Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Од 11.14 2017 бев на интервју,од ноември 2018 чекам за потпис од вице..за колку време отприлика треба да очекувам резултати
Vo tekov na mesecov sigurno ke dobies odgovor dali imas potpisan ukaz ili otkas (nedaj boze) so kakvi dokumenti si?
 
Член од
8 април 2017
Мислења
47
Поени од реакции
72
I'ma li sansi po vase mislenje da dobijam drzavjanstvo so dokument od dedo so sluzel vojska vo bug so potvrda od zdruzenie I plus dokument od vujko Sakam pak da podnesam ili da ne gubam vreme I pari dobri li se dokazite ili ne vase mislenje
Jas zedov pasos samo so potvrda od Arhivot vo Veliko Trnovo od dedo mi deka bil Bg vojnik, tocno pred edna godina dobiv drzavjanstvo, ne nosev nikakvi drugo dokumenti nitu bev na dopolnitelni proverki, poupatenite clenovi ovde na forumot moze da kazat ama mislam deka i povrda da odneses pokraj voena kniska nema da bide problem
 
Член од
2 јули 2019
Мислења
27
Поени од реакции
12
Sakam da izvadam orginal dokument od Veliko Trnovo deka pradedo mi sluzel vojska pa Dali nekoj znae da mi kaze Dali treba licno da se odi ili moze nekoj drug da go izvadi dokumentot I dali izvodite sto se potrebni da se izvadi potvrda od zdruzenie gi zadrzuvaat tamu ili pak gi vrakjaat toa e kolku samo da se vide potekloto
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Sakam da izvadam orginal dokument od Veliko Trnovo deka pradedo mi sluzel vojska pa Dali nekoj znae da mi kaze Dali treba licno da se odi ili moze nekoj drug da go izvadi dokumentot.
Imase email im pisis i ti odgovaret sto treba da im ispratis treba da znajs od koja do koja godina sluzel,koj polk bil, koj region sluzel vojska taka neso bese, pa tie tamo ke go pobaraat i ke ti pratat smetka da im uplatis pari, jas nemam vajgano neka ti odgovorit nekoj drug od clenovive sho kako podetalno.
 
Член од
2 јули 2019
Мислења
27
Поени од реакции
12
Imase email im pisis i ti odgovaret sto treba da im ispratis treba da znajs od koja do koja godina sluzel,koj polk bil, koj region sluzel vojska taka neso bese, pa tie tamo ke go pobaraat i ke ti pratat smetka da im uplatis pari, jas nemam vajgano neka ti odgovorit nekoj drug od clenovive sho kako podetalno.
Vujko mi koga vadese pred tri godini trebalo licno mu kazale
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom