Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Pa ne e taka,pocna so potpisi nekade kraj od mart,znaci za neceli 2 meseci se uste nema potpisano od 3 meseci,a novi iljadnici se sobiraat za potpis, neznam sto e tolku tesko da se stavi potpis so tolku mnogu vraboteni tamu,pa za eden mesec moze da im se potpisi na site, ova e ludo,MP odnovo go proveruva DABC, a Jotova gi proveruva DABC i MP pa duri i MVR da ne zgresile slucajno,podobro neka i ja dadat cela nadleznost na Jotova i neka dava komu saka barem nema da cekame po 5 godini.
Хахха добар предлог за Јотова.
А за потписиве, ако направиме анализа последниве две недели имаше 5 укази, а да не зборам пред тоа од кога се појавија првите потпишани преписки. Оваа недела се исчистија јули и август. Треба да се земе предвид дека сите заглавени предмети од 2013,2014,2015 и 2016 што висеа на дополнителна пред нова година почнаа да ги пуштаат, па потоа скандалот, и затоа толку се закочи. Сега ќе оди побрзо со оглед на тоа што има се помалку заостанати за потпис.
Имајте надеж;)
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4
Поени од реакции
1
Поднеси си пак, преку линија со прадедо. Оди дирекно Софија, само диколку немаш посредник би ти препорачала да одиш со некој саглам,за да не чекаш за происход година и нешто. Туку за еден месец го имаш и одма на интервју.[DOUBLEPOST=1558682347][/DOUBLEPOST]
Грешка е при копирање изгледа, ти чекаш од Ноември положително така?
Да видиме прво овие да ги расчисти сега 9,10 па после си ти 11 и 12 [DOUBLEPOST=1558682395][/DOUBLEPOST]
Незнам од кога чекаш на положително, во зависност од тоа ќе знаеме кога да очекуваш потпис.[DOUBLEPOST=1558682735][/DOUBLEPOST]
Кај и да е за брзо и ти ќе земеш, ако чекаш од октомври, зошто до вчера ги потпишаа тие што чекаа од август, сега би требало 9 и 10 м оваа недела да добијат потпис, па ќе видиме.
Od tvoja usta do bozji usi.... jas ke bidam presreken ako e taka....i se nadevam na pozitivno... ke ve izvestam ako ima nesto
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
103
Поени од реакции
98
Zdravo decki, jas sega proveriv i mi pisuva "Образувана преписка N:9xxx/2018/18.03.2019 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване." Pri sto datumot 18.03 e datumot na moeto intervju. Dali e ova normalno? Mene mi se smeni statusot od obrazovana prepiska vo zadolzitelno vo maj, dali ne treba majskiot datum da stoi vo statusot? zosto mi stoi datumot na intervju? Normalno e ova?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Zdravo decki, jas sega proveriv i mi pisuva "Образувана преписка N:9xxx/2018/18.03.2019 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване." Pri sto datumot 18.03 e datumot na moeto intervju. Dali e ova normalno? Mene mi se smeni statusot od obrazovana prepiska vo zadolzitelno vo maj, dali ne treba majskiot datum da stoi vo statusot? zosto mi stoi datumot na intervju? Normalno e ova?
Да така треба, од тој датум си внесена во систем во Правосудие
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Pak da prasam odkako sum odbien so dok od prv bratuced dali probuvam pak od prqdedo dedo sobtaa linija i dali da probuvam pak bitola ili da odam skopje sofija ?
pradedo
dedo
tatko/majka
tvoj ---- > izvodi

ili mozit samo so dedo ako e roden pred 1918 g. togaj ne ti trebit izvod od pradedo
tatko/majka
tvoj izvod

i plus potvrda od zdruzenie
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Хахха добар предлог за Јотова.
А за потписиве, ако направиме анализа последниве две недели имаше 5 укази, а да не зборам пред тоа од кога се појавија првите потпишани преписки. Оваа недела се исчистија јули и август. Треба да се земе предвид дека сите заглавени предмети од 2013,2014,2015 и 2016 што висеа на дополнителна пред нова година почнаа да ги пуштаат, па потоа скандалот, и затоа толку се закочи. Сега ќе оди побрзо со оглед на тоа што има се помалку заостанати за потпис.
Имајте надеж;)
Како што некој спомна пред ден-два, сега се вади она што се потпишало пред месец дена, недела за недела, па така да, мислам дека веќе се со потписи септември-октомври-ноември, ама ќе се објават овие следниот месец. Таман до пред одморите ќе се исчисти 2017 (интервјуа, 2018 положително).

Па од септември, 2018 интервјуа - положително 2019. Со ова темпо, август 2018 (моето интервју) би требало да излезе околу Нова година.
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
175
Поени од реакции
151
Како што некој спомна пред ден-два, сега се вади она што се потпишало пред месец дена, недела за недела, па така да, мислам дека веќе се со потписи септември-октомври-ноември, ама ќе се објават овие следниот месец. Таман до пред одморите ќе се исчисти 2017 (интервјуа, 2018 положително).

Па од септември, 2018 интервјуа - положително 2019. Со ова темпо, август 2018 (моето интервју) би требало да излезе околу Нова година.
Daj boze

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom