Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 март 2012
Мислења
34
Поени од реакции
35
Здраво. :)
Имам промена на статусот после една година и два месеци откако бев на интервју. Тековниот статус гласи: „По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.“ Би замолил барем неколку од апликантите кои претходно го имале овој статус и им е променет да ме известат колку време имаат чекано од промената на мојот тековен статус до наредниот.
Ви благодарам однапред.
Поздрав.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.981
Јас се надевам дека овие што поставуваат прашања кои се едно 8383848595 милиони пати одговорени се зафркаваат,инаку лек им нема[DOUBLEPOST=1559075398][/DOUBLEPOST]Нема друго објаснување за да постават прашање кое само два поста претходно е одговорено,освен да си праат курташак со останатите.
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Неможе некако пин да се направи на најчесто поставувани прашања и одговори на истите и најгоре да стоет и очи да му бодет на сите што ги поставуваат!? Некогаш не се уклучвам 10 сати и кога ќе влезам по 127 коментари има и си викам готово се побугаривме на сите ни потпишаа и на крај ништо, пак со прашања од типот за другар прашувам.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
јас сум рекордер 23 месеци статус Проверка, 28 месеци од Положително :)
Јас да сум како тебе ќе одам во Софија директно, и ќе барам инфо по преписка??
Луда работа, или нека те одбијат или нека ти одобрат. Па до сега ќе земеше по ново да поднесеше. Сигурно ти е зафрлен предметот, нема друго....
 
Член од
1 март 2017
Мислења
62
Поени од реакции
79
I ja bi otiso da proverim, pogotovo kad vidim sve zasto su ljudi prekrateni, evo na primer prepiska 7869/2017, prekraten jer mu je ukaz izdat jos 2010. god.
Inace poslednja prepiska sa ukaz 56 je 7867/2017. Sve neki ukrajinci dobili danas.
 
Член од
17 декември 2018
Мислења
20
Поени од реакции
21
Да не Ве цитирам сите посебно, кога поднесувате за малолетни деца не мора да бидат присутни децата, само двајцата родители. Мора да имате Бугарска адреса, неможе со Леге 6 и Ве испрашуваат сите прашања, сега има и нови вклучувајќи ги планините, реките …..познати личности од историјата….пошто кога бев на моето интервју пред 2 години тие прашања беа помалку сега малку се проширени. И да Ви се пофалам го земав мојот пасош и личната карта после цели 5 години, немав посредници целата процедура си ја вадев сама :)
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Абе Пепи,после целата мака ти фалат светулките? Стварно ?
БРАТЧЕ зјапам цело време дома во УКАЗОВ и неможам сеуште да си ПОВЕРУВАМ иако ме одраа и преживеав и плус стравови таму пошто на сликовање падна системот но ГОСПОД го опорави задни две 2 секунди сепак пресреќен сум :)
https://www.youtube.com/watch?v=efdrkTsLduw
 
Член од
24 мај 2018
Мислења
94
Поени од реакции
27
I ja bi otiso da proverim, pogotovo kad vidim sve zasto su ljudi prekrateni, evo na primer prepiska 7869/2017, prekraten jer mu je ukaz izdat jos 2010. god.
Inace poslednja prepiska sa ukaz 56 je 7867/2017. Sve neki ukrajinci dobili danas.
da na ta prepska sho mu ima prekrateno imta ukaz ot 2010 i toa lice poftorno imat dadeno dekumenti sa bellgarsko grezhdansvo oti liceto nema znaeno da konrolira i toa e

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Член од
28 мај 2019
Мислења
34
Поени од реакции
40
intervju 1 16 2018 do mart se razgleduvase od sovetot vo april dopolnitelna,sega me enteresira kolku dolgo se ceka na ova,nekoj vikat deka isto e kako od pocetok da si apliciral,ako e taka,a dostavivme dokumenti povtorno izvodi uste vo januari pred da ne stavat na dopolnitelna taka pobara posrednikot[DOUBLEPOST=1559104391][/DOUBLEPOST]do mart 2019 cekavme razgleduvanje
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
103
Поени од реакции
98
intervju 1 16 2018 do mart se razgleduvase od sovetot vo april dopolnitelna,sega me enteresira kolku dolgo se ceka na ova,nekoj vikat deka isto e kako od pocetok da si apliciral,ako e taka,a dostavivme dokumenti povtorno izvodi uste vo januari pred da ne stavat na dopolnitelna taka pobara posrednikot[DOUBLEPOST=1559104391][/DOUBLEPOST]do mart 2019 cekavme razgleduvanje
Dostavivte novi izvodi i pak ve stavija na dopolnitelna? Toa mn cudno
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
intervju 1 16 2018 do mart se razgleduvase od sovetot vo april dopolnitelna,sega me enteresira kolku dolgo se ceka na ova,nekoj vikat deka isto e kako od pocetok da si apliciral,ako e taka,a dostavivme dokumenti povtorno izvodi uste vo januari pred da ne stavat na dopolnitelna taka pobara posrednikot[DOUBLEPOST=1559104391][/DOUBLEPOST]do mart 2019 cekavme razgleduvanje
Ако сте доставиле дополнителни документи уште во јануар,тогаш или не се сразгледани и ставени во твоите документи,или воопшто не се доставени -ако не си ги однела ти лично сама,или пак имаш некои разлики во име презиме,па затоа неможат да утврдат .Друго незнам што би било проблем....
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
157
Поени од реакции
209
Da prasam do kolku godini na deca gi sleduvama bg pasos nekoi velat do 12 nekoi do 14
Mislam nekoj imase nekoi so bea na intervju so deca fala
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom