgovaras, samo preskokni go postot, nikoj ne te prozva i ne se pravi pameten!!!
Niti napagjam ,niti osuduvam ,se izvinuvam ako te navrediv ,Jas sum bil 3 meseci na finalna preku Sofija a ti si 5 meseci na finalna preku Konzulat ako ne se lazam ili ? ....I finalnata e sega prodolzena .....vi odnos od porasni taka da prolistajte malce nanazad u CE se informirate ....By the Way ima nekoj ukaz Denes ili .....?????
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Ни осудуван ни црн печат
Но потврда немам доставено
Јас документите лично во министерство на правда ги носев.
Оригинали.
Автоматски споено мислење:


Во петок одам да си ги земам документите.
Да ме одбиеше советот барем немаше да имам надеж уште година дена.
Навистина ми е жал!!!
Незнам што да кажам , но еве да разјасниме малку,ако можеме да сватиме зошто вака се случило.
1.Дали убаво беше поврзана со изводи до предокот кој е на стариот документ?
2,Дали имаше некои разлики во Име Презиме во поврзувањата?
3.Дали на стариот документ пишуваше националност?
 
Член од
19 ноември 2019
Мислења
22
Поени од реакции
52
Niti napagjam ,niti osuduvam ,se izvinuvam ako te navrediv ,Jas sum bil 3 meseci na finalna preku Sofija a ti si 5 meseci na finalna preku Konzulat ako ne se lazam ili ? ....I finalnata e sega prodolzena .....vi odnos od porasni taka da prolistajte malce nanazad u CE se informirate ....By the Way ima nekoj ukaz Denes ili .....?????
Izgleda treba prvo da se opismenis i naucis kako da pisuvas, pa posle da delis soveti na drug, zatoa sto vaka kako sto e napisano nisto ne se razbira sto sakas da kazes... Ovde ja prekinuvam komunikacijata so tebe, zatoa sto nemam vreme, nitu sakam da se zanimavam so nepismeni i da se ubeduvam dali napagas, osuduvas ili ne... Se si kaza uste na prviot odgovor!!!
Eden sovet od mene: ako mozes pomogni na drugiot, ako ne, ne se pravi pameten i ne osuduvaj gi drugite, gledaj si go svojot dvor!!! Prijaten den!
 
Член од
6 август 2019
Мислења
78
Поени од реакции
191
Niti napagjam ,niti osuduvam ,se izvinuvam ako te navrediv ,Jas sum bil 3 meseci na finalna preku Sofija a ti si 5 meseci na finalna preku Konzulat ako ne se lazam ili ? ....I finalnata e sega prodolzena .....vi odnos od porasni taka da prolistajte malce nanazad u CE se informirate ....By the Way ima nekoj ukaz Denes ili .....?????
Jas sum preku ambasada, za 2 meseci mi se smeni od finalna na polozitelno
 
Член од
10 октомври 2017
Мислења
57
Поени од реакции
79
Моментално сум 15 месеци на задолжителна и абер нема да се смени. Ова ептен се успори работата ние што бевме после септември 2018 година на интервју
 
Член од
30 ноември 2019
Мислења
6
Поени од реакции
34
Koga bese na intervju? Od koga bese na finalna? Jas na intervju vo Sk na 29.06.2018, finalna od 15.09.2019 i uste nisto za 3 dena veke 5 mesec... sega i finalna ja prodolzija...
Intervju 23.8.2018 vo sofija,
Finalna 4/5. 9.2019
I od denes na polozitelno..
Se nadevam deka ke dobijam ukaz, no i ne sum siguren bidejki sum so dokumenti od prv bratuced ..
 
Член од
12 февруари 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo na site, ve molam kazete mi dali ima nekoe resenie za problemov 3 otkako imam pocnato so procedurata i deneska mi se smeni statusot. Dali postoi nekoe resenie ili zalba ili definitivno sum odbijan? Vi blagodaram
 

Attachments

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Zdravo na site, ve molam kazete mi dali ima nekoe resenie za problemov 3 otkako imam pocnato so procedurata i deneska mi se smeni statusot. Dali postoi nekoe resenie ili zalba ili definitivno sum odbijan? Vi blagodaram
kolku razbrav ti falele dokumenti dali gi dade site dopolnitelni? umrenica od dedo pradedo!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom